Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Annyira zavar.

Mit tegyek? Annyira zavar.

Figyelt kérdés

Van egy 7,5 hónapos bullterrier szuka kutyám. Olyan gyámoltalan, játéknál 3-4 hónapos kutyák lenyomják.. hagyja magát.. nem fél, pl egy ambull egyik sétánál ugatta, Ő meg csak nézte, nem foglalkozott vele.


Egyszerűen olyan "gyengének" érzem.. pedig szép a kiállása, elég széles a mellkasa, egy 13 hónapos spánielt húzásnál lazán elhúz, ilyen törpe kutyák meg lazán lenyomják. Úgy csinál, mintha annyira szenvedne.. most is egy 4 hónapos labradorral játszott, azt ott fetrengett, játszotta a gyengét, meg hogy annyira szenved... bezzeg mikor egy 13 hónapos spániellel összefutnak lazán eldől a spániel..


Mit tegyek? Annyira idegesítő, hogy itt "táposkodik" .....



2013. okt. 2. 15:14
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

:D Az én kiskutyám is "hanyattvágja magát" más kutyák előtt néha. Ma pl egy kortárs vizsla teperte le ilyen módon :D Nem mindíg csak ez megy, de van ilyen is.

Én ebből azt szűröm le, hogy nem egy idegbeteg félős kutya, aminek nagyon örülök. Inkább akkor csodálkoznék, ha nem hagyná magát, és ott kardoskodna minden szituációban. :D

2013. okt. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy nem az a lényeg hogy szerinted töketlen e a kutyád. Én sem értek hozzájuk túlságosan, de igyekszem azt nézni, hogy amit csinál, azt mennyire élvezi. Bármilyen természethű viselkedés segít nekem abban hogy jobban megismerjem.

Úgyhogy tőlem akár hanyatt fekhet fél napig, ha ő ilyen, és örömmel csinálja, számomra az megnyugtató és kedves.

2013. okt. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Azért ilyen mert kölyök és játszik. Még változahat. Az én kutyám corso, már nem kölyök de játéknál lefekszik a kölyköknek,a westie haverjának, hagyja, hogy az oldalán mászkáljon és morogva rágja a nyakát, mert játék van. Olyan óvatosan játszik velük, hogy a legkisebb kutya sem nyüsszent fel soha. Nagyon is tisztában van az erejével. Egy vele hasonló méretű/erejű kutyának nem fekszik le játékból sem, ha komoly dologról van szó akkor nem hátrál meg és fél pillanat alatt reagál vissza, de csak akkor ha valós a "veszély" és nem egy kisebb kutya pattog neki. Soha nem kezdeményez balhét, mert tudja, hogy fölösleges. Ez lenne a normális és nagyon örülök, hogy ő ilyen és nem kell azon izgulnom, hogy mikor fogja agyontaposni a kicsiket vagy mikor harap véletlenül túl nagyot.
2013. okt. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Na és az tudod mennyire zavaró és kellemetlen tud lenni mikor egy kutya nem tudja hol a határ és mindenkit azonnal szétkapna? Nekem shar pei-em van, elég volt egy rossz tapasztalat a futtatón (megharapta egy argetin dog ömlött a vér a füléből) és 1 évembe telt mire elértem, hogy a normális kutyákkal játszani akarjon, ne azonnal szétkapni őket. Örülj neki, hogy nem kell kínosan állandóan nevelned a kutyát mert egy hátán fekvő tacsit is darabokra akar tépni, hogy fitogtassa az erejét.

Imádom a kutyám szó se róla, de nem bírom elviselni mikor valaki úgy beszél a saját állatáról mint te. Nekem 1 éves küzdelem volt hogy "táposkodjon" a kutyám neked meg ott van eleve egy jó idegrendszerű, minden lelki sérüléstől mentes kutya és nem vagy vele megelégedve mikor viheted a futtatóra, lehet egy csomó kutyus haverja... Ennél nagyobb öröm egy kutyának nincs. Max. neked.

2013. okt. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 zoocox ***** válasza:
100%
:) Nekünk egy 7 hónapos tigriscsíkos kan bullterrierünk és egy 7 hónapos (10 nap van köztük)csoki barna szuka angol cocker spánielünk van. Tenyésztőktől, törzskönyvvel. Alap helyzet, hogy a kölyökkutyák még sokkal játékosabbak. A kanok pedig dominánsabbak. Ha ez elsődleges szempont, akkor inkább kant kellett volna választanod. Visszük őket kutyasuliba. Ott a bullterrierünk mindegyik kutyával játékos. Pedig gyönyörű, erős kutya, és mégis elfekszik néha. Otthon a spániellel szemben domináns, de hagyja még így is, hogy oda kapjon a spániel. Viszont 5 hónapos korában durván játszott vele egy két éves jagdterrier. Akkor kicsit belódult, és helyrerakta (nem sebezte meg) a sorrendet. Ez így helyes. Alapban legyen egy szerethető, játékos bohóc, de ha szükséges, akkor tudjon védekezni, védeni is. Ne támadjon. El lehet durvítani, de minek. Akkor sokkal nehezebben kezelhető.
2013. okt. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 Imola Ágnes ***** válasza:
hmmm... agazda magatartása kísértetiesen hasonlít ehhez: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__4896505-lenne..
2013. okt. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 zoocox ***** válasza:
Ja igen. Van egy 5 és egy 7 éves lányunk. Tervezünk harmadik gyermeket is. A lányok húzzák-vonják, pedig már nehezebb náluk, és jóval erősebb. Egy picit sem érzem, hogy veszélyben lennének. Beöltöztetik. Hintaágyra teszik. stb... Ha kötélcsomóval játszok vele, akkor nagyon nehezen tudom elérni, hogy a kezemre kapjon a csomó helyett. Direkt odateszem hirtelen, de ekkor abban a pillanatban elengedi. Igaz, hogy akaratos néha, de a sajátos habitusához, jelleméhez tartozik. Szerintem örüljél, hogy ilyen a kutyád! Használd ki! Apósoméknak van egy kaukázusi hatalmas idegbajos kutyájuk. Anyós ki sem tud menni egyedül az udvarra. Após meg kapanyélre húzott régi fajta gumis locsolócsővel járkál. Szerinted? Tudom tanácsolni "Cesar Millan a csodálatos kutyadoki" könyveket, youtube-os videókat. Sokat tanulhat belőlük az ember.
2013. okt. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Kicsilany817 válasza:
Irigyellek!!! Az én bullterrier szukám, minden kutyával szemben dominánsan viselkedik, pedig még csak 13 hetes. Egyedül a yorkinkkal jön ki normálisan. Az én kezemet is letépné ha engedném neki. Suliba fogom vinni amint lehet, mert nem szeretném ha felnőtt korába is meg akarna tépni minden kutyát. Örülj neki, hogy ilyen a kutyád, de ha így nem kell mert nem tudod agresszívabbá tenni, akkor inkább még most keress neki olyan gazdit aki így is szeretni fogja.
2014. febr. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!