Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ekcémából ki lehet gyógyulni?

Ekcémából ki lehet gyógyulni?

Figyelt kérdés
Találtunk egy kutyust az utcán, kb. 8 hetes lehet. Kihívtuk az állatorvost, aki azt mondta, hogy ekcémája van a kutyának. Adott két szurit, azt mondta, hogy a héten már látható lesz a javulás. Ez már 5 napja történt, de semmi javulást nem látunk rajta. Megkérdeztünk egy másik állatorvost is, aki azt mondta, hogy ezt kezelni lehet, de a kutya sosem fog belőle teljesen kijönni. Ez valóban visszajönne neki havonta? Nem vagyunk olyan gazdagok, hogy folyamatosan orvost hívjink hozzá, így akkor lehet, hogy nem tartanánk meg. :( Találkozott már valaki ilyennel, vannak tapasztalatok?
2013. okt. 15. 18:18
 1/7 Akiteki ***** válasza:
31%
Nem kihívni kell az orvost, ezt is elmondtuk már kb. ezerszer. El kell vinni egy jól felszerelt rendelőbe, ahol megállapítják, hogy mi is a baja. Ránézésre diagnosztizálni nagy kóklerség, a labort meg tuti nem viszi magával.
2013. okt. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát azért csak ért már hozzá, ha több évtizede ez a munkája.
2013. okt. 15. 19:08
 3/7 hippopo válasza:
100%
Az ilyen jellegű betegségekre jó a farkasalma tea, azaz az kb minden felületi betegségre jó, naponta kétszer, de érdemes utánanézni egyéb természetes gyógymódoknak. Az ekcéma többnyire lelki eredetű betegség, a szeretet és a gondosodás nagy segítség lehet, de az ilyenek bizony ha hajlamos rá az állatka, visszatérnek, azaz különös odafigyelést igényel, de ez minden kutyusra jellemző. De ha már választani kell hogy mivel kezelsz állandóan egy jószágot, akkor inkább természetes dolgokat juttass a szervezetébe mint szintetikus anyagokat, gyógyszereket és szurikat. :) Nekünk van egy lovunk, akinek meghalt a gazdija, és teljesen depressziós lett, a ménes kivetette, és ő is ekcémás lett, nagyon lefogyott, és a bőre teljesen kérges lett és kopasz, mert folyamatosan dörzsölte a viszetés hatására. Nyáron elkezdtük minden nap farkasalma főzettel mosogatni a bőrét, és mostanra teljesen kinőtt a szőre, a bőre is begyógyult, és a kedélye is sokkal jobb mióta a bőre meggyógyult, és sokkal kedvesebb az emberekhez is, nagyon kedves és szelíd lett :) Ez igaz, amit elmondtam, és szerintem érdemes a ti kiskutyátokon is kipróbálni, főleg az ilyen talált kutyusok, akinek többnyire valami lelki törése van különös gondoskodásra vágynak :)
2013. okt. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Akiteki ***** válasza:
0%
Ha ennyire jó az orvos, akkor miért itt érdeklődsz? És nem, aki házhoz jár, az nem orvos, lódoktor.
2013. okt. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

De most basszus mit szekálsz, azt mondd már meg.. Kérdeztem valamit, egyrészt nem is arra válaszolsz, másrészt olyan stílusban beszélsz velem mintha én tehetnék arról, hogy szerencsétlen kutya ekcémás lett.. Képzeld el, nem szoktam olvasni ezt a témakört, így ezáltal eszembe se jutott, hogy egy rendelőbe kéne vinni, megbízok az orvosban, és ha nem tudná biztosra, akkor nem hiszem, hogy rávágta volna kapásból ezt.. Viszont akkor sem kéne ezt a hangnemet megengedned magadnak, mert én csak jót akarok annak a kutyának, nem bántani..


Második: azt hallottam már, hogy depresszió meg rosszkedv hatására jön ki az ekcéma, de nem gondoltam, hogy ez az állatoknál is így van. :O de és akkor minden nap leápoljátok teával, vagy csak akkor, hogyha kijön neki a bőrén?

2013. okt. 15. 20:29
 6/7 hippopo válasza:
100%
Minden nap amíg be nem gyógyul a bőre, de ne nagyon törölgesd meg, várd meg amíg megszárad, mert az is rossz lehet a bőrének. Meg ha nagyon kidörzsöli akkor bekenheted neki babaolajjal, vagy az se baj ha minden második nap bekened, mert az is jót tesz neki. Ha pedig a bőrfelület meggyógyult, abba lehet hagyni, de oda kell figyelni, hogy amint azt veszed észre, hogy megint jön ki rajta, vagy erősen viszket neki, akkor pedig újra el kell kezdeni, amíg megint vissza nem áll. Macerás dolog, de megéri :)
2013. okt. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséged! :)

Egyébként kiderült, hogy a bolhanyálra allergiás, azért jön ki neki. Még sosem hallottam ilyet, de sajnos a bolhák ellen nem lehet 100%-osan védeni.:(

2013. okt. 18. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!