Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyasétáltatás mobiltelefonál...

Kutyasétáltatás mobiltelefonálás közben? Csak engem idegesít nagyon?

Figyelt kérdés

Ne haragudjatok, de ki kell magamból írni a dühömet, mert felrobbanok. Most voltunk lent az esti sétán a kutyámmal (3 éves shar pei) mikor az egyik sarokból ránk "rontott" egy őrjöngő, hisztérikus yorkshire terrier. Lehetett nagyjából 1 kilós a méretei alapján, de olyan jelenetet rendezett mintha minimum rátámadt volna a kutyám. Habzó szájjal rángatta a pórázt, mire az őt sétáltató "értelem" oda sem nézve megállt, és hagyta hogy a kutya csináljon amit akar, mert éppen telefonált. Persze egyből letiltottam a kutyát, nem is csinált vele semmit pedig a lába előtt toporzékolt szerencsétlen yorki. Az zavar ebben, hogy egy kutyának pont a séta során kéne a kapcsolatot kialakítani a gazdájával, parancsszavakat tanulnia, másról nem is beszélve... Erre azt kapja, hogy a hisztije nincs lekezelve, ráadásul a gazdája felé sem nézett(!!!) nemhogy felénk. Ha ezt megcsinálja a környéken lakó argentin doggal, akkor ez a kiskutya már nem él. Ráadásul nem először látok ilyet, mármint hogy az emberek folyamatos telefonálás közben sétáltatják a kutyát és egyetlen egyszer sem szólnak hozzá/rá. Velük sem először találkoztunk, akkor is telefonált az úriember csak a kutya nem vett minket észre. Az meg sajnos tény, hogy ilyen tapasztalatom eddig csak apró kutyákkal volt, a nagytestűek szépen sétálnak a gazdájuk mellett, és sokkal nyugodtabbak is mint ezek a szerencsétlenek, akiket amúgy nagyon sajnálok.

A kérdésem az, hogy én reagálom túl, vagy jogos a felháborodásom? Már azon gondolkozom, hogy legközelebb jó hangosan odaszólok, hogy a telefon túlvégén is hallják, hogy talán a kutyájával kéne foglalkozni telefonálgatás helyett...


2013. szept. 29. 20:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
szia,engem nem zavar,mert nem érdekel ki mit csinál..vadidegen ember leszarom..már bocsánat ..pont addig amig nem támad a kutyája...de bizony abban nagyon is igazatok van,hogy megkell nevelni egy kutyát,ha ö nem tudja akkor iskolában és ha már szót fogad a kutya akkor lehet annyira laza,hogy telefonáljon...nekem rottim van...és szoktam telefonálni mikor sétáltatom,már csak azért is mert vele dolgozok és sokat sétálunk,de abban a pillanatban,ahogy látom rajta,hogy olyat csinálna mit nem szabad pont lekakilom kivel beszélek,akár főnök is lehet biztos,hogy korrigálom a kutyát.Ez alap ha kutyája van az embernek...vagyis az kéne,hogy legyen...
2013. szept. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Csak az zavar, ha nem figyel a kutyájára, az tök mindegy hogy miért. Meg odaengedi mindenkihez. Én alapból kajáló, megkötött kutyás, gyerekes emberhez oda sem engedem.
2013. szept. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Imola Ágnes ***** válasza:
Én szoktam telefonálni, nem állandó jelleggel, de volt már olyan hogy végig beszéltem. Az akivel beszéltem, nyilván tudta, hogy kutyával vagyok, ha egy ül, fekszik, ide parancsot adtam, nem lepődött meg. A szemem folyamatosan a kutyán volt, ha éppen utánna szedtem össze a piszkot, a telefon végén megvárta a másik. HA kutyással találkozunk, nyilván leteszem, ha odaengedem a kutyát... szerintem ez attól függ, ki hogyan neveli a kutyát. Szerintem én telefonálás közben is jobban felügyelem a kutyát, mint sokan, akik elengedik a nagyvilágba. Az aki figyel, telefonálás alatt is figyel, az aki nem, telefon nélkül sem...
2013. szept. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
64%

Hát engem is zavar, de inkább azok, akik lehajtott fejjel bandukolnak, a kutyájukra rá sem néznek. Mivel ahol én sétálok elég hosszan belátható a terület és folyton figyelek.

Aki így közlekedik azt messziről kerülöm, mert tapasztalatom szerint az ilyek gazdák többnyire tojnak a kutyájuk viselkedésére


Gyengébbek, olvasási nehézséggel küzdők kedvéért: nem azzal van bajom, ha valaki fölveszi a csörgő telefonját, lelül, megáll, maga mellé veszi a kutyáját........épp ellenkezőleg!

Nekem ne mondja senki, hogy lepcselés közben tud a kutyájára, a környékre figyelni mert az hazudik!

2013. szept. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Imola Ágnes ***** válasza:
Én személy szerint pórázon való vezetésről beszéltem, az utcán...és nem hiszem, hogy hazudtam volna abban,hogy sokkal jobban figyelek olyankor is a kutyámra, mint az átlag. HA elengedem, akkor vagy labdázunk, vagy dolgozunk, ott nyilván nem telefonálok.
2013. szept. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 zsuzsabazsa ***** válasza:

Engem nem idegesít, csak furcsállom.

Itt a telepen is van egy olyan kutyás faszi, akinek a fülén folyton ott a telefon. Reggel-délben -este. Még sosem láttam úgy, hogy ne telefonált volna. Ezt már évek óta csinálja.

Szerintem akkor is telefonál amikor szarik és seggtörlés közben sem teszi le. Gondolom mikor alszik akkor is, csak éppen rágumizza a fejére, hogy ne essen le.

2013. szept. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!