Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudtok hazamenni a...

Hogyan tudtok hazamenni a beteg kutyátokhoz?

Figyelt kérdés

Tanácsokat szeretnék kérni.

Gerincsérves a kutyám.Kapja a szurit,lassan belekezdhetünk a gyógyszeres kezelésbe.

A kutyám teljesen le van törve.

Másfél hónapja folyamatosan orvoshoz járkálunk.De nem a gerince miatt,hanem más egyebek is összejöttek.

2x voltunk toklász miatt,aztán begyulladt a füle,volt epilepsziás rohama és lett egy elég ronda térdficama.

az egykori életvidám,bolondos,hiperaktív kutyám teljesen megváltozott.

magába fordult,egész nap fekszik,semmi se jó neki,ha megsimogatom akkor nem bújik hozzám,csak eltűri.

közben vannak jó pillanatai,akkor egy pár percig rázza a seggét :)

itt van ez a gyönyörű idő és nem tudom elvinni sétálni se :( csak az udvaron napozgat.próbálok vele finoman játszani,de nem érdekli.

ordít róla ahogy rám néz,hogy semmi kedve élni.

tegnap este mikor mentem haza munkából,teljes gyomorgörcsöm volt már az idegtől,mikor leszálltam a buszról,már hányingerem is volt.egyszerűen nem bírom nézni már.

fájdalma nem tudom hogy mekkora lehet,mert nem mutatja,csak annyit látok hogy kedvetlen.

mikor itthon vagyok,és látom hogy milyen,arra gondolok,lehet jobb lenne elaltatni.

de igazából nem szeretném,mert a gerinc vizsgálata csak ezután jön,még lehet/van esély a jobb életre.

csak annyira hirtelen jött minden egybe,2 hónap alatt majdnem minden megérte szerencsétlent...

Eddig 10 percre nem tudtam benn tartani a lakásban(kinti-benti kutya helyzettől függően)mert mindig rohant volna ki az udvarra.most egész nap a párnáján fekszik,és max wc-re megy ki,de amint végez,már jön is be.


2013. okt. 23. 12:52
1 2
 1/12 Imola Ágnes ***** válasza:
78%
NAgyon nehéz azt végignézni, ahogy leépül a kutyánk...most jobb neki a nyugalom.... hagyd, had pihenjen...várd meg a gerincvizsgálat eredményét...és annak függvényében dönthetsz...ha nincs esélye, akkor jobb elaltatni....szerintem a gazda kötelessége az is, hogy gondoskodjon arról, hogy ne szenvedje végig utolsó napjait...de ez a döntés még nincs itt....most nyugodj meg, és hagyd őt is pihenni.
2013. okt. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A kutyádnak baja van. Gyógyszert kap.Te sem ugrálsz, ha beteg vagy. Ráadásul érzi rajtad az ellenérzéseidet is.Próbálj arra gondolni, használni fog minden kezelés, gyógyszer és amint jobban érzi magát, ismét elevenebb lesz.
2013. okt. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bátorítást :) pont erre van szükségem.
2013. okt. 23. 13:03
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Elaltatni nem kéne ezért, az embereknek is ha vmi bajuk van, rossz kedvük lesz, magukba fordulnak. Legyen szó fejfájásról vagy bármi komolyabbról ami fájdalommal jár. Ha fizikailag javul az állapota és csökken/megszűnnek a fájdalmai, az életkedve is visszajön majd.
2013. okt. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Imola Ágnes ***** válasza:
56%
Az elaltatást, a legvégső eshetőségként vetettem fel. Van olyan betegség, ami hatalmas fájdalmakkal jár, a fájdalom nem csillapítható rendesen, és a kutya a halálán van...ebben az esetben tartom "jó megoldásnak" az altatást..
2013. okt. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

nem szeretném elaltani!

tudom hogy beteg,és ezért kedvetlen,én is magamból indulok ki.csak már lassan 2hónapja folyamatosan ilyen,és már nagyon kikészít.

úgy érzem sose lesz vége,mert mire az egyik betegségből kimászunk,jön helyette egy másik,ami egyre rosszabb.

a toklásznál még nem paráztam,mert előfordul.a fülgyulladás is hamar lement.aztán jött egy ivartalanítás amit már nehezen viselt.

a térde közben megsérült,azóta sánta,egyre rosszabb,azt is műttetni kellene.

most meg a gerince...

most már bele se merek gondolni,hogy még mi jöhet...

2013. okt. 23. 13:22
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerencsétlen periódusban vagytok. Toklász pl bárkinél megeshet.

Mennyi idős és milyen fajtájú a kutyád? Mivel eteted?

2013. okt. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

6éves,keverék.van ebben minden fajta,talán egy kicsit olyan spánieles,nem tudom :)

most épp a flatazor fogy.előtte britet kapott.de azt nem szerette.

hála isten,az étvágya az még nagyon jó :)

2013. okt. 23. 13:42
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát amikor az én kutyám beteg volt, akkor alig vártam, hogy hazaérhessek az iskolából, egész nap rajta gondolkodtam és nem tudtam figyelni sem. Mondjuk ő csak pár hétig volt rosszul de meg is halhatott volna.

Tudom, hogy ez így elég negatívan hangzik, de a macskámmal nem voltam otthon annyit, és nagyon megbántam, mert pont akkor halt meg amikor én máshol vesztegettem az időt, és tudtam, hogy rám várt, és nem láthattam még utoljára.

2013. okt. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%
nálunk is volt ilyen periódus allergiás bőrprobléma- ebből kikezeltük, majd méh csípés miatt bedagadt a nyelőcsöve és majdnem megfulladt - ezt is kezeltük, majd elszakadt a térdszalagja... az is műtve lett, és ez kb 1,5 hónap alatt mind. Azóta túl vagyunk rajta és egészséges mint volt de átérzem, tényleg nagyon nehéz
2013. okt. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!