Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ilyen esetekben, legalább...

Az ilyen esetekben, legalább felszólítást nem kaphatnának a tulajdonosok?

Figyelt kérdés
Értem én,hogy az állatvédőknek sincs mindenre kapacitásuk,sőt.A faluban/tanyában én vagyok az egyetlen,aki sétálni viszi a kutyáit...Mindenki más szerint én vagyok a hülye.A legelkeserítőbb az,hogy a többi kutya-mert szinte minden háznál van-kb 5%-a van szabadon a kertben,az összes többi egész életén át méteres láncra verve,jobb esetben valami tákolt bódé mellett éli az életét,ha nem hordóban.Az egyik extrém rövid láncon tartott kutya miatt már szóltunk a helyi állatvédőknek,nem csináltak semmit.Értem,hogy van elég bajuk,de legalább egy felszólítást vagy valamit nem kaphatnának ezek a begyöpösödöttek,akik szerint a kutya láncon,mindenféle emberi kapcsolat,mozgás,szeretet,kutyaház stb nélkül jól tartható?Ezügyben nem lehet tenni semmit?
2013. okt. 23. 11:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
ez nem az állatvédők hanem a jegyző hatásköre, neki kell szólni. Ha elégszer járnak az emberek a jegyzők nyakára hasonló esetekkel akkor csak észreveszik magukat előbb vagy utóbb
2013. okt. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ez az állatvédelmi törvény értelmében büntetendő cselekmény, a jegyző felé kell jelezni, ha úgy sem történik semmi, akkor bíróság felé.


"(7) A 41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet 14. § (5) bekezdés helyébe a következõ rendelkezés lép:

„(5) Tilos

a) kistestû ebet 10 m

2

-nél, közepes testû ebet 15 m

2

-nél, nagytestû ebet 20 m

2

-nél kisebb területen tartósan,

b) kistestû ebet 4 m-nél, közepes testû ebet 6 m-nél, nagytestû ebet 8 m-nél rövidebb eszközzel tartósan kikötve,

c) gerinces állatot kör alapú kalitkában vagy gömb alakú akváriumban,

d) gerinces állat kifejlett egyedét 30 liternél kisebb ûrtartalmú térben

tartani.”

2013. okt. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Remélem,a jegyző komolyabban fogja venni.
2013. okt. 23. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!