Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet 90kg egy kaukázusi...

Hogy lehet 90kg egy kaukázusi juhászkutya, amikor mondjuk egy nagyobbnak is kb 90cm a marmagassága, és az én németjuhászom marja kb 72cm és mégis csak 45kg, akkor egy ilyen kau az túlsúlyos?

Figyelt kérdés

Már láttam olyat, hogy vki azt írta hogy 90kg.

Jah és tudom hogy a németjuhászom túlméretezett.


2013. okt. 19. 11:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%

Emeljük köbre.

(90/72)^3 =1,95


AZ általad felsorolt adatok éppen, hogy alátámasztják, hogy egy kaukázusi simán lehet 90 kiló.

2013. okt. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%

A kaukázusi ovcharka átlagos marmagassága 70-75cm, a tömege pedig 50-55kg. Ez az átlag. Ennél vannak kisebb, pl. 65cm 42kg-os szukák vagy nagyobb, 80cm 65kg-os kanok. Extrém példányok is vannak, amelyek 80cm és 65kg felé mennek, de nagyon ritkák és ezek általában lomha, túlméretes példányok. A 90cm mar szerintem kizárt ennél a fajtánál, 100 évente születhet 1 ilyen példány. A 90kg. pedig csakis betegesen túlsúlyos állatnál lehet meg, hiszen a jóval tömegesebb angol masztiff standard súlya 70-90kg között van, tehát ott is a 90kg a felső határ.


A németjuhászod pedig szintén extrém méretű példány, hiszen a standard németjuhász 65cm-nél nem is lehet nagyobb. Persze vannak nagyobb példányok, de a 70-et azok is ritkán érik el. Az átlag németjuhász súlya pedig 30-40kg. Egy 40kg feletti kan már igencsak nagynak számít és ritka.

2013. okt. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
60%
Gondoltál már arra, hogy csak azért, mert valaki azt írja, hogy 90 kilós a kutyája, még nem biztos, hogy az úgy is van? :)
2013. okt. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
55%
80 kilós komondort (szukát) ismerek egyébként én is, és nincs elhízva, csak mondjuk rajta van saccra tíz kiló szőr, ami egy kauról normális esetben nem mondható el. Szóval ez a 90 kiló vagy kamu, vagy egy egészségtelenül túlméretezett kutya, ami nem sokra megy a súlyával, mert nem él túl sokáig.
2013. okt. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
A 90 cm marmagasság is kamu. Nem létezik ilyen magas példány. Német dogban vagy ír farkaskutyában esetleg. 90 kiló meg akkor lehet egy KAU, ha extrém módon el van hízva. Nem is tudná ellátni a feladatát egy ekkora kaukázusi juhászkutya.
2013. okt. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Amúgy régen,az igazi németjuhászok is jóval nagyobbak voltak,csak manapság divat törpét tenyészteni.A NJ-okat meg alapból már megnyomorították,pedig nagyon jó fajta volt:(


90 kg-os kauk szerintem még valahol a ruszkiknál kóborolhatnak,ahol még az eredeti felhasználásra "tenyésztik" őket.


Volt egy börtönös műsor,ahol az orosz Kék Delfin börtönt is bemutatták,ott is voltak kauk őrnek,és azok nem a mai kutyakiállításokon szereplő méretűek voltak...:)

2013. okt. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
párdon, Kék Delfin börtön helyett Fekete Delfin. :D
2013. okt. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

80 kilós szuka? :-) Már egy 60kg-os szuka is nagyobb mint az átlag. :-)


Nekem egy átlagnál nagyobb 80cm körüli marmagasságú nagy övméretű (96cm) kanom van és 4 éves szőrrel éppenhogy 68kg felett volt. Jelenleg rövidebb, de még mindig rasztás szőrzettel 63kg.


Szóval a 80kg-os szuka betegesen túlsúlyos, groteszk kutya lehet, amelyik alig tud mozogni.


Pásztorkutyás találkozókról van egy statisztikám, amit az egyik szervező osztott meg velem.

KÁJ kanok átlaga: 56,6 kg. A legkönnyebb kan 46, a legnehezebb 66 kg.

KÁJ szukák átlaga: 48,8 kg. A legkönnyebb szuka 40, a legnehezebb 57 kg.


Megkeresem a komondorost is.

2013. okt. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
58%
Akkor vagy rosszul emlékszem, vagy rossz volt a mérleg az állatorvosnál :) De valószínűleg az előbbi, így belegondolva tényleg túlzás lesz az a 80 :D Mindenesetre szuka létére hatalmas állat.
2013. okt. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

A kutyák súlyát nagyon sokan rosszul mérik fel, ezért mondják, hogy 60kg-os a németjuhászuk, 70kg-os a rotijuk, 90-100kg-os a kaujuk, tibeti masztiffjuk. Majdhogynem felezni lehet ezeket a súlyokat.


Megtaláltam még azt a néhány adatot, amit megosztott velem ez a pásztorkutyás emberke, aki eléggé otthon van ezekben a fajtákban.

2003-2005-ös szibériai bajnokságok (viadalok) statisztikáiban szereplő több mint 100 kutya (zömében KÁJ-ok és néhány KAU) statisztikái:

A nevezett kutyák (szinte mind kan!) túlnyomó többsége 45-55 kg körüli volt, mindössze 14 érte el a 60 kg-ot, 3 a 70 kg-ot!, A legkönnyebb 38, a legnehezebb 74 kg volt!


És akkor jöjjenek az igazi, dolgozó pásztorkutyák. Lehet látni, valamivel (nem is kevéssel) kisebbek a kultúrkörnyezetben élő társaiknál

Eredeti munkakörnyezetben dolgozó kutyákról, a leghozzáférhetőbb, hiteles adatokat Pilsikov gyűjtötte közép-ázsiai expedícióján.

Ezek szerint a Kazahsztánban regisztrált 100 legjobb kutya adatai az alábbiakat mutatják:

Kanok: 65-74 cm, 40-50 kg.

Szukák: 60-70 cm, 31-36 kg.

2013. okt. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!