Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak vele? Miért...

Mit csináljak vele? Miért szökik mindig?

Figyelt kérdés

Van egy 11 és fél hónapos keverék, kan kutyám. 4 hónapos kora óta van velem. Van egy másik, 11 hós szuka, kutyám is, ő 6 hetes kora óta van velem. Mind a kettő magas energia szintű.

Ugyan azt a nevelést kapták, de még is... A szuka engedelmes, figyeli minden szavam, mozdulatom. Bárhova el lehet vinni. Forgalmas belvárosban akár póráz nélkül is gyönyörűen közlekedik. Mindenki elámul, ha lát olyankor aminket.

A másik viszont... Idegen helyen, pórázon nagyon szépen jön. Ha a parkokban elengedem, hívásra rögtön rohan vissza. Viszont ha otthon vagyunk, állandóan kiszökik és/vagy el szökik.

Mielőtt a "megmondókapitányok" beköpik, h csináltajuk meg a kerírést, közlöm h meg van csinálva. Sőt!... Már úgy nézünk ki mint aki erődítményt épít és a kerítéssel kezdte. Drótoztunk rá erős csirke hálót, deszkákkal eldugaszoltam az alján a lukakat, ahol lehetett, szögből kampót is csináltam kívülről a deszkákhoz. Ahol nem lehetett, oda meg hordtam egy nagy rakat téglát.

MÉG IS MINDIG MEGTALÁLJA A MÓDJÁT, HOGY KISZÖKJÖN.

Ilyenkor hívásra sem jön vissza. Nem bánt ugyan senkit. A környékbeli gyerekek szeretik. De sajnos a bicajosokat megkergeti. Azokat sem bántja, csak fut utánuk és ugat. De sokan ilyenkor megijednek tőle. Könnyen karambol lehet a vége. Feljelentéssel is fenyegettek már meg miatta. Megértem őket.

Hiába futtatom sokat. Ha nagyon kifárasztom, de ha talál laza téglát, kipiszkálja és már megy is. Van, hogy egész nap nem látom, van, hogy csak a kapu elé fekszik le. Ha kimegyek érte, elszalad.

KInti-benti mind a kettő, imádják a gyerekeket, szoba tiszták stb... De ezzel a problémával nem tudok mit kezdeni. Amint kapun kívül vagyunk, ismerős helyen, mindent elfelejt.

Próbáltam azt is, hogy kikötöm a kutya ólhoz láncra. Csak a sétákra vittem el, meg a házba be etetéskor, de nem használ. Végig sírja az éjszakát csak. Annyi, hogy utána jobban hízeleg, de akkor is szökik.


Páromnak már nagyon elege van belőle. Külföldön dolgozik és állandóan a kutyáról hall panaszt ha hazajön. El akarja altattatni. Mivel úgysem kell senkinek mert korcs és problémás.


Kérdeztem az állat orvost, hogy megoldás lenne-e az ivartalanítás a szökési vágyra. Azt mondta, hogy ha a szukák hajkurászása miatt szökik, akkor igen. Viszont ha kíváncsiságból szökik, (már pedig ő azért) akkor 50-50%.


Most mi tévő legyek?



2013. okt. 18. 22:45
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Természetesen a szukát is akarjuk ivartalaníttatni. Arra már meg van a 27e Ft. Azon tanakodunk kire költsünk először.

De gondoljatok bele:

Ha mondjuk karambolt okoz a kutyám, engem vesznek elő. (Chip van benne és lakcím bejelentő kapszula is a nyakörvén.) Az autókban a károkat valószínű nekünk kéne állni.

ÉS MI VAN HA EGY EMBER IS MEGHAL ABBAN AZ AUTÓ BALESETBEN AMIT A KUTYÁM OKOZ?

2013. okt. 18. 23:14
 12/19 anonim ***** válasza:
60%

Két óra futás egy energikus kutyának semmi, próbálkozzatok valami intenzívebb fárasztással. Tippek itt: [link]

Falkavezérséggel mi a helyzet? Merthogy gyanítom, ott is vannak problémák, ha nem hallgat rád, márpedig az sem segít a szökésen. Valószínűleg ha helyre lenne téve, akkor egyrészt engedelmes lenne, másrészt meg higgadtabb, ami szintén segít, hogy ne szökjön folyton. Persze egy kamasz kutyánál ez sosem egyszerű, de még most érdemes elkapni, később nehezebben fogja adni a pozícióját. Erről meg itt olvashatsz:

[link]

[link]

2013. okt. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Jól hangzik ez a gumi abronccsal sétálás.(A többi is.) Azt hiszem van is a kert végében. :-)

De írtam azt is, h séta után is kiszökik. Le fekszik a kapunk kívülre, de nem megy el, csak akkor szalad el, ha be akarom hívni.


