Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A KÁJ-ok tényleg ilyenek?...

A KÁJ-ok tényleg ilyenek? Vagy nem kell mindent elhinni amit a neten írnak? Meg lehet őket változtatni?

Figyelt kérdés
Rengeteget olvastam a fajtáról, mert nagyon tetszik, de elég vegyes érzelmeim vannak most a fajtával szemben főleg a neten olvasott dolgok miatt. Olyan fajtának írják le aminek egy jó tulajdonsága sincs azon kívül, hogy jó terület őrző. Olyat is olvastam már, hogy sétálni se lehet őket elvinni, mert annyira territóriálisak, hogy mindent a magukénak tekintenek és mindenre támadnak legyen az kutya,ember, vagy macska. Az előbb leírtaknál fogva más kutyával sem tarthatók együtt, mert amint felnő azonnal kinyírja.Embert ritkán bánt viszont nem igényli még a saját gazdája közelségét sőt kifejezetten zavarja.Viszont elgondolkoztam azon mi lenne, ha egy ilyen kutyát kölyök kora óta úgy nevelnék, mint egy átlagos családi kutyát akkor mi lenne? Vajon ők is lehetnének normális családi kutyák?
2013. okt. 5. 04:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Az ösztön az ösztön. A farkasból se lesz soha kutya akárhogyan is neveled. Ezek a leírások elég sarkosak, én is szoktam két KÁJ szukával találkozni séta közben szabadon, azok teljesen szociálisak, de azért nem kezdeném el szándékosan bosszantani őket. Ettől függetlenül egy jó KÁJ alaptermészete hasonló a leírtakhoz, ha meg nem jó ösztönökkel rendelekező egyedet akarsz, akkor meg inkább más fajtát keress! A KÁJ attól KÁJ, hogy ilyen a természete.
2013. okt. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Első vagyok. Természetesen nagyon sokat számít a nevelés, de mi van, ha kifog rajtad a kutya? Válassz az igényeidnek és az életvitelednek megfelelő fajtát, ne azért válaszd ezt, mert "menő, hogy olyan kemény és én majd megmutatom, hogy át lehet azt nevelni".
2013. okt. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz, hogy nem igényli a gazdája közelségét, mert ő is szeret tartozni valakihez. Csak nem annyira mint más fajták. És ha más kutyával van együtt, a saját falkáját nem öli meg.
2013. okt. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ezt ajánlom olvasásra, sokkal értelmesebb írás, mint amit az átlag gyakoris kiokád magából... :D


Ott vannak a menüpontok, hogy Fajta, Jelleme, Kangal, mint viador, stb. Ez ugyan kifejezetten a Kangalról szól, de igaz minden igazi pásztorkutyára. Nagyon szépen és értelmesen kitárgyalja a pásztorkutyák és a "harcikutyák" közötti különbséget.


De röviden:

A csakis harcra, viadalra tenyésztett, elvadított, elbutított pásztorkutyák éppolyan agyatlanok és fékezhetetlenek, mint a többi harcikutya, amikből a normális géneket kiölték.

Viszont az igazi, odafigyeléssel és a fajta szeretetével történő tenyésztéssel és szelektálással(!) létrehozott állatok normálisan, kutya módjára viselkednek, persze valamennyire eltérnek a többi kutyától, hiszen pásztorkutyák.

Egy igazi pásztorkutya (habár kifejezetten önálló munkára tenyésztik), mindig engedelmeskedik a gazdájának. Falkatársait nem bántja, de a falkasorrendet megvívják. Egy igazi pásztorkutya (mint minden nem degenerált kutya) csak a dominancia kivívásáig harcol, nem ölésre megy. A rábízott jószágot, legyen az bármi, valamilyen alsóbb szintű falkatársának tartja és soha nem bántja.

2013. okt. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon elterjedt az utóbbi időben, pont a jó házőrző tulajdonsága miatt.


Így aztán tartja boldog-boldogtalan, mindenféle tudás, tapasztalat nélkül.

Ráadásul legtöbben kertes házban, amiről azt gondolják, hogy az elég a kutyának, így nem kell sétáltatni, stb.


A nagy számok törvénye alapján így nem csoda, hogy rengeteg a félrenevelt, neveletlen, antiszociális pszichésen zavarodott kaukázusi.


Tény, hogy egy erős karakterű, akaratú, igazi tipikus juhász kutya, ami a kutya típusok között talán a legkövetkezetesebb nevelést igényli.

Nem kezdőknek való, tapasztalt vezető híján valóban könnyen mutathatnak nem kívánt viselkedést.



Ha átlagos családi kutyaként nevelik, nem lesz belőle átlagos családi kutya!!! Mivel alapból nem családi kutya, ezért több odafigyelést, és nevelési stratégiát igényel, ha házi kedvencet akarsz belőle nevelni.

De nem lehetetlen, sőt!

Simán lehet egy békés családi kutya is, de ehhez, ahogy mondtam, sok odafigyelés, és hozzáértő nevelés kell!

2013. okt. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
*...nem kau, KÁJ, elírtam
2013. okt. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A fajta elvakult tartói általában az eredeti élőhelyén tartott kutyák extrém tulajdonságait emelik ki.

Itthon, aki tenyészti,annak már lényegesen "szelídebb" kutyái vannak. Hiszen a tenyésztő már családnál tartja a kutyáját. Kiállításra és tenyészszemlére viszi, stb.

Nem tudom, mit értesz "normális, családi " kutya alatt? Ha valaki ezt a fajtát választja, tisztában kell lennie azzal, nem golden, nem yorki természetű kutyát vállal.

2013. okt. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem az embereket. Border colliet akarnak, de ne legyen túl pörgős, golden retrievert, de őrizze a házat, pitbullt, de lehessen együtt tartani öt másik kutyával, kangalt, de legyen normális családi kutya...
2013. okt. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Sok múlik azon is,honnan veszed a kiskutyát.Ha normális tenyésztőtől,aki idegrendszeri tulajdonságokra is szelektál,jó eséllyel normális kutyád lesz.Ha szaporítótól pár tízezerért,belefuthatsz egy ideggyengébe.
2013. okt. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

12:07-esnek igaza van!


Amúgy tényleg senki sem azt a fajtát választja amit "kellene".Aminek kitudná elégíteni az ígényeit,nevelni is tudná!

Ebből látszik,hogy a kutya külseje a legfontosabb vagy mert divat.


Jó lenne ha mindenki sokkal több időt töltene el azzal,hogy alaposan utána olvas annak a fajtának amit szeretne.Menjen el gazdikhoz,tenyésztőkhöz ismerje meg a fajtát.

Nem a vakvilágba kéne kutyát venni!


Én is szerettem volna egy fajtát,de beszéltem egy tenyésztővel és több gazdival.Vhogy rájöttem,hogy ez a kutyafajta még sem az amelyikre vágyom.

Így nem fogok ilyet venni,még ha külsőre mindig oda vagyok érte,de a jelleme nem tetszik!

2013. okt. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!