Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 m-es "kiképzőpóráz" vagy...

10 m-es "kiképzőpóráz" vagy Flexi póráz. Ki mire adja le a voksát, és miért?

Figyelt kérdés
2013. szept. 22. 09:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Hát de erdőben a flexi is pont ugyanúgy gáz, mint a rendes póráz, éppen ezért oda az ember eleve nem megy pórázos kutyával :D Szóval ilyen szempontból pont tökmindegy, hogy melyiket használod.

Mezőn meg hogyne lenne veszély, elindul valami után, és nem jön vissza; a mezőnek is vége van egyszer, ott akár úttest is lehet (nálunk ez volt), szóval nem bekerített területen bármikor meg tud pattanni az eb. A pitem például sokáig madarakat kergetett agyatlanul, pedig amúgy a második naptól kezdve esze ágában sem lett volna ott hagyni engem, de hát a vadászat az ugye más volt még akkor.

Meg hát azért mondom, hogy inkább hosszú póráz, mint flexi, mert az én elvem alapvetően az, hogy a póráz azért van, hogy lássák, hogy velem vannak a kutyák, úgyhogy igazán aktívan csak addig használom, amíg a kutyába belerakom a használható behívást, aztán viszlát, de arra meg ugye kevésbé jól használható a flexi.

2013. szept. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
És nem volt nálad még soha úgy ideiglenes kutya, hogy nem volt 100%-ig behívható, de hétvégén kimentél volna vele egyet kirándulni az erdőbe? Én rendszeresen viszem őket is, nehogy már kimaradjanak a jóból, meg hát akkor is lehet őket tanítani, de azért elengedni nem fogok egy kutyát, aki pár hétig van csak nálam, viszont a szocializációjához pont jól jön egy hosszú, közös erdei túra.
2013. szept. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
31%
Én pl. addig nemigen viszek ideiglenes kutyát erdőbe, amíg nincs kötődése. Pont ezért már 2. vagy 3. napon elengedem hosszúpórázon olyan helyen, hogy minél hamarabb kialakuljon felém a kötődése 'póráz nélkül' is. A mostani ideiglenesem ma 8. napja, hogy velem van, és erdőben túráztunk ma, gyönyörű szépen figyelt, jött érdeklődött, bár ő még kölyök, szóval nem nehéz vele. Én pl. pórázzal nem vinnék kutyát erdőbe, mert nem tudnám megállni, hogy ne engedjem el, aztán lehet, elszökne, ha még nem ragaszkodik eléggé. Szerintem egy átlag felnőtt kutyával 2-3 hét alatt bőven el lehet olyan szintre jutni, hogy erdőbe lehessen vinni (hangsúlyozom, ezt egy átlag nem egy überdomináns vagy szökős vagy rettegős kutyára értem).
2013. szept. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Szilvi & Argos ***** válasza:

Egyszer használtam 10 méteres vékony kiképző pórázt...milliószor összecsomóztam, majdnem megvágta a kezem egy 12 kg-os terrierféleség miatt és mindig felakadt a gazban :D Tuti csak én vagyok béna, és elméletileg hasznos tanító eszköznek tartom! Gyakorlatban majd ha lesz rá szükség, kitanulom csínját-bínját :)


Flexit az emberek 99,99%-ba rosszul használja és pont nevelés helyett :(

Olyan helyen, ahol nem akarom elengedni, mert sok kutya, ember van, pl rendezvények, de kis szabadságot akarok adni a kutyámnak, pl tök hasznos lenne. De mivel láb melletti sétára van szoktatva, nem húzza ki szinte a felét sem...meg zavar, mert míg a sima pórázt a kutyára dobom v. kezemre akasztom, a flexi nagy és nehéz. Így vagy elengedem és folyamatosan pofázok hozzá, vagy hagyom hámra kapcsolat 1,5-2 méteres pórázon kicsit húzni, szimatolni, nézelődni.

Következő kutyámnál az elejétől fogom tanítani a különféle pórázokkal való sétát. A teljes pórázfegyelem sokszor hátrányos. Pl. tegnap buszra várva pórázon-haltiban elküldtem pisilni és csak nézett rám, mint borjú az új kapura...pórázról elengedve azonnal jelölt bőven :D

2013. szept. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Pórázon nem viszek kutyát erdőbe, hanem akkor keresünk olyan programot, ami pórázon is működik :) Nem szokott mondjuk nálam úgy kutya lenni, hogy csak megkapom egy pár napra, meg nem is vagyok egy erdőjárós típus, gondolom ezek is közrejátszanak :D
2013. szept. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Na igen, nálunk a séta csak erdőben vagy járdán a családi házak előtt lehetséges, szóval én általában erdőben sétálok a kutyákkal, a napi "rutin" sétákon is. És sokszor van nálam ideiglenes kutya 1-2 hétre, akiket bizony nem fogok megnevelni, mert nem azért vannak nálam. Ezért tartom hasznosnak a flexit. A saját kutyáimat meg 3 hónapos koruktól, póráz nélkül, jutalomfalattal szoktattam láb mellé, nem használtam a hosszú pórázt. Illetve csak egyszer, na de akkor meg beakadt mindenbe. Szóval akkor ez csak az én körülményeim miatt volt így, de én ezt tapasztaltam.
2013. szept. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Akiteki ***** válasza:
34%
Nincs voks, mert mindkettő másra való. A flexi arra, hogy Fifike elgáncsoljon vele mindenkit a járdán. :) A 10m-es pedig a behívás tanítására.
2013. szept. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nekünk 3 féle pórázunk van.

Egy, ami csak egy fogantyúm a végén karabínerrel. Engedelmesre, forgalmasra helyre ezzel megyünk, nagytestű a kutya, lábnál követésre tökéletes.

A másik másfél méteres sima, normál sétáknál használjuk, bóklászni is tud.

Ezen kívül tízméteres kiképzőpórázunk, ezzel behívást gyakorolunk, vagy olyan helyen játszunkm ahol sok a zavaró tényező.


Személy szerint utálom a flexit, komolyabb sérülés is volt a családban, ijedt, nagytestű kutya miatt. Vészhelyzetben a gazdi reflexből ráfog a szalagra/zsinórra, az meg szanaszét égeti a kezét.

Ráadásul a sima pórázt összekapcsolva a nyakamba akasztom, ha a kutya szabadon van, és nem zavar.

A flexi nehéz, sehova nem tudom tenni, cipelni kell, csak egy szabad kezem marad.

Szerintem suta egy cucc.


Ettől eltekintve a szüleim rászoktatták a saját kutyájukat a flexis sétára, 9 éves óriástestű, szereti kihasználni a nyolc métert. Őt én is flexin viszem, vagy póráz nélkül, ha lehet mert atomnyugis kutya.

Sima pórázon húz, nincs hozzászokva hogy ennyire közel kell maradnia...


Kinek ez, kinek az, személy szerint nagyon nem támogatom a flexit...

2015. júl. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!