Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak beagle-sek válaszoljanak?

Csak beagle-sek válaszoljanak?

Figyelt kérdés
Szeretnénk egy beagle kiskutyát. Van két gyerekünk, ők megőrülnek érte, nagyon tetszik nekik. Utána olvastam hogy leginkább mik jellemzőek erre a fajtára, de most szeretnék olyan történeteket hallani beagle-s gazdiktól amik valóban jellemzik ezt a fajtát. Mennyire "rossz" kutyák? szófogadatlanok? mennyire ugatósak? Gyerekekkel jól kijönnek? mennyit foglalkoztok vele? Milyen csínytevéseket követtek el a ti kutyáitok? mennyire betegesek? tenyésztőtől vagy szaporítótól vetted? Milyen oltások kellenek neki és mennyit kap egy éves koráig? Lány vagy fiú inkább?
2013. szept. 23. 13:24
1 2
 1/17 molly3 ***** válasza:
0%

Nekünk egyik ismerősünknek volt nekem más fajta van de sokat tudok a beaglekről és ugye az imerősömnek van.

A gyerekekkel jól kijön ,jó hanzúrozó társ de szökős főleg ha kan!!Hát ugatósak vagy nem hát az egyedtől függ ismerek ugatósabbat de csak furcsa zajra vagy

2013. szept. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Szomszédomban volt 2 Beagle is, mindennap láttam őket amit tudok elmondok.

1 és 3 éves kanok voltak, játékosak, ugatni csak a másik kutyát ugatták ami kint elment. Mindkettő 3 éves koruk után komolyodott meg. Másik vadidegen kutyákkal, saját területen való bemutatás után is jól kijöttek. Nem napokra maradtak azok a kutyák, haver kutyái voltak, de jól elvoltak. Egymással is, igaz néha-néha eldurvult 1-1 verekedés, de ilyen ritkán volt.

A másik ivartalanított nősténnyel is elvoltak az kb 5 éves lehet valami kis keverék.

Gyerekeket se bántják, ott is van unoka meg haver gyereke, de se harapás se nyalakodás.

Ja és szökősek. Jellemző néhány kutyára, hogy szökősek. De tanulékonyan és ha néha sétáltatva vannak kertes ház ellenére, tanítva vannak akkor nyugodtak. Tanítással teljesen jól nevelhető fajta.

Úgy kb ennyi.

