Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan békítsem össze a...

Hogyan békítsem össze a menyasszonyomat a kutyámmal?

Figyelt kérdés

A menyasszonyom és én örökbe fogadtunk egy éve egy kistestű kutyát, aki azóta lakásban van tartva. Nagyon nehéz természete van a kutyának, megrág néha egy-egy zoknit, zsebkendőt, illetve rendszertelen módon néha bepiszkít. Ez a menyasszonyomnak nem tetszik, rettenetesen utálja és azt szeretné, hogy megváljunk tőle. Én viszont mindkettejüket szeretem, ráadásul bűntudatom van, amiért magunkhoz vettük, most pedig újra oda juttatnánk, ahonnan mi mentettük meg. Nagyszüleimnek lehetne még odaadni, de nem terhelném őket ezzel.

Tippeket szeretnék, hogy mit lehetne tenni ez ügyben.


Ami nem érdekel:

- vélemények a menyasszonyom és az én kapcsolatomról

- vélemények a kutya lakásban tartásáról

- vélemények a kutya örökbefogadásáról

- vélemények a kutya és a felelősség kapcsolatáról

A tippeket viszont előre is köszönöm.



2013. okt. 8. 23:25
1 2 3 4
 11/35 anonim válasza:
22%

7-es Te normális vagy? Egy normális ember nem tesz egy lapra egy kutyát meg egy gyereket...

Amugy a kutyasuli szerintem is jo őtlet:)

2013. okt. 9. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
94%
Mindenképpen kutyasuliba vinném,az ott tanultak biztos segítenek megoldani a problémát.A rendszertelen piszkítás nem csak szobatisztaságra szoktatási hiba,szeparációs stressz is okozhatja,ami kihozott kutyáknál gyakrabban előfordul.A rongálás is lehet u.ez a kategória ill.még a nem megfelelő lemozgatásból is adódhat.Szóval suli és lesz egy kezelhető kutyátok a végére.Szerintem ez tudná a menyasszonyodat is megbékíteni.
2013. okt. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 Quadral ***** válasza:
87%
Azért rág meg dolgokat mert nincs kellően lefárasztva. Közös programként javaslom a kutya együtt történő nevelését, és tanítását, és sok sok romantikus séta beiktatását a kutyával ;) Mióta nekünk is megvan a kutya, az egyik legfontosabb közös programunk az, hogy együtt visszük le sétálni esténként. Az engedelmességet is lehet ilyenkor gyakorolni, csakhogy kellően fáradjon le az agya is. Együtt nem is olyan unalmas :)
2013. okt. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
84%

Menjetek együtt kutyasuliba, és legyen neki is szerepe. Sőt, szerintem ha megdumáljátok, akkor még oviba is lehet menni, és felváltva csinálni a gyakorlatokat a kutyával, így mindkettőtöknek lenne aktív szerepe.

A lényeg, hogy találja meg, hogy mit tud élvezni a kiskutyátokban, valamiért csak magatokhoz vettétek, és akkor nem ellenkezett.

FYI nem nehéz természetű az a kutya, ami "néha" megrág valamit és bepiszkít (mennyit viszitek le? mennyit tudnátok levinni?) :) az azért máshol kezdődik

2013. okt. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
82%
A kutyatartás nem abból áll, hogy örökbefogadjuk, betesszük a lakásba és elvárjuk, hogy hibátlanul működjön. Napi több órás aktív elfoglaltságot jelent folyamatosan a kutya egész életében. A kutyaiskolába menjetek mindketten, de a menyasszonyod dolgozzon a kutyával, mert úgy tűnik, hogy a kettejük kapcsolata komoly fejlesztésre szorul!
2013. okt. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 Andizsuzsi ***** válasza:
86%

"Egy normális ember nem tesz egy lapra egy kutyát meg egy gyereket... "


De, bármilyen furcsa, egy lapra tesz. Normális ember akkor vesz magához kutyát, ha avval rendszeresen, folyamatosan tud és akar foglalkozni, és felelősséget tud és akar érte vállalni. Különben vegyen plüssmackót.

2013. okt. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
64%

Andizsuzsi



így van. meg nem hiába mondják hogy egy kutya egy kb 5 éves gyerek szintjén van. abban meg igaza van annak aki feldobta a témát, hogy ha a gyereke lesz rossz arra is azt mondja hogy fúj elegem van utálom? neki épp úgy nevelnie kellene a kutyát, nem csak a srácnak. együtt fogadták örökbe. nem az volt hogy a kutya volt előbb mint a mennyasszony.


ha befogadtátok felelősséggel tartozok érte. nem egy kabátról van szó, aminek ha nem jó a mérete vagy nem tetszik visszaviszed a boltba..

2013. okt. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
95%

"7-es Te normális vagy? Egy normális ember nem tesz egy lapra egy kutyát meg egy gyereket... "


Igen, normális! Nincs itt semmi egy lapra téve! Egy kutya tartása/nevelése szinte semmi egy gyerekkel való törődéshez és felneveléséhez képest! Egy kutyával sokat kell játszani, sétáltatni, kell etetni, ha lakásban lakik, akkor takarítani utána, fekhelyet biztosítani neki. Kb. ennyi. Egy gyerek után egyrészt jóval több a feladat, takarítás, mosás, főzés, másrészt nemcsak játszani, hanem beszélgetni, tanítgatni is kell, még több időt és türelmet igényel, venni kell neki egy csomó mindent, iskolába kell járatni, világot látni vinni, stb. Láthatod, hogy nem egy lap a kutya és a gyerek! Aki egy ilyen kis feladattal, mint a kutyatartás, nem tud megbirkózni, az a gyerektől is nagyon fog szenvedni, ha titkolja, akkor is!

