Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor lehet végre saját kutyám?

Mikor lehet végre saját kutyám?

Figyelt kérdés
Egyedül élek külföldön, dolgozom, 2-3 éven belül egyetemre szeretnék menni. Nagyon szeretnék egy mudit, Magyarországról hoznám, mert itt nem tenyésztik. Most farmon dolgozom, ahol szállást is adnak, dolgozhatna terelőkutyaként és ott lakhatna velem. Viszont félek, hogy mi lesz, ha egyetemre megyek? Szerintetek el tudom majd úgy is tartani? Arra gondoltam, hogy most, amíg a farmon vagyok, jól keresek, mert nem kell szinte semmire költenem, ezért félretennék annyit, amennyiből minimum 1 évig el tudom látni a kutyát + a vételárát,így ha megszorulok sem lesz gond az ellátásával. Vagy vegyek valami kisebb fajtát, mert kevesebbe kerül az ellátása,meg könnyebb magammal vinni pl albérletbe? Elsősorban schipperkére gondolok.Ő mennyire használható terelésre? (birka+kecske) Amúgy volt már mudim, tehát tudom, mivel jár.
2013. aug. 20. 18:00
 1/4 A kérdező kommentje:

A szak amúgy állattenyésztő mérnök. Ez mennyire hajtós, tudja valaki?

Amúgy én elég társaságkedvelő vagyok, tehát nem lenne jó, ha az életem kimerülne annyiban, hogy kutya, munka, tanulás. Viszont itt szinte mindenhova bevihető a kutya, tehát egy plázába, kocsmába, strandra simán tudnék menni haverokkal + kutyával.

2013. aug. 20. 18:50
 2/4 anonim ***** válasza:
49%
Ha volt már mudid, akkor tudod milyen igénytelen. Nem kerül sokba a tartása és egészséges fajta. Meg egyetem mellett is lehet annyit dolgozni, hogy legyen rá egy kis pénz, másoknak is sikerül.
2013. aug. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Érdekelne, hogy akik szerint csak 50%-os a válaszod, azok mit tudnak hozzátenni a témához.

Amúgy igazad van, kaján meg oltásokon kívül nem sokat kell költeni rá. Persze jó, ha van félretéve pénz orvosra, de ha belegondolok, amikor orvos kellett a kutyámnak, azt mind meg lehetett volna előzni, ha jobban figyelek. Talán 2 olyan esetet tudok, amikor kivédhetetlen volt a dolog. nem is a pénz a legnagyobb gond, hanem, hogy mi van, ha nem lesz időm rá, vagy ha nem találok albérletet időben a kutyával.

Szerintetek mennyire reális a félelmem?

2013. aug. 21. 04:40
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát az nem tudom, hogy ők mit tudnak, de nekem 3 mudim van és egyetemre készülök. xD

Magyarországon igencsak nehéz állattal albérletet találni, de külföldön azt mondjk sokkal másabb a helyzet. Neked kell utána nézni, hogy ahol te laksz, ott hogy állnak hozzá. Más félelmed szerintem nem kell hogy legyen. Talán annyi, hogy a tenyésztő lehet nem fogja díjazni hogy nincs saját lakásod, legalábbis a menhelyi kutyáknál ellenzik. Azért a kutyázás nem arról szól, hogy akkor semmi másnak nem élhetsz. Sok ember csak saját magának állít fel korlátokat, és aztán azoktól szenved. Például, hogy a kutyával mindig kell, hogy legyen valaki. Foglalkozol vele amennyit kell, aztán egyedül lehet hagyni ha már elfáradt. A mudi amúgyis híres az alkalmazkodóképességéről.

2013. aug. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!