Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy amerikai staffom, aki...

Van egy amerikai staffom, aki kis korában agreszióra volt nevelve, de nem teljesen agreszív. Mikor milyen kedve van hozzá. Hogyan lehet leszoktatni?

Figyelt kérdés
Már 2,6 éve velem van, tanítottam, nagyon okos, ugyes. Fára mászik, ugráll, minden nap sportolunk, gumit húz, sot még az autót is, bicajozunk, focizunk, és minden télen bent van, velem alszik az ágyban, huséges nagyon és halgat rám. Egy baj van vele, a socializáció. Az asszem nem tokéletes :( Kutyákkal szemben durva játékkal lép fel, nem agresszív, csak durván akar játszani, és ha a másik kutya nemakar, akkor agreszívvé válik. Mackákat gyuloli, jó párat meg is olt már :( Nekunk van egy cicánk, de azzal ,,naggyából,, megszeretettem, mindenre támad ami mozog. Nemrég vettem egy torpe nyulat, egyenlore jól kijonnek, volt egy támadó fellépése a nyuszi iránt, de ott voltam, és korrigáltam. Ma volt a tetofoka annak, hogy egy biciklis asszonyt, aki utálja ot, és fél is tole, megtámadta. Nem harap senkit sem, csak ráugrik, és mély morgó hangokat ad ki. Sosem lehet lenevelni errol a viselkedésrol? Mit tegyek vele? Hogyan csináljam? A lábnál is nehezére esik jonni, húz ide oda, ha rászólok, halgat de nem sokáig. Amúgy gyorsan tanul, meg minden, csak aszem nagyon makacs.
2013. okt. 11. 13:56
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
akkor ha rogton rosszat csinal, akkor tegyem meg ezt a kizárást addig, amíg a helyzet adja magát. Ha épp alszik, akkor ha felkel akkor még fog tartani a kizárás. Ma is elég jól viselkedett, parancsokat ismételgettuk át, és gyakoroltuk a lábhoz szót. Most megyek lemozgatom. Tegnap pl rámorogtam este-kiskorában tanítottam, hogy morgok, én vagyok a alfa -:) és megmeredve fekudt a padlón :) már rég nem bántam vele szigorúan, lehet nem értette :) De hajnalban jott fel hozzám az ágyra, én felugrottam, és lemorogtam, addig amíg le nem ment. Alázatosan lement, és elment a helyére....de anyira megesett rajta a szívem, vártam egy kicsit majd magamhoz hívtam, de nem adtam neki a paplanomból amit nagyon szeret :) A családom meg nem ért a kutyaneveléshez, és nem is akar, ezért nem tudná betartani a szabályokat. Apám eteti asztalról, ha kunyerál, de amúgy nem álhatja, mert fél tole, anyám meg szintén fél, de elvan, beszél hozzá, de nem mer hozzányúlni. :(és ha meg rászólok ha kunyerál, én vagyok a rosz a szemében, mert nemengedem enni :( Nagyon nehéz, de nagyon igyekszem. Nagyon sokat segítettek ezek a tanácsok, orulok, hogy ide fordultam :) Koszi.
2013. okt. 12. 15:09
 22/23 anonim ***** válasza:

Ha ennyire megadó a morgásra, az nagyon jó!Jól tetted, hogy leparancsoltad, hiszen nem te hívtad fel, a vezér helye tabu. :)

Az asztalról való etetést apukádnak gyorsan abba kéne hagynia, hiszen megtanulja, hogyha ő kunyizik, akkor rögtön kap is valamit, ergo az van, amit ő akar.Ha az enyéim kunyiznak, egyetlen morrantással eltakarítom őket az asztaltól, mert ha az alfa eszik, más a közelbe sem jöhet.

Hogyhogy fél tőle?Ennyire nem démoni a kutyusod, nem a pokol bugyraiból jött, csak egy gazdáját imádó állat, nem maga a Sátán. :) Nem szabad félni attól, akivel egy háztartásban élünk, mert a kutya megérzi a gyengeséget, és már gyakorolhatja is a vezérséget a szüleiden.Próbálj meg hatni rájuk, hogy ne tartsanak a kutyától, mert így nehezítik a szocializálást.

Örülök, hogy segíthettem, nagyon sok sikert kívánok! :)

2013. okt. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
Nagyon ugyes vagy ezen a téren :) Látom sok tapasztalatod van, hát hiába mondom nekik, hogy ne féljenek, hiába, mert ,,ennek a kutyának a vérében van a gyilkolás, meg nagyobb lesz, kipusztít minket...,, mintha a MAX 3000 nézném :D Sokszor ignorálják ot, tehát inkább elkerulik, minthogy kimutatnák félelmuket. Annyának sokszor volt úgy, hogy szagolta a seggét, és annya meg nemtudta elparancsolni, csak forgolódott, még a kutya izgatotabbá vált, és már a szemét is kiljebb duljesztette . Apja meg egyszer játszott vele, és a kutya keményebben lépett fel, erosebbet harap a tobbi játékos kutyánál, de azt nekem is. O nemtudja, hogy ez nekunk fáj, mert a falkáknál is erosebbet haraphatnak. A kunyerálást meg elfogom magyarázni nekik, remélem minden jó lesz, tegnap is egész nap fojtóval volt kint, nem is húzott, egy kicsit, mikor pisilnie kellet, de nagyon jól viselkedett. Parancsszavakkal tanítottam, hát nagyon jó volt. és képzeld, akkor mikor rámorogtam, hogy menjen el az ágyamról senki nem hívta, nem akar feljonni hozzám :( hiába hívom nem jon :( tudom, hogy ennek orulnom kellene, de úgy szeretném ha ott aludna. éjjel is felhívtam magamhoz, feljott megnyalt, és lement a helyére : magamban orultem, de amúgy szomoru is voltam egyben :)
2013. okt. 13. 10:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!