2013. szept. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 molly3 ***** válasza:
8%
ha másik kutya megy! De van olyan is ami nem ugatós! Ne szaporítótol vagyél!! Vagy egy családtól ahol gyerekek is vannak hisz azok a kölyök kutyusok megszokták a gyermek jelenlétét vagy tenyésztőtöl.
2013. szept. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Menhelyről fogadtam örökbe egy szaporított beagle-t kb. 4 hónapos lehetett. 6 hós korában derült ki, hogy fél fülére süket is. Félős és nagyon bizalmatlan az idegenekkel. Sajnos többször előfordult, hogy meg akarták simizni, de ő megkapta az illetőt. Az enyém nem szereti a gyerekeket, a felnőtteket sem. Az igazság az, hogy rajtam kívül szinte senkit nem enged magához közel, pedig én vagyok az első gazdája, soha nem bántottam és a menhelyen sem bántották, egyszerűen ideggyenge szegénykém. Más kutyákkal egyáltalán nem jön ki, mivel tőlük is fél, támad. Igyekszem őt minél jobban szocializálni, de nagyon nehéz a dolgunk. Vittem őt kutyaoviba, kutyasuliba, de a tréner szerint ő az a 1000ből egy kutya, aki totálisan antiszociális és kezelhetetlen. Mindezek ellenére én megtaláltam vele a közös nevezőt, nekem szót fogad. Sétál pórázon, ül és fekszik ha van kedve akkor szoba tiszta is, amúgy meg nagyon öntörvényű. Naponta 3 sétára megyünk, az esti hosszabb, kb. 1,5-2 óra. Napközben nyugodt, többnyire alszik, viszont h olyanja van,akkor pedig ás, szaladgál magának, jön-megy. Nagyon szeretem őt annak ellenére, hogy iszonyatosan nehéz vele. Na ezért meg ne forduljon a fejedben, hogy szaporítótól veszel kutyát 25.000-50.000 ért. Csak olyan kutyát vegyél (és tök mindegy h. beagle, labrador vagy csivava) akinek van törzskönyve és eü garanciája. Szóval csak is tenyésztőtől, szerződéssel szabad kutyát venni. A tenyésztő el fogja neked mondani, hogyan kell helyesen nevelni és végig fogja kísérni a kutya életét. Ha nincs 80.-150.000 forintod a tk-s kutyusra akkor inkább fogadj örökbe, de szaporítótól SOHA ne vegyél kutyát, mert jó eséllyel végig betegesedi az életét és súlyos pénzeket fogsz kifizetni az állatorvosnak.
2013. szept. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Lakásban mennyire van el? Ezt úgy értem hogy kertes házban lakunk, csak itt lenne bent velünk és ha ki szeretne menni akkor persze kimehetne, de a lakhelye itt lenne velünk, nem kint az udvaron egy kutyaházban
2013. szept. 23. 14:00
 6/17 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy, mint más kutyák. Sokan tartanak így kutyát, ha akar kimegy, ha akar bent van evvel semmi baj.
2013. szept. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nekem kettő van, az egyiket befogadtuk, de nagy valószínűséggel szaporított volt, az előző gazdája verte, és a gyereke egész nap nyúzta, úgyhogy a férfiakkal bizalmatlan, a gyerekekre ugat, de egy idő után hozzájuk szokik és utána semmi probléma. A másikat vettük, de akkor még nem voltunk tisztában ezzel a szaporítós dologgal, látszik is rajta, hogy tuti keverve van valamivel. A legtöbb gond a szobatisztasággal volt, és azzal, hogy mindent felkaptak az utcán, ami szerintük ehető, illetve előszeretettel lopkodtak az asztalról, ha egy pillanatig nem figyeltünk oda. A kisebbik abszolút nem ugatós, maximum ha más kutyát lát és nagyon izgatott lesz, akkor ugat, a másikban benne van egy kis szeparációs stressz, amit igyekszünk belőle kiszedni, úgyhogy ha egyedül vannak és nincsenek eléggé kifáradva simán nyomja a műsort órákig (egyszer felvettem géppel, hogy mit csinálnak, amíg nem vagyunk itthon), de ha eléggé fáradtak akkor olyan 5 perc után lefekszik aludni és csönd van.

Baromi nagy a mozgásigényük, a nagyobbik most lehet olyan 3 év körül és már kezd lehiggadni, a pici az még mindig folyton izeg-mozog. Megfelelő motivációval nagyon jól taníthatók (nekik a kaja a mindenük, bármire képesek érte) , de valóban nagyon makacsok tudnak lenni és van, hogy a saját fejük/orruk után mennének inkább. Ők egyébként lányok, én nem tartanék kan kutyát egyrészt a folytonos jelölés, másrészt a tüzelési időszak miatt, mellékesen én szeretem simogatni a hasukat, a kanoknak meg ugye nem nagyon lehet..

Betegesek annyira nem betegesek, inkább a fülük szokott begyulladni, illetve most nyáron volt a kisebbnek egy felfázása attól, hogy sokat feküdt a hideg kövön, meg egyszer begyulladt a két lábujja között (toklászt nem talált a doki, nem tudni mitől) de ezen kívül nem nagyon van velük ilyen gond.

Én itthon vagyok jelenleg egész nap velük, úgyhogy bőven van időnk sétálgatni, tanítani/gyakorolni és játszani, benti kutyák, tök jól viselik azt, hogy nincsenek egész nap a kertben, sétálni is jobban szeretnek, mint kint lenni a kertben.

Egyébként egy jól megválasztott kutyasulival sokkal egyszerűbb a dolog (nekünk sajnos az ahova jártunk nem vált be, másikra meg egyelőre nincs pénz, de amint lesz megyünk, illetve tervezzük, hogy agilityzni fogunk velük).

Azt hiszem mindenre válaszoltam.

Egyébként meg baromira szeretni való kutyák ők is, pont úgy, mint az összes többi, és az enyéim imádnak hozzánk bújni:)

2013. szept. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

A beagle is olyan,mint bármelyik más kutya.Kutyaként kell vele bánni.


Első lépés,fontos hogy jó helyről vedd,legyen referenciája és ne csak a tulajdonos istenítse a kutyáit,mivel mindenkinek a sajátja a legjobb.

Mivel gyerekeid is vannak,fontos,hogy a kutya is nyugodt,stabil idegrendszerű,egészséges kutya legyen.

