Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff kutyámat, hogy szoktas...

Amstaff kutyámat, hogy szoktassam le arról, hogy ne ugorjon nekem akár háttal állok vagy szemben vele?

Figyelt kérdés
Kiskorában nem csinált ilyet de most pár hónapja azt szokta,hogy ha kimegyek az udvarra nekem ugrik majd elszalad vagy ha háttal vagyok neki akkor is hiába fordulok hátra mondom neki nem vagy csapnák felé elrohan és újra kezdi
2013. okt. 7. 22:52
1 2 3
 11/21 sippara ***** válasza:
66%

"Soha nem bántom csak odalegyintek a seggére ebből semmi baja nem lesz.Van,hogy kimegyek az udvarra rohanna felém gyors felkapom és már szalad is tovább vagy megy másfele szaladgálni nem bántom."


Nézd, elérted, hogy féljen tőled a kutya, és még így SEM vagy képes semmilyen szinten irányítani, tiltani a viselkedését, vagy bármit elérni nála. Arra gondoltál már, mi lesz, ha mondjuk nem lesz nálad a pálcád? Meg úgy egyáltalán komolyan elégséges, hogy fél a pálcától annyira a kutya, hogy ne jöjjön a közeledbe, ha nálad van?


Sulira visszatérve, ha az első autószerelő nem tudja rendbetenni a kocsit, elviteted bontóba? Ha az első osztályban nem tanul meg írni-olvasni a gyerek, nem is küldöd tovább iskolába? Mindennel kapcsolatban azt látom, hogy neked változás kell, de gyorsan, könnyen, minél kevesebb befektetett energiával és idővel - ezzel nincs is gond, csak ehhez a mentalitáshoz nem egy fiatal amstaff, hanem mondjuk egy öreg berni pásztor illene, azzal már nincs dolog, megsimogatod néha, elviszed mászkálni néha és kész.

2013. okt. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
22%
Jöhettek az iskolával mindegyikőtök de látjátok, hogy nem vált be nekik.. Figyeljetek nekem is Staffordom van nőstény.. tudom, hogy iszonyú rendetlen, virgonc, temperamentumos, makacs, önző, féltékeny kutyák.. Az enyém nem volt kutyasuliban és egy éves lesz november 6.-án. De szót fogad pl: szedem neki a kaját egy vajlinggal xD leül megvárja akkor kezdi el enni ha már megengedtem és ez akkor is így van ha már nagyon éhes, leül, pacsit ad lefekszik ha ezt mondom neki.. van mellette két pincsi kutyám rengeteget "verekedtem" a staffival, hogy ne bántsa az idősebbet, mert a kicsi pillanatok alatt elfogadta, hogy a staffi lett a domina.. Volt, hogy szétkellett feszítenem a staffim állkapcsát úgy szedtem belőle ki a kicsikémet... nem vittem kutyasuliba és láám mi lett nagyon szeretik egymást és nyalogatja őt a nagy és játszanak és nincs köztük probléma.. Igen is oda kell neki csapni... mert annyira rendetlen kutya egyszerűen az ilyen fajta, hogy hiába mondasz el neki valamit 5 perc múlva ugyan azt csinálja.. egyáltalán nem elítélendő ha oda csap a saját kutyájának és próbálja nevelgetni elvégre ő a gazdája, nyilván nem agyonverésről beszélek de el kell dönteni ki kinek a gazdája.. és a staffi elég erőszakos kutyafajta.. muszáj fölé kerekedni a gazdának. Le lehet pontozni aki úgy gondolja, hogy a kutyát nem szabad bántani, de nincs igazotok.. viszont egy fa pálcával sem jó ütni a kutyát.. találj rá valami más módszert használd a kezed. Volt olyan ismerősöm aki játszott a staffi kutyájával a kutya túlzásba esett.. és a gazdája leteperte a földre és addig ott tartotta erőszakkal még meg nem adta a kutyát és teljesen igaza van, mert addig a kutya nem tisztelte.. Ne higgyétek, hogy egy ilyen fajta kutyát könnyű nevelni... Viszont mikor megy feléd abban igazuk van nyugodtan húzd fel a lábad ne sajnáld hagy koccanjon a térdednek semmi baja nem lesz.. le fog szokni róla :)
2013. okt. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Nekem is staffim van, tudom milyenek de sosem kényszerültem arra, hogy bottal, pálcával, szögesdróttal ki tudja mivel verjem. De mivel én vagyok a falkavezér, ha én valamit megtiltok, annak ott vége. Mellesleg a baj nem a kutyával van, hanem veled. Irány egy másik suli, pl cerberos ők pont a bull típusú kutyákra vannak specializálódva.
2013. okt. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

1,5 éves pár hónapja csinálja ezt kiskorában semmi gond nem volt vele.Sokan azt mondják az a baj,hogy nem fajtatiszta és ideggyenge azért van ez.Nem tudom de tény,hogy fura mostanság fél az autóktól ha elmegy valami mellettünk megijed morog az embereke,meglát egy kutyán jönni megáll hanyatt dobja magát és megadja magát.

Lesz másik suli megpróbáljuk hátha de ahova jártunk az oktató sem bír már vele(nagyon húzott) és volt,hogy megbillentette lábbal azt mondta ritka egy akaratok önfejű kutya.

2013. okt. 8. 12:12
 15/21 Szilvi & Argos ***** válasza:
Naponta mennyit és pontosan hogyan foglalkozol a kutyával?
2013. okt. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Naponta egyszer elviszem sétálni kb 12 órára és ott találkozik a többi kutyákkal.És játszok vele otthon (pecázást szereti) mást semmit nem játszik nem érdekli.
2013. okt. 8. 13:14
 17/21 A kérdező kommentje:
Bocsi 1-2 órára
2013. okt. 8. 13:14
 18/21 Szilvi & Argos ***** válasza:

Akkor a napi foglalkozás meg van...otthon még esetleg taníthatod különféle trükkökre, hogy fáradjon az agya.

A pálcával való megfélemlítés tényleg nem jó!

2013. okt. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

De szóra nem hallgat rám.Vagy néha még újságpapírt hajtok össze és azzal csapok a seggére

Igen tanitgatom az ül,fekszik,pacsi megy neki de a többi nem nagyon:(

Nagyon hebrencs.Ha azt mondom neki ül ő leül de már adja a pacsit és fekszik le magától majd nekem ugrik elszalad és visszajön.Pedig csak annyit mondtam neki ülj a többit nem kértem tőle.Nem tudom miért ilyen.

2013. okt. 8. 20:27
 20/21 anonim ***** válasza:
Tanítani akkor tudod hatékonyan, ha előtte fizikailag lefárasztod, mert különben pontosan ezt csinálja amit leírtál. Ha nem elé neki ez a mozgás amit most biztosítasz neki, akkor több kell. Ha a labdát csípi, azzal kegyetlen módon le lehet még őket fárasztani, a gazdi részéről minimális erőbefektetéssel.
2013. okt. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!