Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan békítsem össze a...

Hogyan békítsem össze a menyasszonyomat a kutyámmal?

Figyelt kérdés

A menyasszonyom és én örökbe fogadtunk egy éve egy kistestű kutyát, aki azóta lakásban van tartva. Nagyon nehéz természete van a kutyának, megrág néha egy-egy zoknit, zsebkendőt, illetve rendszertelen módon néha bepiszkít. Ez a menyasszonyomnak nem tetszik, rettenetesen utálja és azt szeretné, hogy megváljunk tőle. Én viszont mindkettejüket szeretem, ráadásul bűntudatom van, amiért magunkhoz vettük, most pedig újra oda juttatnánk, ahonnan mi mentettük meg. Nagyszüleimnek lehetne még odaadni, de nem terhelném őket ezzel.

Tippeket szeretnék, hogy mit lehetne tenni ez ügyben.


Ami nem érdekel:

- vélemények a menyasszonyom és az én kapcsolatomról

- vélemények a kutya lakásban tartásáról

- vélemények a kutya örökbefogadásáról

- vélemények a kutya és a felelősség kapcsolatáról

A tippeket viszont előre is köszönöm.



2013. okt. 8. 23:25
1 2 3 4
 21/35 Szilvi & Argos ***** válasza:
83%

Minek vittetek haza kutyát, ha nem gondoltátok át alaposan???

Két lehetőségetek van:

1. Kutyasuli, nevelés és felelősség vállalás a kutya TELJES életére.

2. Még most visszavinni, ahonnan hoztátok. Gondolom fiatal kutya, hamarabb akad gazdája, mint pár év múlva...

2013. okt. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szépen köszönöm a válaszokat, nem is hittem volna, hogy ilyen sok lesz egyetlen nap alatt. Volt köztük rettenetesen elgondolkodtató is. Nyilván komolyan át volt gondolva, mikor elhoztuk a menhelyről. Napi három séta van beiktatva, nyolc óránként egy. Tanítom is, alap vezényszavakat, mint ül, fekszik, tiéd, nem, gyere, egy-két nap alatt tanulta meg. Tehát a kutya nem hülye, csak valami probléma van, amit még nem tudok.
2013. okt. 9. 20:22
 23/35 A kérdező kommentje:

Sziasztok, Én vagyok a barátnő! Köszönjük a hozzászólásokat, tanácsokat, megjegyzéseket.Egy éve hozta ki a párom, úgy hogy megbeszéltük még várunk amíg kiderül, hogy hol /mit/mennyit dolgozunk.Alig vagyunk itthon, a "néha bepiszkít" erős torzítás, mivel minden nap bekakil (akár többször is) folyamatosan bepisil, a teamécsest egyben megeszi, akár milyen magasról kikutatja a dolgokat és akár fél liter langyos olajat is benyakal két csomag száraz tésztára,akár egy kiló kenyeret is megeszik, a francia ágy közepén csócsálja a saját ürülékét, a zokni, harisnya a legelenyészőbb mára. Nincs 30 négyzetméter a lakás, albi. Az elsőben kirohadt több helyen a parketta, a bűzről nem szólva.A szomszéd már többször szólt, hogy ugat gyakran ugat hajnalban.Mindent zárunk, eldugdozunk, szőnyeg kizárva, mert mind pisis már.Türelmes voltam, és pedig nem én akartam ezt a kutyát. A felelőtlen pedig nem én vagyok! A gyerekem pedig senki ne hasonlítsa ehhez a problémához!

Elviszem állatorvoshoz, ha arról van szó, amit természetesen én fizetek. Szorgalmaztam az ivartalanítást.

2013. okt. 9. 20:52
 24/35 A kérdező kommentje:
Négy éve vagyunk együtt és a kutya az utolsó egy éve él velünk.Előtte egy hónappal az édesanyám fogadta be azt a németjuhász termetű lány kutyust, amit egy hetes nyaralás során talált a párom. ("Nézd meg milyen aranyos, nem hagyhatjuk itt..")Szeretjük,csipeztettük, kertes háznál van,jó helyen a kan berni pásztorommal, én sem hozom őket a picurka lakásba. A párom nagyszüleinél pedig lakik már egy másik befogadott lány kutya. (amiről szó van, az kan).
2013. okt. 9. 21:06
 25/35 anonim ***** válasza:
loool, vagy mit szokás ilyenkor mondani... :)
2013. okt. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nem irigyíellek benneteket. Nyílván nem egyszerű eset a kutyátok, de ha magatoktól nem megy a nevelés, akkor nem szégyen kutyaiskolába menni és segítséget kérni. Ha úgy se boldogultok, akkor másik kutyasuli, ha végképp semmi javulás, akkor lehet gondolkozi az egyéb lehetőségekről. Ne felejtségek, hogy a fáradt kutya a jó kutya!
2013. okt. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy itt a bibi, hogy nem te szeretted volna annyira ezt a kutyát. Nyilván neked lejjebb van a tolerancia szinted, emiatt viszont a párod felelőssége. De az is igaz, hogy te meg rábólintottál, ergo neked sem elhanyagolható a szereped. Még mindig kitartok mellette, hogy eza kutya távolról sem rossz természetű a neveletlenségtől kezdve a szeparációs szorongásig minden lehet vele. Én egyébként a 8 órát soknak tartom, főleg egy kistestű kutyánál, legalább plusz egyet be kéne iktatni, főként ha jellemzően ugyanazokban az időkben piszkít be a lakásba. És muszáj lenne vele többet együtt lenni...
2013. okt. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
nyilván az utolsót a kérdező párjának címeztem
2013. okt. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam elég figyelmesen, "alig vagyunk itthon". Ennyi lehet a magyarázat. Unatkozik, nincs vele otthon valaki, aki megfegyelmezze, hiányoztok neki.
2013. okt. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
22: Akkor a menhelyen ismerik. Mennyi ideig volt ott? Miért nem mentek vissza az ottani nevelőjéhez, hogy mi lehet a gond?
2013. okt. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!