Így a tenyésztőknél érdemes kutyát venni,ami kb. 80ezertől felfelé tat az áruk.

Viszont,ezért a pénzért,kapsz egy beagle kutyát.Ami biztosan beale,nem keverék,mivel kapsz hozzá törzskönyvet.

A megfelelő szocializáció után kerül hozzátok,ami 8 hetes kor után következik be.

Addigra 4x féreg hajtva lesz,2 oltással rendelkezik és chippelve lesz.

Valamint,ami az egyik legfontosabb,a szülők és a nagyszülők is szűrtek a kutyák örökletes betegségeire,és csak olyan kutya vonható tenyészetbe,amelyik nem örökít semmilyen betegséget.Így a ti kutyátok sem fog pár évesen állandó gyógyszerezésre szorulni,már ha megéli azt a kort.


Tehát a pénzedért kapsz egy nyugodt,kiegyensúlyozott,egészséges kutyakölyköt,aki valóban az a fajta,amit szeretnétek


Ezek után jön a TI részetek,hogyan nevelitek a kutyát.

A gyerekekkel általában jól kijönnek,de az is fontos,hogy nálatok milyen élmények érik a gyerekekkel kapcsolatban.Fontos,hogy a gyerekeidnek is megtanítsd,hogyan kell helyesen bánni az állatokkal és hogyan kell hozzájuk érni.

A "rosszaság" nem fajtafüggő,akkor rossz egy kutya,ha unatkozik.

Ha nem viszitek rendszeresen sétálni,nincs vele naponta foglalkozva,nincs játék,csak amíg "kicsi" meg újdonság,akkor a későbbiekben rongálni,ugatni,rosszalkodni fog.

De ez igaz bármely más kutyára is.

A szófogadatlanság is ugyanez a kategória,első kutya esetén javasolt a kutyaiskolába járás.Kellemes hétvégi program,lehet menni családostól.


Fontos tudni,hogy a beagle vadász kutya,így az agyát is fárasztani kell,folyamatosan feladatokat kell neki adni és a kilométerek sem hiányozhatnak a napjaiból.


Ha tenyésztőtől veszitek akko a már meglévő oltásai:

6. hetesen: parvo

8. hetesen: első kombinált


Itt kerül hozzátok,ti ezzel folytatjátok:


(állatorvosnál átíratjátok a chipet a saját nevetekre)

10. hetesen: második kombinált

12. hetesen: első veszettség


6 hónap múlva: második veszettség


Innentől évente: veszettség+ kombinált azért,hogy védve legyen a betegségektől és a veszettségtől is.


A szukákról azt szokták mondani,ragaszkodóbbak,viszont a tüzelési időben figyelni kell rájuk.Felesleges szaporulat elkerülése érdekében célszerű ivartalanítani.A kiskutyák aranyosak,de sajnos rengeteg van belőlük és rengeteget altatnak is amiatt,hogy senkinek sem kell.

A kanok dominánsabbak lehetnek,tüzelési időben gyakran elszöknek.Itt is javasolt az ivartalanítás,részben a fent említett felesleges szaporulat elkerülése végett,részben pedig a szökdösésből nem biztos,hogy vissza is jön.Elütheti az autó,befogják,megverhetik,megmérgezhetik..stb.

2013. szept. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! köszönöm a pontos válaszod. Hát igen, arra én is gondoltam hogy nem azokat a kutyákat kell megvenni amit már 10ezerért utánad dobnak. Csak nem gondoltam hogy a törzskönyvnek ekkora szerepe van. De így legalább tudom hogy megfelelő helyről kell válogatni, mert bizony nem mindegy!
2013. szept. 24. 10:16
 10/17 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem beagle kutyusom volt. Hülye voltam, szaporítòtòl vettem. Nagyon eleven kutyus, nehezen kezelhető, de tanítható. Gazdinak mindent megtesz. Sokat rágcsál, nem szeret egyedül lenni és elég hangos. Mindezek ellenére imádni való. De ne bedd szaporítòtòl, ha nem akarod idő előtt eltemetni. Az enyém teljesen egészséges volt, legalább is annak tűnt. Aztán 7 hónapos korában lefeküdt aludni és többet nem kelt fel. Valószínűleg a tùltenyèsztès következtében nem fejlődött ki a szíve. :( Remélem segítettem
2013. szept. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!