Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát tudnátok ajánlan...

Milyen kutyát tudnátok ajánlani nekem?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy energikus kutyát aki az őrző védő feladatokat is képes volna ellátni. Minden reggel lefutok 16km ert, és remek volna olyan kutyát találni ami mellettem fegyelmezetten végigbírja futni a távot póráz nélkül.

Lakásban is kényelmesen ellegyen, de lényegébe az egész napot a szabadban töltenénk, póráz nélkül szóval fontos volna hogy gyorsan is tanuljon. A tanításban van tapasztalatom, az örökbefogadott kutyámat nagyon sokmindemre megtanítottam, pórázfegyelem stb, pedig már korosabb volt. Türelmem pedig van az ilyen dolgokhoz.


Szóval ilyen feltételekhez milyen kutyust tudnátok ajánlani ?


( pitbull, németjuhász, argentin dog, ők nagyon tetszenek)


2013. szept. 24. 21:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem német juhászkutya lenne az ideális.
2013. szept. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A nevelési része teljesen tőled függ.


A kutya kiválasztása pedig egy jó tenyésztőn múlik.

Német juhász valóban jó lehet,az argentin dog méretéből kifolyólag hamarabb elfárad és meglehetősen sok a dp-s kutya.

Pitet itthon nem kapsz,adba-s tk-val talán,de elég sok zsé,és sok a kamus szaporító ideggyenge kutyákkal.


Én valamilyen juhász-pásztorkutya felé mennék.


Belga juhász,border,valamilyen agár esetleg.

2013. szept. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
német juhászkutyát javaslom , nem fogod megbánni ha őt választod de figyelj rá nagyon hogy honnét veszed!
2013. szept. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Malamut, ami így hirtelen eszembe jutott, vannak akik őv-znek vele, elég 'tökös' kutya.
2013. szept. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat. Külföldön élek. Szóval itt venném meg a kutyát.
2013. szept. 24. 22:20
 6/9 anonim ***** válasza:
Először a malinois ugrott be, persze csak akkor, ha a szellemi fárasztására is tudsz időt szakítani. Az első 1-2 évben (fajtától függően) viszont még nagyon nem kéne futtatni az ízületeik, csontjaik fejlődése érdekében.
2013. szept. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Imola Ágnes ***** válasza:
Pit, amstaff... a németjuhász és az argentin dog is okés...bár nem tudom, mennyire terhelné meg őket a folyamatos, napi 16 km. Tanítottam örző-védőre amstaffot, és sajnos élőben is le lett tesztelve (egy "tolvaj" nekiment a gazdájának, ő azonnal ugrott karra, volt rajta szájkosár, így nem harapott, de a gazdát megvédte). Imádnak mozogni, imádják a gazdit, viszont nagyon nagyon nagyon! nagy hangsúlyt kell fektetni a nevelésére. Ha kell, ő alszik melletted egész nap, de ha mozgásról van szó, akkor sem kell kétszer hívni.
2013. szept. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen tudom hogy nem szabad őket nagyon futtatni az elején.

Most egy keverék kutyusom van ( van benne németjuhász vér).

5 hónapos, de heti 2-3- nál többször nem viszem futtatni, es akkor is 15-20 percre füves terepen, hogy az izületek kímélve legyenek.

2013. szept. 25. 09:52
 9/9 anonim ***** válasza:
Német juhász, Svájci fehér juhászkutya, Malinois.
2013. szept. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!