Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy amerikai staffom, aki...

Van egy amerikai staffom, aki kis korában agreszióra volt nevelve, de nem teljesen agreszív. Mikor milyen kedve van hozzá. Hogyan lehet leszoktatni?

Figyelt kérdés
Már 2,6 éve velem van, tanítottam, nagyon okos, ugyes. Fára mászik, ugráll, minden nap sportolunk, gumit húz, sot még az autót is, bicajozunk, focizunk, és minden télen bent van, velem alszik az ágyban, huséges nagyon és halgat rám. Egy baj van vele, a socializáció. Az asszem nem tokéletes :( Kutyákkal szemben durva játékkal lép fel, nem agresszív, csak durván akar játszani, és ha a másik kutya nemakar, akkor agreszívvé válik. Mackákat gyuloli, jó párat meg is olt már :( Nekunk van egy cicánk, de azzal ,,naggyából,, megszeretettem, mindenre támad ami mozog. Nemrég vettem egy torpe nyulat, egyenlore jól kijonnek, volt egy támadó fellépése a nyuszi iránt, de ott voltam, és korrigáltam. Ma volt a tetofoka annak, hogy egy biciklis asszonyt, aki utálja ot, és fél is tole, megtámadta. Nem harap senkit sem, csak ráugrik, és mély morgó hangokat ad ki. Sosem lehet lenevelni errol a viselkedésrol? Mit tegyek vele? Hogyan csináljam? A lábnál is nehezére esik jonni, húz ide oda, ha rászólok, halgat de nem sokáig. Amúgy gyorsan tanul, meg minden, csak aszem nagyon makacs.
2013. okt. 11. 13:56
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
91%

A határozott következetes nevelésnek nincs köze a veréshez, egy labilis kutyánál pont az ellenkezőjét válthatja ki. Olvasgas kicsit a cerberos oldalán nagyon sok hasznos infót találhatsz.

[link]

Vannak szabályok amiket nem árt betertani, ha valamit egyszer nem engedsz meg akkor soha nem szabad, amit pedig egyszer megengedsz azt mindíg.

2013. okt. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Egy kutya nem úgy tanul, ha ütik. Ha pedig tudod is, hogy kiskorában bántották, akkor még inkább nem szabad megütnöd.

A nyúllal miért engeded össze?????

Ha kiviszed az utcára tegyél rá szájkosarat is, mert ha egyszer mégis megharap valakit, akkor akár el is vehetik tőled.

2013. okt. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
és amúgy menyibe kerul a kutya suli? Vagy ott hogyan kell fizetni?
2013. okt. 11. 16:23
 14/23 A kérdező kommentje:
megint szájkosárral se szeretném állandóan kínozni :( este ha kiviszem, teszek rá, mert ott már nemlátom hogy mi torténik.... Kipróbálom a falkavezérséget, leírtam a pontokat, ezeket már csináltam vele, de asszem meg kellesz tennem vele a kizárást, ami nagyon nehéz lesz számomra :(
2013. okt. 11. 16:26
 15/23 anonim ***** válasza:

Pedig nem kell megsajnálni, hidd el, megérzik. :) Kizárod a falkádból, le se sz*rod, kész.Egy kis idő után lekoppan neki, hogy "Húú, b*sszus, ez komolyan gondolja, és akkor minden jóból kimaradok".Jó, ennyire nem bonyolult egy kutya gondolkodása, de használni fog a kizárás.

Rosszat csinál, fogod, elzavarod, levegőnek nézed.Nincs szemkontaktus, nincs beszéd, sem testbeszéd.Ha esetleg rámorrantasz, ha pl. játék közben kapkod, akkor is otthagyod, jelezve, hogy ezt a vezérrel nem csinálhatja, és a vezér nem kívánja a továbbiakban kivenni a részét a játékból.

Nagyon keményen fogd, mert ránő a fejedre, és akkor ennyi volt, szevasz.

