Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nincs a kutyatartás...

Miért nincs a kutyatartás tanfolyamhoz, vizsgához kötve?

Figyelt kérdés
Egészen elképesztő számomra, hogy rengeteg ember mennyire nem tud bánni a kutyájával vagy mennyire nem képes a szükségleteit kielégíteni. Mindannyian ismerünk történeteket. Vajon miért nem lehetne a kutyatartást engedélyhez kötni és csak az tarthasson kutyát, aki tanfolyamot végez és sikeres vizsgát tesz? Lehet, hogy átmenetileg sokkal kevesebb kutya találna gazdát, de hosszú távon szerintem a menhely tragédiát is megoldhatnák ezzel, legalább is részben. Mert azok a bizonyos emberek, akik divatból, vagy "jaj de cuki" alapon vesznek kutyát, majd ráunnak vagy rájönnek, hogy jé ez szétrág, harap bepisil stb. megszabadulnak tőle, eleve nem tarthatnának, mert egy jól összeállított teszttel ezeket ki lehetne szűrni, hogy alkalmatlanok a kutyatartásra. Nem is tudom, melyik országban már bevezették ezt. Nálunk miért nem teszik? Ti egyet értenétek vele?
2009. nov. 9. 22:42
1 2 3 4 5
 41/46 A kérdező kommentje:
Nem a kérdéseiddel van a probléma, hanem az előbb említett hozzászólásodban tett kifejezéssel. De inkább a kérdéssel kapcsolatban vitatkozzunk, nekem szimpatikus volt, hogy feltetted ezeket a kérdéseket, inkább ezen az úton kéne tovább haladnunk és nem más irányba vinni a topikot.
2009. nov. 12. 10:48
 42/46 anonim ***** válasza:
53%

Az a baj, hogy nincs nagyon mit mondani már. Vannak érvek, vannak ellenérvek. Egyszerű megoldást tudok: Kutyavásárláshoz személyi igazolvány kell, aminek a számát szépen beültetik egy chip formájában a kutyába.

Ha a gazdi kiteszi a kutyát az utcára, akkor befogás után azonosítható, hogy ki dobta ki, és darabokra lehet büntetni. Ezután a gazdátlan kutya újra a "piacra" kerül, mégcsak nem is pénzért, egyszerűen az az elvitel feltétele, hogy a gazdánál legyen személyi, ekkor a kutyában lévő chipet átírják az új gazdira.

Cserélgetni sem lesz érdemes a "chipes" kutyát, mert a felelősség úgyis az eredeti tulajt terheli.

Az állatorvos akár egy olcsó kézi azonosítóval azonosíthatná is a gazdát, ami az állat ellátásának a feltétele lenne. Ha nincs chip, akkor a kutya illegális, mehet a feljelentés a kutya behozója ellen.

Nyilván ehhez az kell, hogy kialakuljon egy kutyakereskedői hálózat, amelynek joga van kutyát el -vagy odaadni, és végzi a chipezést is. Volt itt egy ötlet, hogy a kutyákat ivartalanítva lehessen csak kiadni. Ezzel nem szűnne meg teljesen a probléma, de jelentősen csökkenne a kóbor kutyák száma, pláne súlyos szankciók bevezetésével az illegális tenyésztőknek.

Ez még nem is kerülne csillagászati összegekbe, csak éppen sosem fog megvalósulni.

2009. nov. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
74%
látom a többnevezés nálad is megvan:)
2009. nov. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 A kérdező kommentje:

Igen, nagyjából én is úgy látom, el lett mondva minden. És a jelenlegi helyzetből hogyan lehetne jobbat csinálni? Persze sz@rból nem lehet várat építeni. Nincs és nem is valószínű, hogy lesz kutyajogsi. De bátorkodom megkérdezni és teljesen jó szándékból, Ti próbálkoztok tenni a helyzet javulásáért? Gondolok itt ilyenekre, hogy beszélgetni emberekkel ivartalanításról, chipeztetésről, a kaki felszedéséről, vagy hogy kitől érdemes kutyát venni stb.

Én már vesztem össze emberekkel azért, mert nem szedték össze a kakit, vagy mert szaporítani akarta a kutyáját. :D Ti is szoktatok hasonlót "elkövetni" vagy csak én vagyok ilyen elmeháborodott? És példát is mutattok?

2009. nov. 12. 12:42
 45/46 anonim ***** válasza:
13%

A "fejlődő" országokban mindig van egy fontossági sorrend, így a sor végén lévő dolgokra sosem jut idő és pénz, de legfőképpen figyelem. Magyarul, ha nincs pénz még arra sem, hogy valami normális közbiztonságot alakítsanak ki, akkor a KUTYA sem fog törődni azzal, hogy a kóbor kutyák kérdését megoldják.

Szóval először az emberek problémáit kellene megoldani, és hogy élhető életet biztosítsanak, utána jöhet a kutyagond.

2009. nov. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 A kérdező kommentje:
Jó, persze ez igaz. De ha már állam bácsi nem tesz a kutya gond ellen (mert tudjuk mindannyian, hogy nagyobb baja is van most ennek az országnak), akkor mi, kutyatartók, a magunk módján mit tehetünk érte? Mert nem mindenki önkéntes meg állatvédő, de kérdés, hogy ennek ellenére teszünk-e valamit a helyzet vagy az emberek gondolkodásának megváltoztatásáért?
2009. nov. 12. 13:41
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!