Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek a kutyafajták közül...

Ezek a kutyafajták közül melyiket választanátok és miért? (több lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok, ezekről a kutyafajtákról lenne szó: Német juhász, Német Dog, Bernáthegyi,Újfundlandi, Pireneusi hegyikutya és a Leonbergi. Mi ezekről a fajtákról a véleményetek? Melyiket választanátok és miért? Melyiknek van kevesebb fajta betegsége? Ha tenyésztőtől veszem akkor mennyi az esély h a fajta betegségek előjönnek? Kinek van valamilyen fajta kutyája ezek közül? mi a tapasztalatotok róluk? vennétek még egyet?

2013. okt. 6. 10:39
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
leszűkítettem a kört 3-ra: Bernáthegyi, Leonbergi, Német juhász
2013. okt. 8. 07:21
 12/21 anonim ***** válasza:
Van-e valami extra igényed a kutya részéről, illetve te mit tudnál neki adni? Hol tartanád, bemehetne-e a lakásba, milyen foglalkozást tudnál neki nyújtani? A bernáthegyi-leonbergi páros viselkedésben totál ellentettje a németjuhásznak. Baj-e, ha "cipőfűző" lóg a szájából?
2013. okt. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Elég lelki ismeretes kutyatartó vagyok :) Azért választottam ezeket a fajtákat, mert tetszenek mind külsőleg mind belsőleg és megtudnám nekik adni azt amire szükségük van, kinti-benti kutyák lennének, csak mint említettem leszűkítettem a kört háromra és képtelen vagyok választani :)
2013. okt. 8. 10:04
 14/21 anonim ***** válasza:
Hát, a végső döntés meghozatalában nem biztos, hogy tudunk segíteni, hacsak nincs még valami konkrét eldöntendő kérdésed. :)
2013. okt. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Én az újfundlandit ajánlom.Nekünk most a második ilyen fajtájú kutyusunk van,nagyon szeretjük.Játékos,aranyos,szép,tanulékony...Nekünk legalább is.Nagy hely,víz (nem ivós vízre gondolok mert ez a fajta kötődik a vízhez,eleve vízimentő kutyák szoktak lenni)

És persze napi minimum 1-2-3 óra játék,fésülgetés...

Én mondjuk gyerek vagyok még eléggé,de suli után szoktam vele játszani,fésülgetem...

Enni...Mi általában 2 csirke far-hátat+tápot vagy kenyeret adunk neki,vagy esetleg maradékokat.Ha mást is szeretnél tudni nyugodtan segítek!:)

2013. okt. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Azért a kenyérrel csak óvatosan! Az egyik legjobb út a gyomorcsavarodáshoz. A maradék se épp ideális táplálék egy ekkora kutyának.
2013. okt. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Nekünk semmi baja nincs ettől,még nem hallottam hogy ez gond-e :/ Mindig jól lakik,sose hányt,csak ha füvet eszik azt is nagyon ritkán teszi...

http://www.youtube.com/watch?v=AslHqZ8HdII


Ez a videó sokat elmond róluk kérdező,látom hogy már leszűkítetted a kört de azért még ezt elküldöm ha nem baj:)

2013. okt. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Szerintem leonbergit vegyél.
2013. dec. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Német juhász nagyon aranyos kutya de családi kutyának nem felel meg!Ha nem dolgozhat álandóan beleőrül!Ezt tapasztalatból mondom!Ez a fajta rendőrkutyának vagy valami hasonlónak való!Nekem a Bernáthegyi és a Leonbergi nagyon tetszik!Ha rajtam múlna én a Leot választanám!
2014. jan. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Hát a Német juhász az tökéletes családi kutya, én is tapasztalatból írom, mert már volt dolgom velük :)
2014. jan. 29. 19:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!