Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nincs a kutyatartás...

Miért nincs a kutyatartás tanfolyamhoz, vizsgához kötve?

Figyelt kérdés
Egészen elképesztő számomra, hogy rengeteg ember mennyire nem tud bánni a kutyájával vagy mennyire nem képes a szükségleteit kielégíteni. Mindannyian ismerünk történeteket. Vajon miért nem lehetne a kutyatartást engedélyhez kötni és csak az tarthasson kutyát, aki tanfolyamot végez és sikeres vizsgát tesz? Lehet, hogy átmenetileg sokkal kevesebb kutya találna gazdát, de hosszú távon szerintem a menhely tragédiát is megoldhatnák ezzel, legalább is részben. Mert azok a bizonyos emberek, akik divatból, vagy "jaj de cuki" alapon vesznek kutyát, majd ráunnak vagy rájönnek, hogy jé ez szétrág, harap bepisil stb. megszabadulnak tőle, eleve nem tarthatnának, mert egy jól összeállított teszttel ezeket ki lehetne szűrni, hogy alkalmatlanok a kutyatartásra. Nem is tudom, melyik országban már bevezették ezt. Nálunk miért nem teszik? Ti egyet értenétek vele?
2009. nov. 9. 22:42
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:

Bár ha a vizsgáztatók nem csak a pénzt néznék, hanem elgondolkodnának azon, hogy a rengeteg kóbor és menhelyi állat mennyi pénzébe kerül az államnak... Bár azt hiszem elég naiv elképzelés. :S :(

Mindenesetre ha bevezetnék, én elsőként jelentkeznék! :D

2009. nov. 9. 23:08
 12/46 anonim ***** válasza:
60%
Egyébként ha ezt bevezetnék, akkor a hirtelen megugró számú gazdátlan ebeket mind elaltatnák.
2009. nov. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 A kérdező kommentje:
Igen, azt írtam is, hogy lehetséges, sajnos. De hosszú távon csökkenne a kidobott állatok száma, mert eleve csak olyanok kapnának engedélyt, akik valóban felelős gazdának bizonyulnak a teszt alapján.
2009. nov. 9. 23:12
 14/46 anonim ***** válasza:
48%

Jogsiszerzésnél is segíthet, ha lefizeted a vizsgabiztost, de azért mégis jobb még ez a rendszer is, mintha bárki vezethetne autót, korlátozás nélkül. Na, akkor ne ez legyen már az ellenérv?!

Szerintem jó ötlet, én támogatom! De úgysem fog megvalósulni, mert pénzbe kerülne, és erre aztán tényleg nem jut sajnos.

2009. nov. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 A kérdező kommentje:
Bár én ezt úgy tudnám elképzelni, hogy ne emelkedjen meg hirtelen a gazdátlan ebek száma, hogy akinek már van, mentesül a vizsga alól, viszont aki a vizsgázás bevezetésének napja után akar kutyát, annak már kelljen vizsgáznia.
2009. nov. 9. 23:20
 16/46 Petty Clown ***** válasza:
29%

Oké legyen kutyatartási tanfolyam! És utána mi következik a gyerektartási tanfolyam? Mindent azért nem kellene túl lihegni. Csak kellene egy normális szervezet aki odafigyel az állattartókra!

(Nekünk is van két kutyánk, és én attól nem érzem magam rossz kutyatartónak hogy nincs róla papírom!!!Rendesen kapnak oltást, enni, inni és 1600m2-en futkoshatnak!)

2009. nov. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
51%

Az ötlet jó, bár attól tartok nem megvalósítható. Azt a részt most hagyjuk, hogy minden megvásárolható, becsülettel járjuk végig az utat.


Tanfolyamra szükség van, mert senki sem születik profi gazdinak. A tanfolyam pénzbe kerül. Vizsgázni kell, ami szintén pénz. Szükség van adminisztrációra, ami úgyszintén nincs ingyen.

