Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyáma...

Hogyan szoktassam le a kutyámat arról, hogy védelmezzen a saját családtagjaimmal szemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy számomra elég kínos kérdés jár a fejemben tegnap este óta.

Van egy 6 éves nőstény angol cocker spanielem mindig is nagyon védelmezett meg én voltam kiskorában az "anya példa" mert mikor még kicsi volt lépcsőzni sem tudott én cipeltem fel le és ha udvarra kiment végig vele voltam mert simán kifért volna a kapu alatt.

Ahogy öregedett egyre jobban nem szerette ha fekszik és valaki a háta mögül elkezdi simogatni, vagy bármi.

Viszont tegnap este mellettem feküdt az ágyon, apum mögénk jött és elkezdte simogatni, a kutya erre egyből morog. Apum erre felállt és még jobban felé hajolt, mi sem kellet a kutyának és jobban támadásnak vette ő is felkelt.. ugatott, morgott. Apám rácsapott, a kutya már kezdet támadni, ez tartott kb 1 percig. utána megfogtam és elkezdtem kivinni a lakásból. (Tudni kell apám makacs ha valamit elgondol azt meg is teszi) jött utánunk és "verekedés lett belőle". A kutyám megharapta őt amint tudta megfogtam és rohantam vele. Soha eddig senkit nem harapott meg, ezért aggaszt nagyon ez a dolog. És szerintem ha tudnám, hogy szoktassam le a morgásról akkor ez sem fog többet be következni.

Szerintetek egy 6 éves kutyát, hogy lehet a morgásról leszoktatni?



2013. okt. 9. 07:45
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Azt hiszem itt lett egy kis félre értés. A kutyám szerintem nincs elkényeztetve annál jobban mint egy kutya akit mindenki szeret. Ha rá szólunk az hatásos. Ha a helyére küldjük a helyére megy. Ha azt mondjuk menj ide oda megteszi. Lehet azt gondoljátok és van is benne igazság, hogy egy kutya soha semmilyen körülmények között ne harapja meg a "felette lévőjét. És sajnálom, hogy ezt ekl mondanom de a felettem való itélkezéssetek nem fer. Az apámmal nem jó a kapcsolatom és ez nem a kutya miatt van mert az egyetlen közös bennünk, hogy mind ketten imádjuk ezt a kutyát. És tényleg csak arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek az jó megoldás e ilyenkor még ha ha morog akkor a helyére küldjük?! Nem ítélkezés miatt írtam ide hanem egy tanácsért. Aki ezt nem tdja megérteni kérem inkább ne is írjon. A rendes kommenteket köszönöm de az ítélkezéseket kérem mellőzük.
2013. okt. 9. 15:43
 12/16 anonim ***** válasza:
Szerintem elég egyértelműen leírtuk, hogy mi a probléma, és mit kell máshogy csinálni. Látom ezt még véletlenül sem vagy hajlandó elfogadni, mert nem vagy képes belátni, hogy hibáztál. Ez nem szégyen, te jót akartál. Az viszont már baj, hogy azok után sem vagy hajlandó változni, hogy erre többen felhívták a figyelmed. Mi csak figyelmeztettünk, ahogyan a kutyád is... A következményeket neked kell viselni akár tetszik, akár nem.
2013. okt. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Én tudom miben hibáztam.

Én csak azt mondtam nem kell ítélkezni.

És sajnálom de nem mindenkinek telik kutyaiskolára... azért ha rendes tanácsot tudtok adni azt megköszönöm. A tegnapon már nem tudok változtatni megtörtént... de azon tudok változtatni, hogy hogy lenne jobb mindenkinek. Arra voltam kíváncsi szerintetek, hogy lehet megoldani. Nem fejmosás miatt jöttem ide és azért hogy mindenki kutya iskolával jöjjön. Bár mennyire is jó dolog.

2013. okt. 9. 16:58
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Akkor legalább olvasd el a Fennel könyvet. De az az igazság, hogy ennyire félrecsúszott kapcsolatnál nem lehet írásban tanácsot adni, ezért javasoljuk a kutyaiskolát. Nálunk a suliban most van egy magánoktatós gazdi, és egy csomó olyan dolgot, amit százszor elmondtunk neki, 101-szer se úgy csinál, pedig ott állunk mellette és segítünk. A beidegződéseiden nem lehet írásban változtatni, mint ahogy a nem megfelelő szemléleten sem.


De a Fennel könyvek azért sokat dobhatnak.

El tudod engedni a kutyát? Tudsz vele póráz nélkül sétálni? Vissza tudod hívni? Le tudod tiltani dolgokról?

2013. okt. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

A könyvet ezek után tuti megveszem és elolvasom. Köszönöm a tippet hozzá.

Be van tanítva, séta közben mellettem jön, póráz nélkül is tud menni bár ne szeretem mert ha egyedül van és egy másik kutya oda megy hozzá aki nagyobb nála akkor elkezd felugrálni.

Tudja azt is hogy kajához nem nyúlhat amit nem kap a tányérjába vagy nem mi adjuk neki azt nem eheti meg.

És bár viccnek lett neki megtanítva hogy lefektetem a mancsára jutalom falatot rakok csak akkor eheti meg ha azt mondom neki.

Még egyszer köszönöm a könyves tanácsot tényleg el fogom olvasni.

2013. okt. 9. 17:21
 16/16 anonim ***** válasza:

vannak dolgok amiket nem igazán értesz .

ítélkeztünk , mert megérdemelted !:) és szinte könyörgött az írásod a kritika után !

a jan fennel könyvet elég ha letöltöd a netről ingyenes !!

sajnos a fateroddal való kapcsolat megoldása :) a jelen helyzetben megoldhatatlan :) tini kontra apa :) ez vagy 100 000 éves probléma !!:)

a gond az ,hogy a kutyátok ( vagy kutyád ) érzi a köztetek lévő feszültséget ,és a szerint viselkedik .

a te dolgod a kutya irányítása kellene ,hogy legyen . viszont mikor bejön a fater ,leszáll a lila köd és mindent elfelejtesz :)

javaslom a kutya biztonságos helyre való küldését ( pl : a szobádban az ágyad mellé ),amikor a fater bejön. így nincs a közeledben ,és könnyebben oldja meg a ő is a problémát.

2013. okt. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!