2013. okt. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
kaja, játék kozben nincs morgás, tisztelettudóan, alázatosan odébbál :) De már ha más valaki, állat kozelít, azzonnal jelzi, hogy ne jojjon kozelebb! Azóta jól viselkedett, és ha csak egy kicsit rosszalkodik, már akkor is használjam a kizárást, vagy csak nagyobb ,,bünnél,,? :) és hamegtorténik a kizárás, hát a szobámban van, mindent csinálok vele, mármint kiviszem pisilni, megmososm, etetem, csak olyan lazán, mintha nemis érdekelne? és akkor eddzések nem lehetnek? minden nap levezetjuk a felesleg energiát, ha csak fél órára is, akkor ez is kimarad? vagy csak sétálni vigyem? és ha rossz? akkor muszáj beszélnem hozzá, akkor inkább ne is vigyem sehová igaz? így jobban fogja érezni, hogy valmi hiányzik a mindennapjaiból, nem? Egy rovidke tartalom jól esne errol, hogy mit és hogyan is csinálhatom, koszonom :)
2013. okt. 11. 20:12
 17/23 anonim ***** válasza:

A kizárás nem órákig tart, maximum néhány perc, negyed óra.A kutyák nem úgy érzékelik az időt, mint mi; nekik ugyanaz a 3 perc, mintha 30 lenne. :)

Akkor is tiltsd, ha másik emberre morog!Ezt szigorúan vedd, mert még bajok lesznek ebből.Ha morog, és mondjuk van rajta nyakörv, rögtön korrigáld egy erőteljes kis rántással, és szisszents egy nagyot.Ha továbbra is morog, fektetsd/ültetsd le.

A napi mozgásnak nem fog a rovására menni a kizárás.Ha rosszat csinál, büntetést kap, ha viszont úgy viselkedik, ahogy azt te elvárod, rögtön jutalmazd falattal vagy simivel.

2013. okt. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Még valami:

Ha eltökélted a kizárást, ennyi az egész: nem veszel róla tudomást.Ott lehet a szobában, de még ha a s*ggedbe bújik is, TILOS még ránézni is!Ne simizd, ne érj hozzá, hozzá se szólj.Ez a kizárás, nem az, hogy ki kell mennie a szobából, ahol te vagy.Levegőnek nézed.Mintha egy érdektelen tárgy lenne.Ezt néhány percig játszod vele, majd mintha mi sem történt volna, foglalkozol vele tovább ugyanúgy, mint addig.

2013. okt. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
de a linken úgy olvastam, hogy minimum egy hét. Néhány perc alatt nem fogja magát észrevenni, mivel ha bent van, megtanítottam rá, hogy nyugodt legyen. Tehát fekszik, laszik.....ha ki is zárnám ,,pár percre,, mit sem érne, mert alszik, és hát nem komunkálunk! akkor? Emberekre általában nem morog, csak figyel, majd támad, sokszor már úgy hívom, csendes gyilkos, de az a legveszélyesebb, mert ha ugatna, akkor jelezne, de semmibol semmi, csak figyel, s majd rogton támad! Most már az etetésnél bevetettem a nagyfonok stílust, olyan alázatos volt, nem mert a kajához kozelíteni sem, csak jott, alázattal legornyedve és alulról nyalogatott, mej lefekudt elém, és megadta magát. Nagyon alázatos, de az utcán....ott vannak gondok :( ithon általába ura vagyok a helyzetnek :D
2013. okt. 11. 22:11
 20/23 anonim ***** válasza:

Ez az egy hetes kizárás, amit említettél, viszont csak tényleg úgy működik, ha komolyan is veszed, nem csak te, hanem a családtagok is.Adsz neki enni, mozgatod, de nincs szeretgetés meg babusgatás.Parancsszavak, tanítás, szigor.

Ámbár én ebben nem hiszek, a kutya pár óra alatt elfelejti, mi rosszat csinált.

2013. okt. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!