Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám iszonyatosan hisztis....

Kutyám iszonyatosan hisztis. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van két staffim, egy 3 éves és egy 9 hónapos.

A kisebb minden egyes séta előtt elkezdi a "néma hisztit": fekszik a bejárati ajtó előtt, és nagyon halkan, de marha idegesítően sípol, nagyon magas hangon.Nem néz rám, ha rászólok, nem hagyja abba, ha eltessékelem az ajtó elől, visszalopakodik.

Percre pontosan viszem őket minden nap, és a séta előtt 10 perccel már elkezdi.A másik meg se szólal.

Mit kezdjek ezzel?Manipulálni akar?Megjegyzem, nagyon akaratos kutya, makacs, önfejű.

Ha elindulunk, addig folytatja a hisztizést, amíg le nem érünk a futtatóra.



2013. okt. 5. 09:22
 1/10 anonim válasza:

Ne hagyd!

Amikor sétálni viszed az egyiket(ne vidd a kettőt egyszerre),amikor nem akkor jönni húzd, vagy ráncsd meg(és közben mond neki hogy gyere)és ne higgye azt hogy ő a főnök,a legjobb az lenne hogy ha egy szegecses fojtó nyakörvvel vagy egy sima fojtóval csinálnád ezt(azért nem egy csivaváról van szó, hanem egy stafiról, meg se fog ez kottyanni neki ha nem tetszik neki nem kell rögvest abba hagyni mert ő azt akarja addig kell ezt csinálni míg hozzá nem szokik, én úgy 3 hónapja vettem egy Rottweiler-t nagyon makacs egy kutya de hát ez van 2 hónaposan hoztam el, vettem neki egy szegecses fojtót, előszőr nem tetszett neki de hát ki érdekel az van amit a gazdája mond, rá 2 hétre olyan szépen jött melletem hogy le álltam a szegecses fojtóval és adtam, rá egy normális fojtó lánc nyakörvet most már 5 hónapos), a kutyának tudnia kell hogy ki a főnök.

A sípolásról annyit mondanák hogy szid le szólj rá(példáúl: nem! , nem szabad! kuss!)gondolom kezet nem akarsz rá emelni.

2013. okt. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mennyit foglalkozol velük naponta? Mennyi idő a séta? Utána vagy előtte szoktad agytornázni őket?


Én azért egy 9 hónapos kutyánál még nem használnám a fojtót. Meg itt nem is a sétával, húzzással van a probléma, szóval én fölöslegesnek gondolom.

Gondolom kintiek a kutyáid (legalábbis az írásból nekem úgy jön le, de ha tévedek javíts ki). Egyik ismerősömék kutyája is ezt csinálja, másfél éves kutya, az ajtóban fekszik és ugyan ezt csinálja. De ő nincs egyáltalán sétáltatva. Viszont elképzelhető, hogy unatkozik a kissebbik, igényelné a társaságod és ezért csinálja. Szólni ne szólj rá, mert direkt azért csinálja hogy rá figyelj és ha rászólsz, akkor eléri a célját, még ha bünteted is, de akkor is felfigyeltél rá. Én a helyedben, random elkezdeném fárasztani, még mielőtt rákezdene, lehet ő pörgősebb mint az idősebb. Fáraszd le és nem lesz gond :)

2013. okt. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Mindig egyszerre viszem őket, egyenként kicsit sok lenne 2x2 órát lent lenni naponta háromszor. :D Már teljesen összenőttek, ha külön vinném őket, na akkor lenne igazi sírás-rívás.

Szegecses fojtót nem rakok rájuk, egysoros fojtóláncuk van, ikerpórázzal.

Nem a sétával van a gond, mert mindkettő mintaszerűen, gyönyörűen lábnál jön, ahogy az a Nagykönyvben meg van írva.Egyszerűen hisztizik a fiatalabb, ha nem időben indulunk el.A kisebb voltaképpen mindenért hisztizik, ha nem úgy történik valami, ahogy ő azt elképzeli. :D

2013. okt. 5. 10:25
 4/10 A kérdező kommentje:

Második válaszoló:

Panelkutya mindkettő, naponta 5-6 órát foglalkozunk velük, agytorna és fizikai igénybevétel is van.A kicsit nem mozgatom olyan keményen, ő annyit mozog, amennyi jólesik neki, féltem az ízületeit.Vele még játékosan foglalkozom, de az ül, marad, fekszik, vissza, lábhoz, pacsi, mutatsd parancsokat tökéletesen tudja.Egyszerűen hisztizik.

2013. okt. 5. 10:29
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Na, ezért nem csinálok én semmit percre pontosan :D

Ne foglalkozz a hisztivel egyáltalán. Ülj le, nézz tévét, csinálj valamit, és csak akkor indulj el sétálni, ha befejezte a hisztit. Ha látja, hogy készülődsz, és újra elkezdi, az nem baj, de akkor is mindig egy-egy nyugodtabb pillanatában lépj tovább, tehát akkor csatold fel a pórázt, akkor lépj ki az ajtón, amikor éppen tart tíz másodperc szünetet. Nem mondom, hogy nem fog csúszni a séta egy ideig :D De ha foglalkozol vele, azzal csak azt éred el, hogy még jobban csinálni fogja. Sétán ugyanez, megállsz, megvárod, amíg befejezi, és utána indulsz el. Nem kell tiltani vagy parancsokat osztani, csak várj nyugodtan. Rá kell ébreszteni, hogy a hisztivel csak hátráltatja a célja elérését, a nyugalommal pedig elősegíti.

Esetleg otthon elküldheted a helyére is, és ha ott nyugton maradt, akkor elindulhattok; lehet, hogy így könnyebben fog menni, mint a megszokott "hisztihelyén", és a délutáni séta nem fog este 10-ig csúszni :)

2013. okt. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk hisztire a hangkorrekció jó volt. Hiszti elkezdődik-> két fémtárgyat egymáshoz koccintasz, anélkül, hogy ránéznél vagy szólnál hozzá.
2013. okt. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

akumi:

Nagyon szépen köszönöm! :3 A kérdést a reggeli séta előtt tettem fel, akkor hisztizett.Most próbaképp elkezdtem készülődni, pakolgatni a pórázokat, nyakörveket, felvettem a cipőmet.Sípolt, otthagytam mindent, bementem a konyhába kicsit rendezkedni, telefonáltam egyet, néztem csöppet a tévét, és lám: leült, csendben maradt, és addig meg sem mozdult, amíg el nem indultunk.Tökéletes csendben várakozott a szoba közepén.

Amikor elkezdte, rögtön mással kezdtem foglalkozni.Eltartott kb. 15 percig, amíg megunta, de megérte!

Bejött a tanács!

Nagyon hálás vagyok, köszönöm szépen, természetesen ment a zöld mancs! :3

2013. okt. 5. 11:42
 8/10 anonim ***** válasza:
Hű, ez gyors volt :D
2013. okt. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Gyorsan tanul, rájön hamar a dolgok lényegére, csak előfordul, hogy nem akar rájönni. :D Néztem én is, hogy nem makacskodott, pedig egy igazi kis bunkó kan kutya, hatalmas egóval és öntudattal. :D

Délután megcsinálom vele mégegyszer, kíváncsi vagyok, mennyire emlékszik a dologra.

2013. okt. 5. 11:57
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha tartós eredményt akarsz, akkor az összes hisztijére így reagálsz, különben próbálkozni fog, hiszen néha bejön :)
2013. okt. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!