Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet 90kg egy kaukázusi...

Hogy lehet 90kg egy kaukázusi juhászkutya, amikor mondjuk egy nagyobbnak is kb 90cm a marmagassága, és az én németjuhászom marja kb 72cm és mégis csak 45kg, akkor egy ilyen kau az túlsúlyos?

Figyelt kérdés

Már láttam olyat, hogy vki azt írta hogy 90kg.

Jah és tudom hogy a németjuhászom túlméretezett.


2013. okt. 19. 11:56
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

És megvannak a komondorok is:


Ráró Óhungarikum (kan): 73 cm, 47 kg (kiállítási szőrben).

Hidvégi Bori (szuka): 66 cm, 53 kg.

Jászkiséri Kócos Gyalu (kan): 73 cm, 49,5 kg.

Hidvégi Áron (kan): 77cm, 59 kg.

Baliházi Hunyor (szuka): 74 cm, 47kg.

Tiszagyöngye Betyár Ciklon (kan): 81 cm, 68 kg.

Hídvégi Aranyos (szuka): 52 kg.

Baliházi Cukorfalat (szuka): 61 kg.

Mátyáskirály Udvari Nánás (kan) 81 cm, 71 kg -teljes szőrben, 64 kg nyírva.

Mátyáskirály Udvari Zengő (szuka) 74 cm, 55 kg.


Személy szerint amit láttam és hihető volt számomra, az egy kb. 85-86cm marmagasságú, 68-70kg-os kan volt (szőrben). Ezt mondta a gazdája és kb. ez volt a valóság is.

Egyszer egy másik komondoros 81kg-ra mondta a kutyáját, de szerintem még 70kg sem volt.

Illetve szavahihető komondoros mesélt nekem 80-90kg közötti komondorról, de azt is elmondta, hogy az a kutya nem sokat mozgott és kínkeserversen tudott felállni.

2013. okt. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Ezt ne hidd el annak aki mondja.

Valószínű, hogy csak menőzni akar.

Nálunk a kutyasuliban volt egy srác, neki rotija van, és a 7 hónapos kölyökre azt mondta, hogy 58 kg.

Mi csak röhögtünk, mert meggyőzni nem lehetett, hog esélytelen, mert rögtön hárított, hogy otthon mérte.

Nekem is átlag feletti nj-m van, az ő marja 69 cm, és mindössze 35 kg, pedig egyáltalán nem sovány.

Na ez a srác azt mondta, hogy nem hiszi el, hogy ennyi a kutyám, mert tuti, hogy 50 körüli.

Aztán amikor felidegesített kinyomtattam neki a roti standardjét, és megmutattam neki mindenki előtt, és hát égett rendesen, mert hozzáfűztem, hogy azért, mert lehet, hogy nem fajtatiszta így érthető ez a hatalmas súly.

volt nagy kiabálás, hogy hogy képzelem, hogy le korcsozom a kutyáját, pedig egy szóval se mondtam ilyet neki...

Amúgy ő tényleg tipikusan az a fajta, aki faroknövelőnek használja a kutyáját, és nem győzött mindenkit túllicitálni...

Szerencsére már nem jár oda.

Ja, amúgy következő alkalommal amikor kijött mondta, hogy eddig rosszul mérte a kutyáját, és csak 40 akármennyi kiló..szánalmasabb volt ez, mintha maradt volna a hülye elméleteinél.

2013. okt. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Nagyon gyakori, hogy túlbecsülik ezeket a kutyákat az emberek. Nálam azon szoktak csodálkozni, hogy csak 65 kiló a leonbergim, mert általában 80 körülre becsülik az utcán.
2013. okt. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, és még egy kérdés: a kangal miért harap olyan nagyot, vagy ez normális egy ilyen fajtánál aminek szinte minden egyedét pásztorkodásra használják, és am kg mekkora?
2013. okt. 19. 20:26
 15/21 A kérdező kommentje:
*kb
2013. okt. 19. 20:27
 16/21 anonim ***** válasza:

A kangal ugyanakkorát harap, mint a többi hasonszőrű pásztorkutya, legyen az kau, káj, komondor, stb.

Azért harap nagyot, mert nagy, hosszú és széles állkapcsa van, erős izmokkal.

2013. okt. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Értem. Csak láttam egy vidit ahol a kangalról azt mondták hogy 720vmivel harap (talán pound) és a németjuhász kb 250-nel ekkora különbség van a fej méretük között?
2013. okt. 23. 09:47
 18/21 A kérdező kommentje:
m.youtube.com/watch?v=y-9UNEDbXAc&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3Dy-9UNEDbXAc
2013. okt. 23. 10:21
 19/21 A kérdező kommentje:
2013. okt. 23. 10:34
 20/21 A kérdező kommentje:
Itt találtam.
2013. okt. 23. 10:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!