Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Annyira zavar.

Mit tegyek? Annyira zavar.

Figyelt kérdés

Van egy 7,5 hónapos bullterrier szuka kutyám. Olyan gyámoltalan, játéknál 3-4 hónapos kutyák lenyomják.. hagyja magát.. nem fél, pl egy ambull egyik sétánál ugatta, Ő meg csak nézte, nem foglalkozott vele.


Egyszerűen olyan "gyengének" érzem.. pedig szép a kiállása, elég széles a mellkasa, egy 13 hónapos spánielt húzásnál lazán elhúz, ilyen törpe kutyák meg lazán lenyomják. Úgy csinál, mintha annyira szenvedne.. most is egy 4 hónapos labradorral játszott, azt ott fetrengett, játszotta a gyengét, meg hogy annyira szenved... bezzeg mikor egy 13 hónapos spániellel összefutnak lazán eldől a spániel..


Mit tegyek? Annyira idegesítő, hogy itt "táposkodik" .....



2013. okt. 2. 15:14
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg csak neked számít, a kutyádat marhára nem érdekli. Ő így szeret játszani az hogy a levegőbe harapdál meg integet a lábaival egyáltalán nem a gyengeség jele. Egyszerűen nem bírom elviselni ha az emberek ennyire kicsinyesek. Az én német juhász szuka kutyám is behódolt mindenkinek pedig ránézésre sokkal "erősebb" volt az ilyen apró kutyáknál. Felnőttként meg főleg. Mégis leélt velem 12 évet és nagyon hiányzik. Néhány pillanatban engem is bosszantott, de csupán magamban hogy ő ilyen. Sosem foglalkoztam ezzel. Mint ahogy az emberek úgy a kutyák is különböznek. Ha pedig agresszív állatot akarsz vegyél egy jó rámás magyartarka bikaborjút ha szerencséd van elég kemény egyed válik belőle.
2013. okt. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Tisztában van az adotságaival, azért játszik igy. Hagyja hogy a másik, nálla kissebb, gyengébb kölyök rajta gyakoroljon. Ez nagyon is normális. Nekem boxerem van, pontosan tudja kiivel mit, hogyan lehet játszani hogy ne legyen sérülés. Simán hagyja hogy a lányom spániel kölyke lenyomja, rágcsálja, és húzza a fülét anélkűl hogy megmoccanna. Ez a probléme valóban nem a kutyának hanem neked probléma.
2013. okt. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Örülj neki, hogy a kutyád ilyen habitusú. Mégis mit vársz, mit kellene hogy kezdjen egy 4 hónapos, BABA kutyával? Kapja szét vagy mi? Hagyja magát, ahogy a felnőtt emberek is szokták magukat a kisgyerekekkel szemben.


Ez kb olyan mintha lenne egy csendes, nyugodt, szorgos gyereked, és azért panaszkodnál, mert nem verekszik, nem lopkodja a többiek uzsiját, nem szólogat be a tanároknak, stb.


Ha csak azért kellett a kutya, hogy te érezd magad tőle kemény gyereknek, akkor még most ajándékozd oda valakinek.

2013. okt. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Tedd össze a két kezed,hogy ilyen.Ha lesz egy-két rossz tapasztalata,majd vissza fogod sírni ezt az időt.Enyém is hagyta magát még francia bulldognak is,hogy akár meg is tépje.1 éves koráig.Aztán fordult a kocka.Most elég egy morgás a másik részéről akár félelemből és azonnal őrjöngve ront neki.Pedig jártunk vele szocializáció-rehabilitációra és rendes kiképzésre is.Ő a világ legjátékosabb kutyája.Egész addig,míg a másik nem tesz akár egy félreérthető mozdulatot.

Nem szenved.Ha szenvedne,már ebben a korban sem hagyná magát.Ne a saját fejeddel gondolkozz.Ő egy bullterrier sajátos észjárással,de hidd el,ha szükségét érezné,keményen kiállna magáért.

