Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Babesia-s lett a kutyám....

Babesia-s lett a kutyám. Miért nem érnek semmit a kullancs elleni szerek?

Figyelt kérdés

Mindig be van csepegtetve a kutyám kullancs ellen.

-Adventix, Prac-tic- csak hogy kettőt említsek a drága cseppek közül amiket használtunk.


-Foresto, kiltix, scalibor - ezek a nyakörvek is voltak rajta az elmúlt 2 hónapban. Szintén lószrt sem érnek.


A kutyámból minden nap 10 kullancsot bányásztam ki. volt amelyik bele is harapott, de legalább elszáradt (gondolom hatott a csepp) de sajnos volt ami beleharapott és nem pusztult el. Nem vettük észre, pedig napi szinten többször átbogarásztuk. A kutyám megfertőződött.


Mielőtt bárki kezdőnek nézne: Igen tudom hogy kell csepegtetni, mindig jól csepegtettünk. Nem, nem járt le se a csepp se a nyakörv hatása, mindig előbb kapta meg az új cseppet, mint hogy lejárt volna a kullancs védelem, a nyakörvekk meg eleve 6-8 hónapig kellettek volna hogy hassanak. De mint említettem egyik sem járt le. Sosem hatottak, és a kutyám most megbetegedett.


Mi értelme van tele tömni a kutyát ennyi szerrel, ha SEMMI nem használ? Oké hogy nem nyújtanak 100% védelmet de napi 10-15 kullancs a kutyában az SOK.



2013. okt. 22. 19:37
1 2 3
 1/24 sippara ***** válasza:
89%

Nem hat minden termék minden egyedre ugyanúgy, ki kell kísérletezni, hogy adott környezetben, adott egyednél mi hatásos, ráadásul többféle védekezési módszert kifejezett óvatossággal, alapos utánanézést követően szabadna csak használni, mert sok összetevő együtt alkalmazva üti egymást, és a kutyán máris nincs védelem.


OFF:

Drukkolok a kutyusnak, jobbulást neki!

2013. okt. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Azért tettünk rá nyakörveket mert már a spot-ok nem használtak.
2013. okt. 22. 20:13
 3/24 sippara ***** válasza:
77%
Érdemes ilyenkor vagy utánaolvasni, vagy állatorvossal konzultálni, ő tudhatja, melyik hatóanyag melyiket üti, sajnos én is csak azt tudom, hogy van ilyen, az enyémnek hál' Istennek elég az Advantix. Írj majd mindenképpen, hogy mi a helyzet a kutyussal!
2013. okt. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

2 hónap alatt 3 nyakörv? Mindegyiknél találtál megszívott kullancsot, hogy leváltottad?

Egy szer manapság nem elég. Nyakörv-csepp, és, ha a kutyád vonzó a kullancsok számára, akkor akár egy kutyának való fokhagyma por,/ ZECKWEG Luposan/ vagy befújni kullancs űző szerrel még, ha olyan területre mentek.

2013. okt. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Fogtam már ki olyan szériát,ami nem hatotta meg a kullancsokat.Sajnos egyre ellenállóbbak.Szerencsére találtam olyat,ami jó,különben oltattam volna,ami praktikus,ha ennyire fertőzött környezetben él a kutya.Tavaj 7000 Ft volt az oltás,amiből kettő kell egymás után,aztán évente egy emlékeztető.
2013. okt. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

ma 22:17

Az az oltás Lyme ellen van. Sajnos nem babéziára. Nem is sikerül ütős oltás ellene .

2013. okt. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Babéziára is van oltás.
2013. okt. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem sokat ér. Sokkal nehezebb megalkotni is. A kullancsok változók lakhely szerint is.Évjárat szerint is és még sok más miatt is. Pont, ahogy a Lyme elleni is nem ugyanaz Franciában, mint nálunk.Mint az influenza. Igen gyorsan kialakul más variáció. Akkor meg az általános szer már nem sokat ér.

Még az a szerencse, hogy az Imizol legalább gyógyít.

2013. okt. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Igen sajnos mindegyik nyakörvnél volt megszívott kullancs. Adventix kezdetben elég volt. De amint bejött a kullancs szezon, már nem hatott. Ezért váltottunk exspotra, prac-tic-ra.

A prac-tic annyiban volt jó hogy elszárattak a kullancsok ha beleharaptak. De nem mindegyik, és pont az volt a fertőzött....


Írok mindenképp, remélem meggyógyul

2013. okt. 23. 07:39
 10/24 anonim ***** válasza:

A babézia ellen kapható oltás súlyosan májkárosító hatású, ezért nem szabad rendszeres oltásként kezelni!!!

Nálunk is rengeteg kullancs van a kertben, tavaly 2 héten belül 2 kutyusunk is babéziás lett...már azon gondolkoztunk, hogy veszünk pár gyöngytyúkot, ugyanis ők előszeretettel fogyasztják a kullancsokat, de szerencsére javult a helyzet.

Állatorvosunk ajánlotta, hogy a kullancs elleni nyakörvet időnként érdemes késsel lekapargálni, hogy megszabadítsuk a rajta lévő zsíroktól, szennyeződésektől, így a hatása erősebb lesz.

Nagyon drukkolok a kutyusodnak!!!

2013. okt. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!