Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A KÁJ-ok tényleg ilyenek?...

A KÁJ-ok tényleg ilyenek? Vagy nem kell mindent elhinni amit a neten írnak? Meg lehet őket változtatni?

Figyelt kérdés
Rengeteget olvastam a fajtáról, mert nagyon tetszik, de elég vegyes érzelmeim vannak most a fajtával szemben főleg a neten olvasott dolgok miatt. Olyan fajtának írják le aminek egy jó tulajdonsága sincs azon kívül, hogy jó terület őrző. Olyat is olvastam már, hogy sétálni se lehet őket elvinni, mert annyira territóriálisak, hogy mindent a magukénak tekintenek és mindenre támadnak legyen az kutya,ember, vagy macska. Az előbb leírtaknál fogva más kutyával sem tarthatók együtt, mert amint felnő azonnal kinyírja.Embert ritkán bánt viszont nem igényli még a saját gazdája közelségét sőt kifejezetten zavarja.Viszont elgondolkoztam azon mi lenne, ha egy ilyen kutyát kölyök kora óta úgy nevelnék, mint egy átlagos családi kutyát akkor mi lenne? Vajon ők is lehetnének normális családi kutyák?
2013. okt. 5. 04:47
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Azt egy szóval sem mondtam, hogy akarok egy KÁJ-t csak kíváncsi voltam rá, hogy lehet e belőle rendes kutyát nevelni
2013. okt. 5. 15:53
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem lehetnek normális családi kutyák. Nem arra valók.

Minket egyszer megtámadott egy KÁJ (többször azért nem, mert csak az az egy volt a környéken) se nem látott se nem hallott, csak simán letartolta a kutyám. Ráadásul kan volt, az enyém meg szuka és tüzelés közelében! Nem érdekelte. Mai napig nem tudom hogy maradtunk egyben, szerintem csak puszta véletlen volt, hogy szót fogadott egy pillanatra a gazdájának. Aztán egészen véletlenül eltűnt és egy barátságosabb kutya került a helyére... Ismerünk egy kaukázusit is. Az végülis imádja a kutyáim, de ott is folyton úgy érzem, hogy egy rossz mozdulat éa végük. Kan kutyát semmilyet nem tűr meg maga mellett, egyszerűen kivégezné őket. Egyszer egy komondor majdnem leharapta a lábam mert elmentünk az úton aminek a közelében ki volt kötve egy versenyen. Hogy akkor a kuvaszról már ne is beszéljek...

Kiállításokon is azt látni, hogy folyton acsarkodnak egymással.

Én nem tudom mi a jó ebben, de hát ha valakinek ez tetszik akkor egészségére.

2013. okt. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!