2013. okt. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként de, nagyon is tudom miről beszélsz, ugyanis a staffim ugyanilyen, de nem igazán érdekel. Úgy játszik ahogy neki jól esik amíg azzal nem okoz kellemetlenséget másoknak, és legalább kutyák közé tudom vinni, mert tudom róla, hogy soha semmilyen körülmények között nem fog balhét kezdeni... Igazából nem értem, mi a problémád. Ha kicsi a *** az attól sem nő meg, ha van egy idegbeteg pited...
2013. okt. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen.Te is abba a kategóriába tartozol,aki feszíteni vette a kutyát.De így kissé kínos a szitu,hogy a kemény bull helyett,egy pudingnak vagy a gazdája.De korai az aggodalom,másfél,két éves korára alakul ki teljesen a fajtára jellemző viselkedés .
2013. okt. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Biztos ez a Dobermann is szenved.

http://www.youtube.com/watch?v=FJaBWcNe74Q


Örülj,hogy ilyen a kutyád,hidd el nem fogja magát hagyni ha olyan a szitu,de érzi,hogy mondjuk egy gyengébb fajtát simán le tud teperni,így hagyja magát,nem akar neki sérülést okozni.A spániel meg nagyobb nála,erőssebb is (még) így tudja,hogy vele lehet keményebben játszani.

Nem hiszem,hogy jobb lenne ha mindenki menekülne,mert a te kutyád túl durván játszik a többivel.Jobb ez így.

4 hónapos, felnőtt korára úgy is komolyodni fog.

2013. okt. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Nincs semmi baj a kutyáddal valószínűleg. Nem értem mit szeretnél. Menjen neki a többi kutyának, vagy mit? Teljesen jól reagál rájuk a leírtak alapján. Nem attól lesz egy kutya jó kutya, vagy erős kutya, mert minden más kutyát lenyom...
2013. okt. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

"Mit tegyek? Annyira zavar."


Ismerd meg a kutyák természetét, azzal megváltozik a szemléleted, és a gondolkodásod a témáról, és utána nem fog zavarni.


Elöljáróban annyit tudok mondani, hogy egy csivava is dominálhat egy pitbull fölött, nem a fizikai erő számít, hanem a mentális hozzáállás, érettség... Ez tény.

Egy 7 hónapos kutyától ne várj sokat.


Arra meg, hogy legyen tisztában az adottságaival, csak azt tudom mondani, hogy mindenki másnál (főleg az embereknél) jobban tisztában van.

Állatként tökéletesen érzi, érti a természet törvényeit, és az általa diktált rangsort, tempót...


Szóval az a helyzet, hogy 100-szor jobban járnál ha inkább tanulmányi jelleggel figyelnéd az eseményeket, mert a természet nem hazudik!

A kutyádnak pontosan olyan adottságai vannak, amit a két szemeddel látsz! Se több, se kevesebb.

Ezt elfogadhatod tényként, és kiindulási alapként, amiből jó sokat tudsz tanulni.


Megfigyelheted, milyen jellemű, testbeszédű, kisugárzású, fellépésű kutyákkal viselkedik dominánsan, melyekkel alárendelten.


Még egy fontos dolog, a kutyák nem szenvednek az alárendelt szereptől, ne ruházd fel emberi érzésekkel!

Sokkal több a követő természetű kutya, sokkal természetesebb ez a fajta viselkedés, és nagy általánosságban sokkal felszabadultabbak egy követő lelkiállapotban.


A domináns viselkedést a legtöbb esetben az ember gyengesége váltja ki a kutyákból, amit kényszeredetten vesznek fel, és egyáltalán nem élvezik.

2013. okt. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

...még annyit, hogy a kutyád pont úgy viselkedik egy másik kutyával való kapcsolatban, ahogy jónak látja, ahogy a természet, és az ösztönei diktálják (és mint mondtam, a természet nem hazudik) szóval szó sincs semmiféle hátrányos helyzetről, amitől szenvedne.

És nem egészséges dolog mesterkélt agresszióval beleszólni ebbe, mert egy ráerőltetett viselkedésformától valóban szenvedne.

2013. okt. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!