Van engedélyünk a kutyatartáshoz, elmegyünk venni egy kiskutyát, ami ismét kiadás, mert manapság már a kis keverékeket is ritkán adják ajándékba.

Azután a kölyköt elvisszük az állatorvoshoz ami az utóbbi időben horribilis összegekbe kerül.

Az etetéséről már ne is beszéljünk, mindenki tisztában van a minőségi tápok árával.

Akkor ezután csak a gazdagoknak lehet kutyájuk? Ha viszont van lé, meg lehet vásárolni az igazolást, de attól még senki nem lesz felelős állattartó, ugyanúgy utcára kerülhet szegényke.

Szerintem inkább az emberek gondolkodásán kéne változtatni amit már kicsi korban el kéne kezdeni.

2009. nov. 10. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
61%

23:29 érdekes kérdést vetett fel.

Akkor kellene macskatartási vizsga is, nem? Meg hörcsögtartási vizsga, tengerimalac tartási vizsga, haltartási vizsga, vadászmenyét tartási vizsga, póktartási vizsga és sorolhatnám napestig, ugyanis minden állathoz különböző tartási szabályok tartoznak.

Ezen kívül mi van az állat gazdájával egy háztartásban lakókkal? A "gazdi" státuszt nem lehet ráerőltetni senkire hatóságilag, tehát nem küldhetnek el minden lakót vizsgázni. Ezzel már meg is történt a dolog kijátszhatósága, azaz a 7 éves gyerekemnek is vehetek kutyát úgy, ha levizsgázom helyette.

Ekkor már adódik a helyzet, hogy friss vizsgás ismerősöm megkérem, szerezzen be nekem egy kutyát a papírjaival(mint pl az is sokszor megesik, hogy valaki megkéri TB-vel rendelkező ismerősét, hogy írasson ki neki az orvossal gyógyszert).

Jó az alapötlet, de megvalósíthatatlan. Arról nem is beszélve, hogy ha a vizsga meg is van, az nem garancia az állattartó későbbi helyes viselkedésére(ugyanígy, ha a jogsi meg is van, az nem garancia a sofőr hibátlan technikájára). Attól még ugyanúgy elhanyagolhatja, utcára teheti a kutyát.

Az embereknek van egy érdekes tulajdonsága, amit úgy jellemezhetnék, hogy lázadás a rendszer ellen. Ha valamit hatóságilag tiltanak, vagy valamire hatóságilag köteleznek, azt biztos, hogy sokan automatikusan meg akarják majd kerülni. Tehát nem a kutya érdekeit néznék, csak azt, hogy egy hatóság már megint egy értelmetlen, pénzbe kerülő procedúrát állított az útjukba.

Túl sok sebből vérezne a dolog.

2009. nov. 10. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
54%
hát igen.. de inkább a szaporítást, és a kutyákkal való kereskedést kéne kontrollálni valahogy.
2009. nov. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem nem kellene kutyatartási vizsga.

Azt kellene ellenőrizni,hogy tenyésztőtől ne kerüljön ki ivartalanítás nélkül kutya.(mert ugye valahonnan azok a fránya szaporítok is beszerezték)

Azonkívűl rengeteg pénz megy el különféle menhelyekre,ami feneketlen lyuk.Ellenben nem nagyon támogatják az ivartalanítást,legalábbis nem hallottam róla.

Túl sok a kutya,így kevés az értéke.Ha a populáció be lenne szabályozva,akkor nagyobb lenne az "értékük"

Aztán:míg itthonha a gyerek elrikkantja magát,hogy szereti az állatokat,rohannak nekipapgájt/cicát,kutyát/hörcsögöt venni,addig nyugaton kézenfogják csemetét,elviszik önkéntesnek a legközelebbi menhelyhez,aztán ha bizonyított kaphat állatot.Nem azt nézik,hogy ki tudják-e fizetni az élelmét!

2009. nov. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!