Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Letudnátok nekem írni a...

Orosz daniella kérdése:

Letudnátok nekem írni a kutyasétáltatás közbeni viselkedést és a szabályait?

Figyelt kérdés
kérlek szépen segitsetek mert nem találok semmi olyan dolgott amit letudnék írni a kiselőadásomba ha találtok olyan oldalt ami a kutyatartáshoz vagy a kutya sétáltatáshoz kapcsolodik akkor létszives linkeljétek be vagy ha tudjátok a szabályokat akkor írjátok le nekem nagyon segítenétek vele nekem :)

2013. okt. 6. 16:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Mégis milyen szabályokra gondolsz? A kutyatartás és sétáltatás szabályai a törvényben illetve önkormányzati rendeletekben találhatók meg.
2013. okt. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

a kutyasétáltatás általános szabályai : :):):):)

1: kutyát lakott területen pórázon sétáltatjuk !

2: veszélyessé nyilvánított kutyát (ugyan ott) szájkosárral és pórázon

3: kutyát csak olyan személy sétáltasson aki képes azt fizikailag megtartani .( ezt lehetne szebben is fogalmazni)

4:séta közben a kutya a lehetőségek szerint a sétáltató bal oldalán haladjon,vagy azon az oldalon ahol a kerítés ,házfal ,árok,stb,van és az őt sétáltató személy között .

5:a sétáltatónál vagy a kutyán legyen megfelelő zacskó az ürülék felszedéséhez.

6:a póráz hossza ne haladja meg a sétáltató -tól való 1 -1,5 m távolságot.

7:a sétáltató lehetőleg legyen józan ,és alkalmazza a kressz szabályokat:)

8: a kutyának legyen érvényes oltási könyve ( nem kell magunknál tartani ), lehetőleg rendelkezzen azonosító chippel ,és nyakörv bilétával, rajta a tulajdonos telefonszámával.

9:a kutya lehetőleg ,legyen szocializálva, és ne legyen agresszív a közlekedésben résztvevőkkel.

10:a kutya után maradt ürüléket fel kell szedni,és lehetőleg egy kukába dobni.

11:a kutya által okozott károkért minden esetben az őt sétáltató személy, vagy annak szülei a felelősek !

12: kutyát a pórázról elengedni .....:)........................................................................................................................................

2013. okt. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!