Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rendben van ez 5 hónapos...

Rendben van ez 5 hónapos korban (Izgága kutyus)?

Figyelt kérdés

5 hónapos kiskutyámat annyit viszem a szabadba, amennyit csak tudom. Ez napi 2 óra pórázos séta , és 4 óra a parkban ahol folyamatosan mozgatom, játszik más kutyákkal, ha vannak. Hétvégén kb délutántól késő estig parkban vagyunk, végig száguldozik, szökdécsel stb. Mégsem látom soha fáradtnak. Kutyákkal jól kijön, viszont emberektől tiszta mániákus lesz. Nem tudom annyira lefárasztani, hogy ha jön hozzánk valaki, vagy csak meglát egy embert az utcán, ne akarjon egyből odarohanni hozzá. Olyankor úgy csóvál, hogy majd elrántja a hátsója, hatalmasra tágult pupillákkal bámulja az illetőt, szóval... elég furcsa látvány. Nem tudom, én rontok e el valamit, vagy ez a viselkedés rendben van?


Az összes szabadidőm annak megy el kb, hogy mozgassam, társaságba vigyem. És mivel első kutyám, így nem tudom, hogyan viselkednek az 5 hónapos kutyák... annyi biztos, hogy játék közben sorban dőlnek ki a kutyák mellőle, és viszi haza őket a gazdájuk, de ő, ha nap végén megjelenik egy új "pajtás", ugyanolyan energiával veti bele magát a játékba, mint amikor kiérkeztünk.


Számíthatok rá, hogy idővel megkomolyodik kicsit? :D

Csak mert néha már attól lefáradok, hogy nézem. :*


2013. szept. 26. 13:16
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nekem egy 9 hónapos amstaffom van, de ugyanilyen energiabomba, azzal a különbséggel, hogy idegenhez nem megy oda.

Én is előbb fizikailag, majd agyban fárasztom le.Brutálisan sokat (napi 3-4 órát) kell vele foglalkozni komolyabban, és utána is még játszana.

A másik staffom, aki most 3 éves, csak kb. másfél évesen nyugodott le úgy igazán.Előtte ő is ilyen aktív volt, úgyhogy kitartás, foglalkozz vele sokat, ne törj meg, légy kitartó!Meglesz a gyümölcse, hidd el! :)

2013. szept. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!