Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Babesia-s lett a kutyám....

Babesia-s lett a kutyám. Miért nem érnek semmit a kullancs elleni szerek?

Figyelt kérdés

Mindig be van csepegtetve a kutyám kullancs ellen.

-Adventix, Prac-tic- csak hogy kettőt említsek a drága cseppek közül amiket használtunk.


-Foresto, kiltix, scalibor - ezek a nyakörvek is voltak rajta az elmúlt 2 hónapban. Szintén lószrt sem érnek.


A kutyámból minden nap 10 kullancsot bányásztam ki. volt amelyik bele is harapott, de legalább elszáradt (gondolom hatott a csepp) de sajnos volt ami beleharapott és nem pusztult el. Nem vettük észre, pedig napi szinten többször átbogarásztuk. A kutyám megfertőződött.


Mielőtt bárki kezdőnek nézne: Igen tudom hogy kell csepegtetni, mindig jól csepegtettünk. Nem, nem járt le se a csepp se a nyakörv hatása, mindig előbb kapta meg az új cseppet, mint hogy lejárt volna a kullancs védelem, a nyakörvekk meg eleve 6-8 hónapig kellettek volna hogy hassanak. De mint említettem egyik sem járt le. Sosem hatottak, és a kutyám most megbetegedett.


Mi értelme van tele tömni a kutyát ennyi szerrel, ha SEMMI nem használ? Oké hogy nem nyújtanak 100% védelmet de napi 10-15 kullancs a kutyában az SOK.



2013. okt. 22. 19:37
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

És milyen tünetek jelentkeztek?

Hamarosan megyünk oltásra, és akkor lehet kérni fogok egy vérvételt. A dokival ma délután beszéltem. Ő azt mondta hogy így nem valószínű hogy lesz bármi féle szövődmény.

2013. okt. 23. 16:28
 22/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget! Ment a zöld kéz
2013. okt. 23. 16:28
 23/24 anonim ***** válasza:
Ha bármi szövődmény kialakulna, akkor nem javul látványosan a kutya.Bízzál a dokidban. Ilyenkor már felesleges a vér, mert elpusztultak a kórokozók.
2013. okt. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Ma vissza kellett mennünk, mert reggel még kicsit levertnek láttuk. Vérvétel tökéletes, máj vese is rendben van. Láz sincs. Megúsztuk szerencsére :)
2013. okt. 24. 17:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!