Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az hogy néhány...

Miért van az hogy néhány tenyésztő nem ad el Magyarországra kutyát, csak külföldre? (csau csau)

Figyelt kérdés
Kettőt kérdeztem, az egyik csak szimplán megmondta hogy nem adja el, a másik pedig kicsit kifejtette hogy néhány gazda megbízhatatlan. De hát ez külföldön is igaz

2013. okt. 27. 21:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó az ország marketingje, ez van. Nem tudsz ez ellen mit tenni, ha megbízhatatlannak tartják az itteni gazdákat, akkor jobb az óvatosság elvén kizárják az egész országot. Inkább elesnek évi három vevőtől (nem sokkal több mehet hozzájuk, azt hiszem), mint hogy egy kiváló kutya szaporítóhoz kerüljön tőlük.
2013. okt. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

és ilyenkor sehogy sem lehet "rábeszélni" őket? tudom ez most hülyén hangzik, de ezt a fajtát kevesen tenyésztik, és a két legjobb tenyésztő 'utasított el'. Mindent tudok a fajtáról, régóta tervezzük, csakis megbízható tenyésztőtől venném. Nem az vagyok akinek ez annyi hogy: jaj ez egy cuki kutya, nekem kell egy ilyen.

Teljes mértékben jó kezekbe kerülne a kutyus, Ezt valahogy bizonyítani kellene (akár más tenyésztőnek is). Elhiszem hogy nem akarja hogy a kutyái rossz kezekbe kerüljenek, és teljesen megértem őket mert tényleg sok olyan gazda van akik nem gondolják át az egészet. De ettől függetlenül szerintem nem kéne egyből azt mondani hogy az országon belül semmiképp nem adnak el. :/

2013. okt. 27. 22:07
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én igaz más fajtában de az elmúlt 7 évben mióta tenyésztek, 2 kutyát adtam el itthonra, mind a 2 től lett alom holott mindkettőnél ki volt szögezve az egy éves kori ivartalanítás a szerződésébe és mind a két kutya már kölyöknek tenyésztésből kizáró hibával rendelkezett... soha többé nem adok még hobbyra se itthonra kutyát, ami kutyát hobbyra eladtam külföldön mind ivartalan lett azóta. Úgy se akarnak sokan itthonról minőségi kutyát így annyira nem élem meg veszteségnek a dolgot :)
2013. okt. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

értem, igazad is van:)

az a baj hogy van aki viszont itthonról szeretne minőségi kutyát és tényleg komolyan veszi, és az ilyen emberek miatt nem lehet neki... (vagy legalábbis attól a tenyésztőtől nem)://

2013. okt. 27. 22:14
 5/16 anonim ***** válasza:
kedves 2. válaszoló, akiről meséltél az előbb, miért nem jelentetted fel szerződés szegésért?
2013. okt. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Megpróbálhatsz beszélni azért a tenyésztővel személyesen :) igaz nem hobby hanem tenyész minőségű kölyökben volt nálam egyszer, hogy felhívott egy csaj, hogy tenyésztésre akart szukát. Mondtam neki, hogy itthonra nem adok el többet se hobbyra és főleg nem tenyésztésre kutyát max barátoknak. Nagyon aranyos volt, mondta, hogy akkor legyünk barátok :)Megkérdezte nem jöhetne átt majd kiállításokra is kijött és ott is beszélgettünk :) ő volt az egyetlen akinek adtam kutyát itthonra tenyésztésre. Nem bántam meg, napi szinten beszélünk telefonon :)
2013. okt. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Mind két esetben történt feljelentés, az egyik esetben a bíró hülyének nézett és közölte, hogy ha kifizette a kutya árát azt csinál vele amit akar és fizethettem a perköltséget. A másik esetben az én javamra ítélték a szukát, bár a baj már megvolt a 6 kölykéről semmit se tudok mert azokat elpasszolták a szuka ivartalanúl utazott Német országba egy kedves családhoz
2013. okt. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
36%
Sokan abból a megfontolásból nem adnak el itthonra kutyát, hogy az ő vérvonalának ne legyen konkurenciája itthon.
2013. okt. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
De biztos hogy nem szaporítanám. Ha azt kérné a szerződésben még ivartalanítanám is.
2013. okt. 27. 22:34
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
ha már neves tenyészetről van szó, akkor inkább adja külföldre. A hírnevét is jobban emeli, és az érte kapott pénz is sokkal több.Persze, van, aki csak kivagyiságból nem ad itthonra kutyát, egybemosva az összes vevőjelöltet.
2013. okt. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!