Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak beagle-sek válaszoljanak?

Csak beagle-sek válaszoljanak?

Figyelt kérdés
Szeretnénk egy beagle kiskutyát. Van két gyerekünk, ők megőrülnek érte, nagyon tetszik nekik. Utána olvastam hogy leginkább mik jellemzőek erre a fajtára, de most szeretnék olyan történeteket hallani beagle-s gazdiktól amik valóban jellemzik ezt a fajtát. Mennyire "rossz" kutyák? szófogadatlanok? mennyire ugatósak? Gyerekekkel jól kijönnek? mennyit foglalkoztok vele? Milyen csínytevéseket követtek el a ti kutyáitok? mennyire betegesek? tenyésztőtől vagy szaporítótól vetted? Milyen oltások kellenek neki és mennyit kap egy éves koráig? Lány vagy fiú inkább?
2013. szept. 23. 13:24
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Enyém nem bántja a gyerekeket inkább elszalad. :D
2013. szept. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

15 éve tartok beagleöket, szóval van némi tapasztalatom. Makacsok, de szinte mindenre mehtaníthatóak, mert nagyon okosak, nem ugatós fajta. Lakásban ideális tartani. 2 hónappal ezelőttig 3 beagle volt a lakásomba, azóta sajnos már csak 2 van, mert az én drága öregem átment az örökvadászmezőkre.

Mindenképpen csak tenyésztőtől szabad venni, vagy örökbe fogadni.

Mekkorák a gyerekek?

2013. szept. 26. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
A nagy az iskolás a kicsi ovis, a menhelyről befogadástól azért tartok mert ott már szegény kutyának van egy előélete. Van esetleg egy vagy több rossz élménye és félek ogy ezeket nem lehet majd elfeledtetni vele. Most még sok jót olvastam a golden retrieverekről bár ott azért a méret jóval nagyobb mint egy beagle esetében, de azt olvastam hogy híres a gyerekszeretetéről és nagyon türelmes.
2013. szept. 27. 09:11
 14/17 anonim ***** válasza:
A menhelyen vagy a beagle fajtamentèsnél segìtenek ideàlis kutyàt vàlasztani. A golden sem rossz választás de sajma a hazai àllomány nagyon nagy százalèka küzd izületi gondokkall
2013. szept. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Az ízületi még hagyján,de olyan szinten legyengült az állomány idegrendszeri szempontból,hála az agyatlan szaporításnak,hogy már kb. 10 golden/labi kutyából 7 valamilyen viselkedési problémával küzd.


A tenyészetekben nyilván nem ilyen vészes a helyzet,de sajnos nem egy "tenyésztő" és keverte az állományát és nagyon nehéz kiszűrni,hogy melyik kennelből érdemes kutyát venni.Hozzáértő személy nélkül,bármit rásóznak az emberre...:(

2013. szept. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Nekem van egy másfél éves szuka beaglem. Kemény diók, nehéz őket nevelni-mondják egyesek. Az enyém 10-15 trükköt tud, póráz nélkül is követ a pusztában. Persze nem volt egyszerű, kemény (de nem agresszív!) nevelést kapott, és szökni is próbált már. Van egy ismerősöm, aki szintén a gyerekeinek vette, de mivel nem foglalkoztak eleget a nevelésével, nem merik kiengedni sem már, mert fellöki a gyerekeket. Én azt mondom hogy megfelelő nevelés mellett, nagyon jó házi kedvencekké válnak :) Ha kérdésed van, bátran írhatsz nekem :D
2013. okt. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Szia!

Elsősorban én azt tudom mondani, hogy a beagle az jó választás :)

mennyire "rossz" kutyák:A "rosszaság" alatt mit értesz? Mert ha arra gondolsz, hogy gödröket ás, akkor azt tudom mondani, hogy minden kutya ás gödröket :D :D ha valamit nem akarsz, hogy csináljon akkor arról le lehet szoktatni. :)

Szófogadatlanok: A mi kutyánk egyáltalán nem volt szófogadatlan. nagyon gyorsan tanult. 4 nap alatt megtanulta azt, hogy ül! fekszik! hozzám! marad!

Ugatósak?: A beagle fajta általánosságban nem ugatós, csak ugatással jelzi a veszélyt, de annál többet nem tesz. A mi kutyánk nem nagyon ugat. Kivéve egy seprűt :D azt mindig ugatja :D De pl. hogyha sétáltatnak kutyát is az utcába nem nagyon szokta megugatni.

Gyerekekkel jól kijön?:A gyerekkel nagyon jól kijönnek:D velem is jól kijött :D

Mennyit foglalkoztatok vele: Nálunk a kutya az udvaron volt egész nap. Amikor akart akkor futkározhatott, azt csinált szinte "amit akart" Este felé aktívabb a miénk, akkor szoktuk kifárasztani (kergetjük, dobáljuk a játékokat stb.) Egy idő után megcsinálja azt, hogy fekszik a fűbe, egyszer csak felkel és huss, spuri a helyére :D :D

Milyen csínytevéseket követtek el a ti kutyáitok: A gödrök ásásán kívül baygjából semmit! talán még annyit, hogy amit találtak valahol és valahogyan letudták szedni (seprűfej, cipő, rossz mosogatószivacs stb.) azt oda hozták az udvar közepére :D

mennyire betegesek: a miénk nem beteges. Ne eetsd túl, mert akkor kövér lesz és az nem tesz neki jót :)

tenyésztő vagy szaporító: Mi szaporítótól vettük. Ha onnan veszed akkor nagyon vigyázz. Mi is mentünk volna, hogy megnézzük a kicsiket. Aha, annak már az anyja is keverék volt. kerestünk egy másik hirdetést. Oda el is mentünk. Náluk látszott, hogy abszolute nem a pénzért csinűlják, látszott, hogy imádják a kutyáikat :')

Milyen oltások kellenek neki és mennyit kap egyéves koráig: A miénk még nincsen egy éves, úgyhogy erre nem tudok mit mondani :)

Lány vagy inkább fiú: Mindenféle képen LÁNY!! Nálunk is kérdés volt, hogy lány-e vagy fiú. Apunak engedtem,, legyen fiú. Anyu beszélgetett beagle-s gazdikkal. Ők megmondták, hogy mindenképen lány legyen. A lányoknak sokkal jobb a természete. ha nem szeretnél kiskutyát tőle akkor köttesd el. A fiúnál, ha megérzi, hogy a közelben egy szuka forog, akkor nincsen megállás. elmegy. remélhetőleg visszajön, de nem biztos. A lánynál. meg még, ha nem szeretnél kiskutyát, de elköttetésre se szeretnél pénz költeni, akkor forgás idején, nagyon figyelj rá, amikor meg nem tudsz rá éppen figyelni akkor zárd be. Más képen nem lehet megoldani. :)


Remélem tudtam segíteni :) :)

Élj boldogságban és egészségben majd a kiskutyáddal :) :)

2014. júl. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!