2013. okt. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
73%

De példámmal valójában nem is erre akartam utalni! Hanem arra, hogy a kérdésben leírt nőszemély kiváló úton jár a házi sárkánnyá válás felé! A kutya probléma csak egy jó ürügy a valódi ok elfedésére.

A Kérdező akár azt is kérdezhette volna, hogy pl: Állatorvos vagyok, ezen kívül két kollégámmal egy kutatásba kezdtünk x területen (mondjuk valami igazán nehéz, de nagyszerű gyógymód kifejlesztése, bármi). Ez azzal jár, hogy néhány szabadságolást kivéve, minden pénteken munka után 2-3 órát összeülünk dolgozni az ügyön. Ezt már akkor is így tettük, amikor a menyasszonyomat megismertem, ő tudta ezt, és elfogadta, hogy a péntek délutánjaimat az elkövetkezendő években is, akár 10-15 évig is a kutatásnak szentelem.

Fontos ez a hivatás nekem, és az állatgyógyászatnak is az lesz. És a menyasszonyom éppoly fontos, de a kettő nem zárja ki egymást, hisz csak hetente 2-3 óráról van szó.

Amíg a barátnőm volt, sosem zavarta a pénteki kimaradásom. Most, hogy már a menyasszonyom, egyre többször vágja a fejemhez, hogy mért csinálom, ő nem szeretné, ha folytatnám.

De nekem fontos, az állattartó társadalomnak is, és a két kollégát sem szeretném magukra hagyni, mert az én ötletemen dogozunk... MIT TEGYEK, HOGY A MENYASSZONYOM ÚJRA ELFOGADJA A PLUSZ MUNKÁMAT, ÚGY, MINT A KAPCSOLATUNK ELEJÉN?


No kedves 11-es válaszoló! Kezded már érteni a problémát???

Szóval tök mindegy mi a problémájuk, az van, hogy a nő bekedveskedte magát a kérdező férfi életébe. Hogy milyen okból, az itt nem derül ki. (Talán tetszett neki külsőre, talán tetszett neki a vagyoni helyzete, vagy csak egyszerűen tök mindegy volt neki, csak legyen valaki aki feleségül veszi mielőbb, nem tudjuk, mindegy is.) De az nyilvánvaló, hogy kezdetben alkalmazkodott, és elfogadott mindent, amit a férfi akart, nehogy egy ellentmondás meghiúsítsa a kapcsolatot... Vélhetően úgy volt vele, jó legyen kutya, majd ha a felesége leszek megváltoztatom, és lebeszélem a kutyáról, addig eltűröm és hallgatok, akkor már úgyis a felesége leszek, én is beleszólhatok..


Hát valami ilyesmiről lehet itt szó. Az elején elnézte neki a kutyát, most pedig már nyeregben érzi magát, kibújt a szög a zsákból. Ki tudja hány ilyen problémájuk van/lesz még.

Még csak menyasszony, és ilyen döntés elé állítja a férfit, hogy a kutya vagy ő... Mert ahogy a kérdés szól, hát erről van szó. EZ a nő nem fogja szeretni a kutyát, eddig is csak megtűrte a célja érdekében.

Itt hiába nem érdekli a Kérdezőt a menyasszonyával való kapcsolatáról a véleményünk, sajnos a problémájuk abban gyökerezik! A kutyát a nő sosem fogja szeretni, ha eddig sem szerette, csak úgy tett. Most ez a kutya ügy a vitatárgy, később, főleg ha már feleség lesz, akkor lesz még több, még súlyosabb. Hogy lehet így megbízni benne? Hogy lehet így felelősséget igénylő közös döntéseket meghozni vele, ha nem tartja magát az ígéretéhez és felelőtlenül viselkedik? (Erre mondtam példának a gyereket... Mi lesz, ha a gyerekhez is így áll hozzá?)


Hát így keletkeznek a házi sárkányok. Nincs igazi szerelem, vagy ha van is, valami nem stimmel, amit szeretne megváltoztatni párjában. De míg barátnő, addig nem szól, addig minden jó. Ha menyasszony, már előjön 1-2 ügy, ha türelmetlen. És ha már feleség, főleg ha már anya, akkor teljesen kifordul önmagából. A pasi meg csak ámul, hogy kihez is ment ő feleségül. A gyerek meg csak szenved.


Jobb még csírájában elejét venni a nagyobb bajoknak, Kérdező esetén lecserélni a menyasszonyt egy hozzá illőbbre!

2013. okt. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

Ceasar Millan-Emberképzés kutyákhoz című videóját ajánlom. Nézzétek meg közösen. Nevelni kell... De hogyan? Elég jó támpontot ad ebben.

Vigyetek rendszert az életébe. Pl: reggel 6-tól egy egészségügyi séta(10-15perc), este 7-től egy nagyobb(1 óra vagy több), lefárasztós séta, játékkal egybekötve. Hazaérés után vacsora. (Ha kölyök napi 3 etetés, ha felnőtt elég egy). Ha kint ürít dicséret. Ezt betartva elég hamar meglesz az eredmény. Ha azért rágcsál, mert

unatkozik, az is javulni fog.

Ami fontos, hogy következetesen neveljétek, amit ma szabad, azt szabad 5 év múlva is. És türelmesek legyetek, ne máról holnapra várjátok a változást, ez egy folyamat. Javulást fogtok látni, ha jól csináljátok.

Kutyasulival gyorsabban megy a nevelés, de ha nincs pénz/lehetőség/..., a fent említett embernek elég sok oktató videója van fent magyarul is a neten. Lehet belőle csemegézni.

2013. okt. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!