Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyussal kezdjek...

Melyik kutyussal kezdjek agilityzni?

Figyelt kérdés

Van egy lassan 9 éves tacsi keverék kutyusom, aki majd kicsattan az egészségtől, imád futkosni, ugrálni. Neki biztos nagyon tetszene, de ugye a akora miatt kicsit necces a helyzet. Ha az ízületei bírnák is, akkor se vihetném sokáig, max pár évig.

Illetve adott egy jelenleg 8 hetes kölyök, aki keverék, és még azt sem tudjuk, mekkora, s milyen alkatú lesz. Tudom, hogy kicsi korban a legjobb elkezdeni, de mi van, ha ő nem lesz az agility típus?

Szerintetek?

Gondolom, azt nem lehet, hogy egyik héten az egyikkel, másik héten a másikkal járok, mert az túl sok kiesés a két alkalom között.


2009. nov. 7. 18:53
 1/4 anonim ***** válasza:
A tacsival mindeképp csak hobbiból csináld mert hiába mozgós, mégiscsak 9 éves, a másik meg az, hogy a lábai és a gerince nem épp a legalkalmasabb erre a sportra. Együtt nem tudod vinni őket? Ha esetleg a kiskutya nem olyan beállítottságú akkor mást is lehet vele csinálni.
2009. nov. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mindenképp csak hobbiból gondoltam.

Szerintem egyszerre nem lehet vinni őket, bár még nem voltam ilyen edzésen, de én úgy képzelem, hogy eléggé megzavarná őket. :(

2009. nov. 7. 19:07
 3/4 anonim ***** válasza:
Úgy szokták megoldani, hogy az egyiket kikötik vagy bezárják, amíg a másikkal edzenek. Amúgy szerintem a kicsit vidd, a tacsi még fiatalon sem az az agility alkat.
2009. nov. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A kölyök kutyussal szerintem bőven ráér 1 éves kora után agility-zni, hiszen ki kell fejlődnie teljesen a szervezetének. A túlzott, erőteljes mozgatás káros lehet.

A tacsiddal meg otthon, hobbiból agility-zhettek azért. Pici akadályokon, egyszerre csak keveset.

2009. nov. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!