Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség kellene. Félős kölyök!?

Segítség kellene. Félős kölyök!?

Figyelt kérdés
Hozzám került egy 12 hetes szuka kölyök. Szegény rettenetesen félt az embertől gondolom valamilyen kisebb kori trauma miatt mivel normális kölyök ennyire nem retteg. Mivel tényleg csak az embertől fél pl porszívótól, hajszárítótól, tüsszentéstől nem. Mióta nálam van éjjel nappal együtt vagyunk annyit már elértem, hogy ha kedve van hatalmas örömmel játszik velem. Követ ha valahova megyek. Meg tudom simogatni ha odajön a kajájáért (mivel ezt muszáj volt feltételhez kötnöm, ha jön dicsérem ha nem nincs kaja). Az a nagy gondom, hogy ha pl követ és előtte megyek ott futkos a lábamnál, de ha felé fordulok elszalad. Ha fel kell vennem valami miatt akkor is csak menekül előlem. Próbáltam már kivárni, hátha de ahogy kartávolságba ér ott leül/lefekszik/elalszik. Próbáltam jutalomfalattal, odajön simi elszalad. Próbáltam játékkal nem jön. Próbáltam pórázzal, de erőltetni nem akartam. Tudom, hogy rossz kutya nincs csak rossz gazda és tudom, hogy lehetne valahogy kezelni a problémáját, de elfogytak az ötleteim. Mivel fél tőlem, (a játékot kivéve) pedig sosem bántottam, ezért nem is tudok neki tanítani semmit a behívás pedig abszolút lehetetlen így. Nem most kezdtem a kutyázást, de vannak nálam tapasztaltabbak is tőlük várnék tanácsot hátha van amit még nem próbáltam.

2013. szept. 28. 17:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ezért van ott szakértő segítség.

Nálunk behoztak egy félős kutyát, eleve elkülönítették, volt egy csoport az érzékenyebb eseteknek, és van lehetőség külön szocializációra is vinni. Szerintem egy ilyen félős kutyával, még akkor is, ha egy tapasztaltabb gazdiról van szó, nem érdemes otthon kísérletezni.

2013. szept. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Etethetnéd csak kézből,ha nem mer odamenni,akkor leguggolva,a kezed hátranyújtva.Most csak az a fontos,hogy teljesen feloldódjon,lazuljon.Sajnos ezen csak az idő segíthet,türelem játék.
2013. szept. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Valletta ***** válasza:
Én is azt javaslom, hogy csak kézből etesd és mindig legyen a zsebedben valami falat. Sose vedd fel vagy fogd meg akarata ellenére, mert az még túl sok neki, elveszíti a bizalmát. A pórázt hanyagold, de mondjuk az ültetést nagyon egyszerű megtanítani neki jutalomfalattal és akkor legalább van valami, amit együtt csináltok, amit tennie kell azért, hogy falatot kapjon. Akármikor odamegy hozzád, kapjon falatot, hívhatod is akár, mindig simogasd is meg, de csak ha nem húzódik el. Előbb a simi, aztán a falat. Egy hónap alatt kellett volna, hogy változzon egy kicsit, egyébként nem biztos, hogy bármilyen trauma is érte, inkább az a valószínű, hogy nem nagyon volt még kapcsolata emberrel. Egy másik, nyugodt kutya jelenléte nagyon sokat segítene, mert megtanulná tőle, hogy nem kell félnie tőled, illetve semmi mástól sem.
2013. szept. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, mint mondtam nem tudom kutyaoviba vinni arra egyszerűen nincs idő mivel hétfőtől hétfőig melózóm. Egyébként is az a problémám, hogy a kutyákkal rettentően jól kijön. Ha beengedem az oviba ott valóban kijátssza magát és annyi. Velem nem törődne. Otthon is ezt csinálná ha hagynám. Amiből pedig az lenne, hogy nagyobb korában is a kutyákkal lesz majd jóban és letojja az embert. Tudom mert van ilyen kutya a családban. Kézből etetem vagy mellette vagyok amikor eszik ilyenkor már nem fél. Ahogyan nem fél reggel amikor odamászik hozzám az ágyban és felkelt pontban 6-kor, hogy játszunk. Nem fél este sem amikor az ágyban dögönyözöm. Általában a földön ülve/guggolva hívom. Falatért oda is jön aztán gyorsan odébb megy. Felvennem pedig néha egyszerűen muszáj pl.: ha be kell tennem az autóba/felvenni az állatorvosnál és hasonlók. Csak azért, hogy nyönyörgessem sosem veszem fel :) mivel látom, hogy nem élvezi.
2013. szept. 30. 08:51
 15/15 anonim ***** válasza:
javult a helyzet mostanra? milyen fajta?
2013. dec. 1. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!