Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan motiváljam a kutyámat?

Hutkoszekreny kérdése:

Hogyan motiváljam a kutyámat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy 2 éves kan magyar vizslám. Ebben a videóban: http://www.youtube.com/watch?v=feWfqwcWkvM

a kutya él-hal azért, hogy teljesítse a feladatot, húzzon ugorjon stb.. Tudom hogy a videón pitbull van és ég és föld a két kutya, de azt szeretném kérdezni, hogy hogyan tehetném én is kicsikét céltudatosabbá a kutyámat, mert például ha játszani szeretnék vele hozom a rongyot hogy rongyozzunk, rá sem harap, néha megcsócsálja a végét és ennyi. Vagy mondjuk fellógatom a labdáját egy fára, rá sem néz, nem hogy ugrana érte, nem értem. Egyébként elég nagy vizslához képest, 30 kilós, de nem kövér, minden nap fut bicikli mellet fél órát. Csak futni szeret, semmi mást, játszanék vele annyi mindent, de semmi nem érdekli.



2013. okt. 24. 20:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ő egy vizsla. Nem is fog szeretni lógni és rongyozni. Apportozni szeretnek, de azt se mindegyik. Az enyém is csak futni szeret, illetve tanulni (engedelmes, trükköket), néha labdázik 1-2 percet. A futás, az erdő, a mező a mindene. Nem nagyon tudsz vele mit csinálni.
2013. okt. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszi sejtettem valami ilyesmi válasz fog érkezni... Esetleg másvalaki valami okosságot?:)
2013. okt. 24. 20:41
 3/8 anonim ***** válasza:

1es vagyok.


Nem erőltetheted rá az akaratodat. Próbálj meg frizbizni vele, hátha az érdekli. Vagy agilityzni, dogdancing, flyball.

2013. okt. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem is ismered a fajtát. A vizsla "puha szájú". Távol áll tőle a lógatás.
2013. okt. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tudom, azért írtam hogy ég és föld a két kutya, nem a lógatásra gondoltam:D
2013. okt. 24. 21:26
 6/8 anonim ***** válasza:

1es vagyok.


Akkor mire gondoltál? Mert azt írod: "hozom a rongyot hogy rongyozzunk, rá sem harap,", "fellógatom a labdáját egy fára, rá sem néz"


Ezek nem éppen tipikus "vizslás" játékok. Egy vizsla úszik, fut, apportozik (vagy nem), agilityzik, frizbizik, de nem rongyozik, nem ugrik fel a fellógatott labdáért. Persze vannak ilyenek is, de ha a tied láthatóan nem kapott rá, akkor nem kell erőltetni. Azt kell megtalálni, hogy mit szeret.

2013. okt. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszi:)
2013. okt. 24. 21:47
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez egyrészt ösztön kérdése, a pitek ilyenek, nagyon célratörőek, és imádnak mindent, amivel vagy amiért küzdeni lehet. Egy vizsla egész más típus, de ettől függetlenül persze neki is lehet kedvet csinálni a munkához, csak teljesen más hozzáállást igényel, és végképp más célokat. Próbáld ki vele az agilityt, abban futhat is, meg veled is játszhat, a legtöbb vizsla szereti.

Persze direkt is rá lehet pörgetni valamennyire labdára vagy bármire, de ha ösztönből nincs benne, akkor nem sok értelme van. Nemrég hallottam, hogy abszolút ösztöntelen német juhásznak csinálták meg úgy a munkavizsgát, hogy a kutya a döglött kacsán kívül semmire nem volt hajlandó ráharapni, és abból építették fel a vizsgáját (olyan pénzért, hogy elgondolkodtam rajta, hogy mégiscsak munkakutyásnak kellett volna mennem :D). Értelme nem volt, mert szétcseszik vele a fajtát még jobban, csak azért mondom, hogy lásd, technikailag bármi kivitelezhető :)

2013. okt. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!