Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyáma...

Hogyan szoktassam le a kutyámat a húzásról?

Figyelt kérdés

2013. okt. 1. 18:48
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Ja, a 10 alkalmat én is úgy értettem, hogy 10 fordulás után már tudta, hogy miről van szó. Utána már rántani sem lehet, mert hamarabb fordul ő, minthogy megfeszülhetne a póráz.
2013. okt. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 sippara ***** válasza:
Akkor jelentkeznék, járjatok csodánkra, az enyémnél nem működött (nem, nem csesztem el semmit, annyira azért nem bonyolult dolog ez) - még mielőtt a torkomnak esne bárki, nem azt mondom, hogy sz.@.r a módszer, sőt, én is rengeteg kutyát ismerek, akinél működött, csak ne kövessük már el azt a tipikusan tükrös hibát, hogy "egy gyűrű - illetve elnézést, MÓCCER - mindenek felett" :)
2013. okt. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
57%
Szuper, akkor mostmár olyanról is tudunk akinél nem működött, de a "pü"-s válaszoló még mindig nem írta le az ő módszerét. Így nem leszünk előrébb, ha mindenki csak titkolózik, mert még mindig csak egy módszer van leírva a válaszok között.
2013. okt. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Szoktasd rá a nyomásra.
2013. okt. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Cheeka válasza:

5 éves szuka labradorom van, kölyök kora óta foglalkozok vele, kutyakiképzésre vittem (csak a fegyelmezés része érdekelt). Sok vezényszót ismer, nagyon okos, de nagyon makacs is. A mai napig nem lehet vele bírni, csak ha teljesen elfárad (5-10km séta-futás). Természetesen fojtó nyakörve van, próbáltam ezerszer, hosszú kilométereken keresztül a rángatós módszert, de semmi, visszalassul 5-10 másodpercre, azután ismét belefekszik, vagy már fel sem veszi a rángatást. Többször feladtam, hogy többé nem viszem, de sajnálom otthon hagyni, egyébként is akkor ugat mint az őrült. Nem szép dolog, de mostanában inkább az orrára csapok a póráz végével, mert nekem ez kevésbé fárasztó mint a rángatás, erre ugyancsak belassul egy rövid időre. A másik kutyám egy 3 éves kan labi, vele semmi gond, Őt még a 9 éves kislányom is könnyen vezeti. Ja ha nem Én viszem a szukát, hanem a feleségem vagy a gyerek, akkor teljesen kezelhetetlen, Őket már többször elrántotta. A sétából hazafele már póráz nélkül jönnek, természetesen szólongatni azért kell néha és ha egy macskát vagy kutyát meglát akkor uzsgyi.

Véleményem szerint nagyon kutyafüggő a dolog, persze biztosan van olyan szakember aki ki tudná nevelni belőle. Akikhez Én hordtam, Ők is mindig megmutatták egy fél perc erejéig, azért arra kíváncsi lennék, hogy egy idegen terepen, séta közben Ők hogyan boldogulnának.

2013. okt. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Cheeka: én szívesen megpróbálnám vele akár a fordulós, akár a megállós módszert. Ha pár héten belül nem lenne javulás (persze rendszeres mozgatás mellett), akkor eret vágnék magamon. A mozgatás, a következetesség és a nyugodtság a kulcsszó.
2013. okt. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 sanyieee válasza:
Esetleg a Ceasar Millan(nem tudom jól írtam-e) műsorát ajánlom, pszichológiailag közelíti meg a kutyák viselkedését, láttam egy jópár részét és már értem el sikereket saját és mások kutyáival. Nem tudom mennyire válik be, de remélem segít.
2013. okt. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
Használj halti pórázt, de kérd meg egy kiképzőt, hogy mutassa meg a helyes használatát. Sose használj flexibilis pórázt, azzal egyetlen kutyát sem lehet irányítani.
2013. okt. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%

Rövid pórázzal, magad mellé kényszeríted és ha belenyugszik legyen nálad egy szem kockacukor jutalmazásképpen.


A kutyát mindenre rálehet szoktatni ha értelmes, egy a fontos, ha valamit teljesít akkor jutalmazni kell. Aztán ha megszokja ezeket a parancsolat vagy érzékelt utasításokat akkor csak ritkán van szükség jutalmazásra.

2013. okt. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Kockacukor? Nem kevered te a kutyát a lóval? Bár a lónak se megfelelő jutalom a kockacukor. Kényszerítés... Na, erre inkább nem mondok semmit.
2013. okt. 13. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!