Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyusomról lenne szó! (Pit...

A kutyusomról lenne szó! (Pit Bull) Lent! Mi lehet a baj? Tudom, hogy hosszan van leírva, de csak a lényeg így is!

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy van egy kettő hónapos PitBullom és az elmúlt napokban a hátsó lábaival valami probléma van, először is, ha felnyujtózik akkor vissza leül, mintha gyenge lenne a két hátsó lába, másodszor pedig amikor sétál nagyon "szétteszi", olyan, mintha túl hosszúak lennének, jelzem most hirtelen nőtt! Nagyon fontos lenne, ha valaki tud segíteni, hogy mi lehet a probléma akkor nagyon hálás lennék! Tényleg nagyon aggódom, vigyem orvoshoz? Amúgy kisfiú a picike! :(

2013. szept. 21. 21:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/74 anonim ***** válasza:

nem olvastam el az eddigieket, de az én kiskutyám is csetlett botlott annak idején. Ha ült, néha remegtek a mellső lábai. csámpázott, stb. Ez idővel elmúlt.

Ha olyan táppal eteted ami jó neki, tehát szépen fejlődik bundája normális, akkor szerintem ez rendben van. Vidd kis távon sétálgatni, hogy erősödjön, szokja magát.

Azt mondjuk nem tudom, más kutyáknál hogy van, de az enyém teljesen arányosan fejlődött. Nem nyúlt meg semmije sem hirtelen.


Aztán mikor először mentünk futtatóba, és futhatott végre, az is érdekesen festett. Látszott, hogy furcsa neki még a teste, és nem "ismeri" teljesen a mozgását. Elvágódott, bukfencezett, stb. :D hazafelé remegő lábakkal jött. Azóta sokszor voltunk kinn, és "felfejlődött" magához, mondjuk úgy.


Nem kell egyből a legrosszabbra gondolni. Ha viszed oltásra, elég ha akkor kérdezed meg a dokit, de szerintem ő is ugyanezt fogja mondani.

2013. szept. 22. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/74 anonim ***** válasza:

A lábremegés akkor volt jelen, amikor olyan tápot kapott, amit nem emésztett megfelelően - ez látszott is. Nagyon sok volt a széklete.

Aztán váltottam egy kevésbbé szuperkategóriásra, és azóta teljesen jól fest.

Szóval szerintem ha hirtelen nőtt, akkor még gyengécske. Játsz vele sokat, és kis séta pihenőkkel nézelődés, és vlsz. rendben lesz. :)

2013. szept. 22. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/74 anonim ***** válasza:

Állatorvosra visszatérve: fontos, hogy jó szakembert válassz, akiben megbízol. Rengeteg idióta van, akik felületesen végzik a dolgukat, nem értenek a kutyákhoz.

Nem tudom hová valósi vagy, de ha Pesti, akkor szívesen tudom ajánlani az V. kerületben a "Belvárosi Állatorvosi Rendelő"-t.

2013. szept. 22. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/74 anonim ***** válasza:
Ha irod, hogy hirtelen nőtt a kiskutya, akkor ettől lehet simán lábfájós, és ilyenkor teljesen természetes az, hogy nem mozog, hamar lefekszik, mert fáj neki. Mutasd meg a dokinak, és ha ez a probléma akkor érdemes lenne neki alacsony fehérjetartalmú tápra váltani.
2013. szept. 22. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/74 A kérdező kommentje:
Vidéken lakok és itt a legnormálisabb orvoshoz járunk van egy másik is aki bunkó, nem figyel az állatra meg ilyenek szóval a legjobb orvoshoz hordom! Azt hiszem, elfogadom a tanácsaitokat és segítek neki minnél többet mozogni, hogy erősödjön és ha két héten belül nem javul akkor megyünk a dokihoz! Remélem semmi komoly baja nincs! Köszönöm a hasznos tanácsokat!
2013. szept. 22. 09:39
 46/74 anonim ***** válasza:
Ne két héten belül menjetek dokihoz, hanem vidd el minél hamarabb, mondjuk holnap.
2013. szept. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/74 anonim ***** válasza:
2 hét alatt nagyon sokat romolhat az állapota, én biztos nem várnék vele. Az meg hogy segítesz neki sokat mozogni egy esetleges gyulladásos, vagy dysplasiás defotmitásnál sokat ronthat a helyzeten ha nem megfelelően van mozgatva. Nekem dysplasiás kutyám van, tudom miről beszélek. Vidd minnél előbb orvoshoz.
2013. szept. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/74 anonim ***** válasza:
100%
lehet én vagyok a hülye, mert a keverék, talált kutyáimat is az első hapvcinál viszem dokihoz, ha lenne egy kutyám, amire kb 150-200ezret költöttem (ára+oltások stb.), akkor már csak a befektetésem miatt is azonnal orvoshoz vinném, ha baja lenne...
2013. szept. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/74 anonim ***** válasza:

Nem költhetett rá annyit,mert egy tenyésztő chippel ellátva ad egy kutyát.


Pitbull tenyészetet éppenséggel találtam,de nem egy hú de nagy durranás,az egészségről meg csak nem is ejt szót,alom meg nem is volt idén,szóval gondolom nem onnan van.


Vettél egy olcsó,szaporított kutyát és van rá esély,hogy máris beteg.

Ne várj vele 2 hetet,mert ha ilyen korai diszpláziája van,akkor esélyed,hogy fél éves korára akár lebénul a hátsó lába.


Ezenkívül lehet még más baja is,nagyon fontos lenne,holnap azonnal orvoshoz menni.Olyan orvoshoz,akinek jól felszerelt rendelője van,tud röntgenezni...

2013. szept. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/74 anonim ***** válasza:
"Nem költhetett rá annyit,mert egy tenyésztő chippel ellátva ad egy kutyát. " igen, pont erről van szó ;) de mivel állítja, hogy van tk....a következtetéseket le tudjuk vonni....
2013. szept. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!