Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az hogy néhány...

Miért van az hogy néhány tenyésztő nem ad el Magyarországra kutyát, csak külföldre? (csau csau)

Figyelt kérdés
Kettőt kérdeztem, az egyik csak szimplán megmondta hogy nem adja el, a másik pedig kicsit kifejtette hogy néhány gazda megbízhatatlan. De hát ez külföldön is igaz

2013. okt. 27. 21:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként van rá esély, hogy meggyőzd, de ahhoz tényleg az kell, hogy összebarátkozz vele, vagy az, hogy valaki, aki nagyon jóban van vele, beajánljon téged.
2013. okt. 28. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom,hogyan kezdeményezted,de minimum kell egy bemutatkozó levél és menj el kiállításokra is.Külföldről nagyobb eséllyel talál jómódú gazdikat,akik nem csak szeretetet,megfelelő gondozást,de megfelelő kôrnyezetet is tudnak biztosítani a kutyának.Nálunk tényleg nem lehet kiszűrni,hogy a ránézésre alkalmas gazdi valóban az e,mert a hazudozásban,ígérgetésben nagyon tehetséges nemzet vagyunk.
2013. okt. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is Fruzsi vagyok:)


Egyébként van benne valami, igazad van. Én most fogok menni jövőhéten egy külföldi tenyésztőhöz, egy kiskutyát elhozni. Szlovákiába megyek, Budapestre hozom, itt lakom. Nagyon rendes fickó, de ahogy beszéltem vele, nekem is az jött le, hogy megválogatja, kinek ad el kutyát itthonra. Én már vettem neki bérletet, decembertől suliba megyünk, gondolom ezért tesz velem kivételt, mert még nálam sincs a kutya, de "már letettem valamit az asztalra", tehát nem a levegőbe beszélek érted. Ivartalanítani is viszem, ahogy lehet. Szuka.

2013. okt. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Hát kérdező,több tenyésztő ismerősöm is ezen a véleményen van.11 kiállítási minőségű kutyából összesen 2-őt adott el itthon,mindkettőt ismerőseinek,ellenőrzéssel.


A magyar kutyatartási kultúra nem érett erre.Én sem adnék itthonra kutyát.Külföldön az utolsó korcs keverék kutyusnak is (többnyire) jó élete van,megadnak neki mindent,még itthon sok esetben a törzskönyves jó vérvonalú kutyák is a láncon végzik,vagy gyepin.

2013. okt. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
sajnos ez mind-mind igaz:/ És én tényleg megértem a tenyésztőket, csak sajnálom hogy itt tartunk, és ezért egyből el kell utasítaniuk a belföldi eladást
2013. okt. 28. 16:49
 16/16 anonim ***** válasza:
Én azért a tenyésztők helyében valami szigorú ellenőrzési szűrőrendszert találnék ki, ugyanis ha ennyire elutasítóak, akkor a vevőjelölt még inkább a szaporítókhoz fog fordulni. Így közvetve pont a fajta és a kutyahelyzet romlását idézik elő. Pont azt a kevés igényes vásárlót kéne nagyon megbecsülni, aki aztán büszkén mutogatná mindenhol a jó idegrendszerű, gyönyörű kutyáját. De természetesen megértem és sajnálom, hogy ilyen sok rossz tapasztalat volt...
2013. nov. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!