Ami a falka vezérséget illeti:

Eddig azt hittem én vagyok az. A szukám számára biztosan. A szukám pedig a kanom fölött áll. Ha én nézek csúnyán a fiatal úrra, rögtön a pociját mutogatja.

Viszont egy ágyban alszunk...De ami az én helyem, az az én helyem.

A kis csajnál ez beválik. Ő rendben van. De a másiknál ugyan az a nevelés semmit nem ér.

2013. okt. 18. 23:54
 14/19 anonim ***** válasza:
Jól látod, ő más kutya, keményebben kell fogni. a "megadás" viszont nem számít, ha csak akkor nem hallgat rád, amikor rohadtul kéne. Bármelyik kutya behódoló magatartást mutat, ha éppen nincs kedve vitatkozni, mert nem fontos a téma, és/vagy tudja, hogy ezezl lehiggaszt téged, úgyhogy ezt ne vedd alapul. Meg az alá-fölé rendeltséget se, az sem mindig fekete és fehér, kamaszoknál meg pláne. Szóval gyúrj rá a témára.
2013. okt. 19. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
57%

egy másik kérdésnél írtam már erről de úgy lepontoztak a tükrösök meg mittudom én kik mint a szél:) csodák nincsenek.

fáraszthatod a kutyádat amennyit akarod akkor is meg fog lépni mert nem kötődik eléggé. a szukádat 6 hetes kora óta neveled. Te vésődtél be neki. a kant 4 hónapos kora óta neveled. itt már lezajlott a bevésődés ki tudja hogyan. én ilyenkor, amikor picik voltak a számból etettem őket:) ez halál komoly. rendkívül ragaszkodtak mindig. én a ebben az esetben először ivartalaníttatnám, utána rá mennék a kötődés kialakítására. ez már nem lesz egyszerű egy 1 éves kutyánál, és nem is fog olyan eredményt hozni mint ha pici korától nálad lenne, de meg lehet oldani. a te szökős kutyád egy önálló, szárnyaló, szabad lélek akinek semmi szüksége rád amikor meglép. nem veled akar menni "vadászni" "cserkelni" hanem egyedül.

2013. okt. 19. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
37%
Sima keverentyű a kutyád,valami lehet benne mondjuk labi,de nem erőltetném.Szerintem is próbáld ki az abroncsos fárasztást,utána lehet tovább gondolkodni,érdemes e belevágni plusz még az ivartalanításba.A szökés szinte biztosan gyakoribb lesz,amikor ivaréretté válik.Ha a párodat viszont ennyire zavarja,kezdjél gazdit keresni neki,szobatisztán,oltva chipelve ez nem lehetetlen feladat.Tele van a net,ingyenes kutyãs hirdetési oldalakkal pl.gazditkeresek.hu ott van a facebook is,illetve menhelyeken varõlistára lehet tenni.
2013. okt. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Na, tegnap (vagyis kedden) meg volt az ivartalanítás.

A dokink azt mondta nagyon jól tűrte, de mikor felébredt az altatásból iszonyú hisztit csinált.

Ma véletlenül nyitva hagytam a kaput ahogy ki hordtuk a faleveleket és már szökött is. -_-

Képzelhetitek, hogy örül a párom....


Utolsó előtti:

Nem tudom egyértelműen mondani, hogy "igazad van".

Ide eddig nem írtam, de ideiglenesen van egy harmadik kutyám is, egy hónapja. Ő egy 4 éves szuka. Autóból rakták ki.

Valakitől remek nevelést kapott, de engem, és szinte csak engem elfogadott gazdájának. Még a wc előtt is addig ülnek a másik szukámmal, amíg ki nem jövök.


Na mind egy. Ha meggyógyult kipróbáljuk az abroncsos témát.

Csütörtökön megyünk kontrollra. 2 hét mulva pedig varrat szedés lesz.


[link]

2013. okt. 23. 23:42
 18/19 anonim ***** válasza:
nem is kell hogy igazat adj kedves kérdező:) tök jó kutyáim vannak. lefektetem a kutyámat és ott "elszárad" amíg érte nem megyek. próbálj ki több mindent. más egy kidobott szuka mint egy kan, aki nem ismeri az elveszettség érzését. az egyik kutya a háromból problémás, másik kettő nem. nem mondhatod azt hogy a másik kettő se szökik el, akkor ez miért? lehet hogy ezt nem tudod megoldani sajnos. szerintem a fárasztás nem lesz jó.
2013. okt. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nem pofára nevelünk kutyát, de a képről valamiért az jutott eszembe, hogy vidd agilityzni, és semmi gondotok nem lesz. Az agyilag is, fizikailag is fárasztja, és nagyon sokat dob a kutya-gazda kapcsolaton.
2013. okt. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!