Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Babesia-s lett a kutyám....

Babesia-s lett a kutyám. Miért nem érnek semmit a kullancs elleni szerek?

Figyelt kérdés

Mindig be van csepegtetve a kutyám kullancs ellen.

-Adventix, Prac-tic- csak hogy kettőt említsek a drága cseppek közül amiket használtunk.


-Foresto, kiltix, scalibor - ezek a nyakörvek is voltak rajta az elmúlt 2 hónapban. Szintén lószrt sem érnek.


A kutyámból minden nap 10 kullancsot bányásztam ki. volt amelyik bele is harapott, de legalább elszáradt (gondolom hatott a csepp) de sajnos volt ami beleharapott és nem pusztult el. Nem vettük észre, pedig napi szinten többször átbogarásztuk. A kutyám megfertőződött.


Mielőtt bárki kezdőnek nézne: Igen tudom hogy kell csepegtetni, mindig jól csepegtettünk. Nem, nem járt le se a csepp se a nyakörv hatása, mindig előbb kapta meg az új cseppet, mint hogy lejárt volna a kullancs védelem, a nyakörvekk meg eleve 6-8 hónapig kellettek volna hogy hassanak. De mint említettem egyik sem járt le. Sosem hatottak, és a kutyám most megbetegedett.


Mi értelme van tele tömni a kutyát ennyi szerrel, ha SEMMI nem használ? Oké hogy nem nyújtanak 100% védelmet de napi 10-15 kullancs a kutyában az SOK.



2013. okt. 22. 19:37
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Jó pár éve én Scalibort és Adventicet együtt használok tavasszal-ősszel.
2013. okt. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

A csepp és a nyakörv együttes használatáról kikérem az állatorvosom véleményét. erre nem is gondoltam hogy üthetik egymást. Köszönöm a tanácsokat.


A kutyus ma mintha jobban lenne. remélem hogy nem ismét egy hullámzás. Mert hol jobban hol rosszabbul van. Ma délután 4kor kell hívnom megint a dokit. Mert minden kezd javulni de az étvágya nem akar visszajönni. Tegnap este evett, de ha délután se eszik akkor állatdoki.

2013. okt. 23. 13:32
 13/24 sippara ***** válasza:
Calopet pasztát lehetne neki adni, ha nem eszik rendesen magától, mert kell neki az energia. Ez ilyen "űrhajóskaja" kutyáknak-macskáknak, a legtöbb állatorvosnál lehet kapni, ha hívod, kérdezz majd rá.
2013. okt. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet! rákérdezek. Meg arra is kíváncsi vagyok hogy kell-e vérvétel vagy sem. vagy lesz e bármi szövődményünk. Azt hittem sokat tudok erről a betegségről, mert utána olvastam, de most, hogy beteg lett, ezer egy kérdésem van.
2013. okt. 23. 14:25
 15/24 anonim ***** válasza:
Tutit a babéziára a vérvétel ad. Na, persze, már egy sötétbarna vizelet is támpont. A szövődmények egyéniek. Van kutya, amelyik az első oltáscsomagtól teljesen rendbe jön. Volt olyan ismerősöm, akinél immunválasz lépett fel.
2013. okt. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Hűha. Úgy érzem kifaggatom a dokit. Azt mondta hullámozni nem szabad. Tehát ha azt látjuk hogy a kutya visszabágyad, akkor azonnal menjünk. Egyenlőre úgy néz ki hogy a tegnap délutáni 3 szuri hatott. Sokkal jobban van. Még mindig nem az igazi de ismét kezd rosszalkodni, játszani, futkos, mászik, ugat. Tehát lassan kezd a régi rosszcsont lenni :)


Több embertől hallottam hogy vitte vissza több kezelésre a kutyát. Nekünk nem volt még véres vizeletünk, tehát reménykedek benne, hogy akkor időben elkaptuk a dolgot és minden szövődmény nélkül lezajlik ez az egész.

2013. okt. 23. 14:49
 17/24 anonim ***** válasza:
Na, végül is láthatóan rendbe jött a kutyád. Ne aggódj feleslegesen.Időben elkaptátok, és használt is a kezelés.
2013. okt. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Nagyon megijedtünk.


Mindenkinek azt javasolnám hogy senki ne várja meg amíg véreset pisil a kutyus. Amint valami nem stimmel a kutyán, a legkisebb olyan jel, ami eltér attól amit a kutyus szokott csinálni, ha egy kicsit is fáradtabb, kicsit is bágyadtabb, NE HALLGASSATOK SENKIRE, vigyétek dokihoz. Ha én is ismerőseimre hallgatok, akkor a kutyám most halott lenne. Mindenki hülyének tartott, hogy biztos beleképzelem, meg hogy csak fáradt. Amikor én tudom, én ismerem a kutyámat. És láttam rajta hogy nem így szokott esténként viselkedni. Igenis inkább a rosszabbra kell gondolni, mert inkább elmegyek potyára a dokihoz, mint hogy későn érkezzek.


És se a spot, se a nyakörv se azok együttes használata nem nyújt 100%os védelmet. Mert a mi nyakörv-spot kombónk minden kullancsot kinyírt ami beleharapott, de 1 db kullancsot viszont nem pusztított el, és az volt a fertőzött. Utána megtaláltuk a kutyában, jól meg volt szívva. És mi minden nap többször is átnéztük, kikullancsoztuk, hogy véletlen se menjen bele. De nagy szőrű, elbújt egy dög. Hiába kicsi az esély, ha megvan rá csak 1% is hogy van fertőzött kullancs, figyelni kell.

2013. okt. 23. 15:02
 19/24 sippara ***** válasza:
Na, ha a kedve javul, az már nagyon jó jel :) Ha még nem volt barnás vizelet, akkor bőven idejében kaptátok el, így hogy a gyógyszerek is megfelelően hatnak, simán megúszhatjátok mindenféle szövődmény nélkül :) Hajrá!
2013. okt. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Szia!! Nálunk is volt idén egy elég komoly babézia. autoimmun beteg lett a kutyám tőle. Hónapokig gyógyszerzés,és hetente vérvétel. Nem volt a vizeletén látható se a babézia,még nagyon az elején mentünk dokihoz,és még is ez lett belőle. Kérj vérvételt. az a biztos.
2013. okt. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!