Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért hagyok mindent az...

Miért hagyok mindent az utolsó pillanatra? Hogy tudnék ezen változtatni?

Figyelt kérdés
Rossz vagyok angolból,ezért beterveztem egy jó nagy adag gyakorlást szünet elején.Nekünk két hét szünet volt, lett volna rá egy csomó időm.Összesen 5 leckét csináltam meg a 150 ből, ami a könyvben van, 30at akartam.Holnap majd tuti gyakorolok, de utálom hogy mindig így van, 30at már tuti nem fogok tudni megcsinálni..hogy tudnék ezen változtatni?
2011. ápr. 29. 20:10
 1/3 anonim ***** válasza:

En is ilyen vagyok. Kivancsi vok most vizsgara kikeszulve fogok-e menni, vagy felkeszulvi... Nem mindegy.


Am sztem ne tervezz sokat egy napra, mert 1. Nem lesz kedved hozzaallni. 2. Ha nem teljesited szomoru es csalodott leszel.


Inkabb teritsd el egy hosszabb idore, aminel arra kell figyelni hogy IDOBEN nekikezdj a tanulasnak es igy ami fontos: kenyelmesen, nyugodtan tudod vegigtanulni az anyagot.


- az en hulyesegeim: napi 10 oras tanulas tervezese, ami ugyebar nem gyakran jon ossze de nyomtam egyszer 1-2 hetig ami testileg lelkileg meggyotort es az eredmeny se volt az elvart.


Ami fontos hogy jojj ra miert lettel ilyen? Vagy mindig halogato voltal?


- en gyerekkent szo nelkul megcsinaltam eloszor a hazim es utana jatszottam, meg akkor is amikor mar nem voltam napkozis.

Anyam mondta is most vizsgaidoszakban h mi lett velem?

Am azert lettem ilyen, mert gimiben rajottem, hogy nekem nem kell sokat tanulnom. Eleg ha reggel felkelek vagy szunetekben, sulibamenet megtanulom az anyagot es 5 vagyok. Soha senki nem hitte el, hogy en mennyire keveset tanulok...

Csak sajna ez "eletforma" lett. Es az orvosi nem arrol hires hogy reggel meg tudnam tanulni az anyagot, vagy akar elolvasni is egy nap kene hozza ha nem ketto es az sima olvasas lenne, nem ertoolvasas...

Most van vagy 20 napom anatomia vizsgaig.

Majd megirom mi lett velem...


Valtoznod kell, mert igy idegileg kikeszited magad! Sztem meg gimis vagy, de majd ha vmi nivos egyetemre mesz ott nem hagyhatsz mindent az utolso percre.


Aki meg jo lehet: idezz fel magadban emlekeket amikor idoben megtanultal mindent es konnyuszerrel jo jegyet kaptal, hogy milyen JO erzes toltott el.


Es ezt lehet mindenre vonatkoztatni.

Pl. Anyukad megker h vidd le a szemetet.

Te pedig pont kenyelmesen netezel.

Gondolj igy a szituaciora:

Igen, mar azzal h szolt megzavart egyszer a kenyelmes tespedesben, ha tovabbra sem mozdulsz ujra szolni fog, megint nyaggat, ha ezt eleg ideig nem csinalod meg akkor pedig veszekedes lesz belole, ami egy nagycsomo idot es nyugalmat vesz el.

Elkerulendo azt hogy ne csak egyszer hanem tobbszor zavarjanak meg, csinald meg egybol amit mond es akkor bekenhagy, nem lesz belole vita es nem megy ra egyikotok idege sem egy pitianer dologra...

2011. ápr. 30. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi!!!

Igen, gimis vagyok, eddig nálam is így volt, hogy kb 0 szintet kellett tanulnom, mert az agyam órán megjegyzett mindent.De idén kijöttem Németországba és itt alapból 10100* keményebb a suli, meg még németül is, tanulnom kéne..:S

utána BME-re akarok járni, úgyhogy tuti jó lenne ha le tudnék szokni róla!

Majd próbálkozom!

Sok sikert anathoz.Nővérem is orvosin van, ő is anattel szenved a legtöbbet, úgyhogy kitartás, menni fog az!!:)

2011. ápr. 30. 09:55
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok. Voltam pszihológusnál, ő azt a tanácsot adta, hogy bármi, ami eszembe jut, csináljam meg azonnal, ha tehetem. A határidőket toljam el egy pöppet, mondjuk egy nappal vagy egy héttel, mintha addigra kéne megcsinálni. Vagy ha el kell olvasni egy könyvet, amint van egy szabad időm, próbáljuk meg azonnal elolvasni az egészet (nem mondom azt, hogy olvasd is el teljesen). De akkor legalább egy bajjal megszabadulsz, mert úgy is el kell olvasni.


Szerintem működik. Próbáld meg aztán meglátod, hogy jó,


Hajrá^^ Üdv.

2011. máj. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!