Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért félnek az emberek olyan...

Miért félnek az emberek olyan kutyáktól is, akiktől nem kellene?

Figyelt kérdés
Gondolok ilyenekre hogy labrador, boxer.... Testvéremnek labradorja van, szuka ráadásul, és mindig mondja hogy hogy rettegnek tőle az utcán. Én nem értem. Az én németjuhászomtól is rettegnek, látom hogy meglátnak és egyből húzódoznak. Én egy labradortól soha nem tudnék félni, egy kaukázusi már más téma. Meg a vizslától is miért kell félni? Annyira érthetetlen nekem tényleg.
2013. okt. 12. 10:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Azért, mert aki fél a kutyáktól, az sokszor mérettől és fajtától függetlenül fél. Ez persze nem jó, de van ilyen.

Lehet rossz élmény, szülőktől átvett marhaság, bármi.

Tudni kell ugyanakkor, hogy nem a fajta a viselkedés kizárólagos meghatározója, pláne, hogy egyre több a szaporítás vagy éppen félrenevelés miatt labilis kutya. Sulin láttam már rehabon goldent, ember elleni agresszióval. Vizslából is akad harapós, pláne mert belőlük is lépten-nyomon lehoznak almot, minden odafigyelés nélkül. Egyik ismerősünk labija pedig a saját gazdáira is morog, úgy elkényeztették, hogy teljes képzavarban van szegény kutya. A fajta meg az egyed, az két külön dolog.

Na meg a helyzet ereje is ott van. Konkrét példa: ma reggel sétálok a vizslámmal egy elég forgalmas közlekedési csomóponton. Ő tök normális, alapból közömbös az idegenekkel, ki se szagol rájuk. Erre ma "poénból" egy villanyoszlop mögül előugrott egy részeg hajléktalan, kitárt karokkal közvetlenül a kutyám elé és rákiabált. A kutya befeszült, felugatott. Szerencsére ki tudtam ebből oldani, de ha elbambulok vagy a kutyám érzékenyebb típus, akkor szerintem simán odakapott volna, pedig hidd el, a külseje übercuki. Mondanom se kell, hogy utána kerülte mindenki a kutyát, bevallom, én nem haragudtam rá, ennyire extrém fenyegető ingerrel nem igazán találkozott eddig.

2013. okt. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
(Természetesen pórázon volt)
2013. okt. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom. De érdekes - amikor kutyámmal vagyok lenn, és észreveszek egy nyugodt, vidám másik kutyát, álltalában megkérdem a gazdáját, játszat e az én kutyámmal. Mikor közel érünk, és még meg sem szólalok, már mondja a gazdája, hogy "nem bánt". De mindezt úgy, hogy tényleg nyílegyenesen feléjük megyünk. :D

Eleinte, mondjuk valóban bizalmatlan vagyok kissé, az első egy két percben. De ez inkább azért van, mert nem ismerem még a kutyát.


Kistestűeket inkább kerülöm, hihetetlen idegroncsok tudnak lenni. 10ből6-7 kistestű ellenséges, ha közel érünk.


Ha egyedül vagyok, akkor nem kerülöm őket. Tőlem egy zsiráf is mászkálhatna az utcán. :D


A szomszédunk viszont "fél" a kutyáktól. Emlékszem, 5 hónapos volt az enyém, mikor kirohant az ajtón, a szomszéd meg kinn volt. És a kölyökkutyától olyan visítozást csinált, hogy én ledöbbentem rajta, nemhogy a kutya. :D


Valószínűleg nem ismerik a kutyákat kicsit sem. Vagy alapból ilyen "félünk mindentől" típusú emberek reagálnak így.

2013. okt. 13. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Szilvi & Argos ***** válasza:

Általában a kis cuki kutyáktól nem félnek, ha őrjöngenek is esetleg. De a közepes-nagy, sötét színű, esetleg vágott fülű kutyáktól falra másznak nagyon sokan.

Kevés az olyan ember, aki a legkisebb kutyától is sikítófrászt kap :D

Amikor anyuci-apuci elhúzza a gyereket vigyázz kutya felkiáltással, be szoktam szólni néha, hogy ha ő fél a kutyától, legalább a gyereket ne nevelje már félőssé és állatgyűlölővé :(


Néhány hete sétáltunk. 5 hónapos skót juhász, meg a roti-nj keverékem. Gyakoroltunk engedelmességit, és odajött egy anyuci egy babakocsis kis gyerekkel, meg egy 2-3 évessel. A 2-3 éves gyerkőc dögönyözte a kutyákat, simogatta, NEM VISÍTOTT, NEM HÚZTA fülüket-farkukat :) Nagyon helyesek voltak, Argost ültette-fektette kis segítséggel kajával :) Anyuci mondta, hogy ő nem ugrál a kutyákért, fél tőlük, de a gyerekeket nem akarja eltiltani tőlük! A nagyobbik gyerkőc naponta átjár a szomszédhoz kutyázni.

Mondtuk is anyucinak, hogy le a kalappal, bár minden szülő ilyen lenne

2013. okt. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Szilvi, bár több ilyen jó példával találkoznék! Nálunk sajnos a rokonságban is, ahol a szülő fél, ott a gyerek is:(
2013. okt. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Szilvi & Argos ***** válasza:

Sajnos nem gyakori az ilyen...

Bár tegnap egy nagy zöld placcon volt millió kutyátlan, kutyás, gyerekes, focis, stb...kutyák póráz nélkül. Amelyikről tudta a gazdi, hogy hajlamos emberek után futni és ugatni, azt pórázon tartotta.

A kölyökkutyával direkt a visítozó gyerekek felé mentünk kb. 10 méterrel, hogy gyakoroljuk a letiltást...jól sikerült :) Anyuci: "látod, milyen okos kutyák". Hát ez nagyon jól esett.

Tehát ha mindkét fél normális és toleráns, akkor nincs gond :)

2013. okt. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"ha egy kutya csóválva közelít, úgy hogy majd' szétesik, az mit jelent....2

Azt, hogy hozzám akar érni.

És bizony attól nagyon sokan undorodnak!

Vagy rám akar ugrani.

Attól meg bizony félnek, vagy csak egyszerűen NEM AKARJÁK.

Szerintem azt egy 2 éves gyereknek is már érteni illik, hogy más emberek bizonyos dolgokat egyszerűen NEM AKARNAK.

Mit nem lehet ezen érteni, hogy emberek nem akarják, hogy kutyák rájuk ugorjanak, pl. a ruhájukra a földön járó mancsukkal, vagy megnyalja őket bárhol?

Nem hogy értened kéne gazdaként, de tudnod is kéne úgy fegyelmezni a kutyádat (hovatovább, póráz, szájkosár közterületen kötelező!), hogy ezt NE TEGYE idegenekkel!

2019. szept. 18. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!