Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen helyzetben mit lehet tenni?

Ilyen helyzetben mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Testvéremnek elszökött(inkább ellopták) a kutyájuk éjszaka. Egy gyönyörű szép kutyáról van szó.

Mindenhol hirdették, a kutya nyakán volt biléta, telefonszámmal mindennel, és tegnap jelentkezett is a "becsületes" megtaláló, de azt mondta, hogy a kutyát csak pénzért cserébe hajlandó visszaadni, mert állítólag ő etette, és az etetést ki kell fizetni.

Tudni kell, hogy a kutya két napig volt eltűnve, és 25.000 Ft-ot kérnek érte.

Testvérem amúgy is kiírta, hogy pénz jár a megtalálónak, de ő 5000 Ft-ra gondolt, és ezt is kiírta a hirdetésre.

Jelenleg nincs 25.000 Ft-ja és nekem se, szóval ha minden pénzem odaadnám neki, akkor se lenne meg a 25.000 ft.(vagy talán meglenne, de akkor mind a ketten 0 ft-val maradnánk a hónapra, és gyerekekkel ez nem épp kifogásolható helyzet) Ez az első alkalom, hogy ilyen szarul alakul egy hónap, mert most elég nagy kiadásunk volt mind a kettőnknek.

Azok az egyének meg nem hajlandóak addig semmit se tenni, amíg tesóm rá nem bólint a dologra.

Nagy a valószínűsége, hogy kisebbségieknél van a kutya, és én szinte 100% ig biztos vagyok benne, hogy ellopták, mert a kerítés amúgy is bomba biztos, a kapu mindig zárva van kulccsal, és azon az estén, amikor eltűnt a kutya tárva nyitva volt a kapu, ami még ezelőtt sose történt meg, mert mindenki reflexből kulcsolja a kaput.

Szóval tuti, hogy kivitték a kertből.

Ilyen helyzetben mit lehet tenni? Rendőrségnek szólni?

Foglalkoznának a dologgal egyáltalán?

Aggódunk a kutyáért, mert fogalmunk sincs, hogy milyen körülmények között van, és hogy kik figyelnek rá...

Chipje van, meg papírjai is, szóval bizonyítani tudjuk, hogy a miénk.

Kérlek adjatok tanácsokat.


2013. okt. 12. 11:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Majd írd meg mi történt! Remélem sikerrel jártok.
2013. okt. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Na mi volt? Remélem megvan a kutyusod!
2013. okt. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Megvan a kutyus. :D

Először próbáltak zsarolni, de mint ajánlottátok a hangfelvételt, az is elkészült, és amikor a nyomozó ismerősöm elővette a jelvényét köpni nyelni nem tudtak.

Aztán meg mondták, hogy nincs bizonyítékunk ellenük, meg nem hiszik el, hogy az ismerősöm rendőr, mert biztos hamis az igazolványa, akkor elővettük a telót, megmutattuk a felvételt, és mondtuk, hogy ha 5 percen belül nincs itt a kutya akkor megy a feljelentés.(mert nem hozták ki a kutyát, csak a pénzért jöttek el)

Hát, kb 5 perc volt tényleg, megjelentek a kutyával, aki két nap alatt olyan koszos meg büdös lett, hogy alig ismertünk rá, de amikor meglátott minket a kutya kitépte magát annak a gyökérnek a kezéből, és szaladt felénk.

nagyon nagy volt az öröm.

Aztán rendőr ismerősöm mondta, hogy ha még egyszer bármivel kapcsolatban meghallja a nevüket, legyen az csak egy garázdaság, akkor számoljanak a zsarolással is, mert akkor megy majd a feljelentés.

Szóval így még nem lettek feljelentve, de ha bármit tesznek, akkor ez lesz a bónusz feljelentés.

Amúgy cigányok voltak, és nagyon tagadták azt, hogy ellopták volna, azt mondták,hogy találták egy másik városban, ami teljességgel lehetetlen, de ezt a lopást nem lehet sajnos rájuk bizonyítani.


Én egyébként szívem szerint feljelentettem volna őket, de rendőr ismerősöm mondta, hogy még ne tegyük meg, mert lehet, hogy kapnának egy figyelmeztetést, és kész, de ha majd valami más miatt kerülnek bíróság elé, és még akkor jön egy feljelentés, akkor tuti, hogy kapnak majd rendesen. És hát azokat elnézve biztos, hogy nem aranyéletűek, szóval tuti, hogy fognak majd csinálni valamit, amiért bíróság elé kerülnek majd.

Szóval ami késik nem múlik, majd megkapják a magukét.

A válaszokat köszönöm, a hangfelvétel nagyon nagyon jó ötlet volt.

2013. okt. 13. 16:41
 14/17 anonim ***** válasza:
Jólvan, örülök neki!
2013. okt. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Huhh én is örülök nektek nagyon! De amúgy hogyhogy nyitva volt a kapu? A cigók feltörték és úgy vitték el a kutyát? Esetleg érdemes lenne odatenni a bejárathoz egy kamerát, akkor lenne bizonyíték ha mégegyszer jönnének....
2013. okt. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

szerintem ezek többet a környékünkre sem jönnek.

meg, azt beszéltük pont, hogy valószínű, hogy valamivel addig csesztették a zárat, amíg az ki nem nyílt. már ha lehetséges az ilyen.

A kutyát azóta tesómék megfürdették, és újra olyan, mint régen. :D

2013. okt. 13. 23:47
 17/17 Quadral ***** válasza:

Ó de jó! Örülök a jó hírnek! És annak is, hogy ilyen higgadtan tudtátok megoldani. Én tuti szétvertem volna a fejüket.

És hát igen, elég sanszos, hogy ezekkel a "rejtett erőforrásokkal" még fog találkozni az rendőr ismerősöd.

2013. okt. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!