Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Földről felevés?

Földről felevés?

Figyelt kérdés

Mai sétánkon kissé elszakadt a cérna, valahogy türelmetlenebb voltam. Mitóta kijárunk, folyamatosan felenne mindent a földről. Vettem már el tőle döglött galambot, felvágottas papírt, összeaszott halat... eddig nem tudtam, mennyi minden sz*rt eldobálnak az emberek az utcán parkban.

Ez akkor fordul elő,ha szabadon van. Már 20 méterről kiszagolja a kaját, és rohan oda lélekszakadva.

Semmi tiltás nem használt, gondoltam türelmmel beérünk. Ma a parkban elhelyezett valaki fél kiló ázott kenyeret, pörköltmaradványokkal leöntve. Miután 5x tilttottam róla a kutyát, raktam pórázra, vittem el, és még utána is örömmel odarohant, odamentem, megfogtam, rászóltam... rá sem bagózott. Ígyhát elkalapáltam.:D Nem durván, de látszott rajta, hogy berezelt. Aztán jó 20 percet álltunk a megmaradt dzsuva fölött, és amint ette volna, ráripakodtam...


Tippek esetleg, hogyan szoktassam le erről a felevésről? 6 hónapos most, rendesen kap enni otthon, jó kondiban van.


2013. okt. 28. 08:00
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

amúgy, két finomabb legyintés után vágtam oda egyet rendesen, de azt sem erősen, inkább lendületből... az használt, abban a pillanatban, semmi mást nem tudtam "kitalálni".

Soha nem kapott még pofont, mindíg elég volt a rászólás.

2013. okt. 28. 08:02
 2/15 A kérdező kommentje:

És, most lelkiismeret furdalásom van, hogy ráijesztettem a testi erőmet kihasználva" . De nem hiszem hogy ettől igazából leszokna erről... max elszalad legközelebb.

Attól tartok, hogy valami olyat eszik fel, amit nagyon nem szabadna. Hasmenés is kellemetlen, azt meg főleg nem szeretném, hogy valami mérgezettet egyen.

2013. okt. 28. 08:06
 3/15 anonim ***** válasza:
Az azonnali letiltás az egyetlen megoldás.Az,hogy felette álltál és tiltottad,amikor fel akarta enni,hatékony.Később a távolságot növelve próbáld tiltani.Jó lenne még a behívhatóságot erősíteni,mert akkor vissza tudnád hívni,ha megindul valami ehető fele.Nálunk a trágyát zabálta plusz beleforgott minden f..ba szó szerint.Előszőr a tiltást gyakoroltam be,egyre távolabbról.Mára már megszokta,hogy nincs belefekvés,felevés,de mindig résen vagyok,mert egy egy ritka finom dögnek magától még nem tudna ellenállni.
2013. okt. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Pl nem olyan rég egy fél dióhélyat kapott fel a földről, és nyelt le egészben, reagálni sem volt időm... aztán véreset kakilt, de szerencsére kijött belőle valahogy.

Méretét tekintve, valamivel kisebb mint egy spániel.

2013. okt. 28. 08:09
 5/15 Imola Ágnes ***** válasza:
Hogy tiltottad először? Szerintem ott van a gond, hogy az, ami neked tiltás, neki nem egyértelmű.
2013. okt. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

xD köszi a választ. Így elolvasva vicces. Nem gondoltam volna, álmos reggeleken azt fogom figyelni, van e pörkölt, vagy döglött madár a bokor alatt vagy nincs. :O


A felette tiltást akkor gyakoroljuk majd, és távolodunk. :D

2013. okt. 28. 08:11
 7/15 anonim ***** válasza:

Az enyém 4 éves és a mai napig nem tudtam erről leszoktatni olyan erős benne ez a dolog.

Szart, döglött állatot, kajamaradékot, bármit feleszik.

Ha a közelben vagyok rögtön otthagyja, de ha messzebb, akkor tudja, hogy nem érem el és képes egyben lenyelni, csak, hogy elfogyjon mire odaérek, mert ilyenkor nem jön oda, csak távolodik, mert tudja, hogy rosszat tett, kapni fog.


Amúgy mintaszerű a viselkedése, behívható, mindenféle "mutatványt" megcsinál, pórázon lazán sétál, póráz nélkül ugyanígy mellettem, bármilyen inger éri le tudom állítani ha beindulna.

Ez az egy nagy hibája van és fogalmam sincs, hogy tudnám erről leszoktatni hiszen séta alkalmával nem állok folyton mellette, hogy azonnal reagálni tudjak.

2013. okt. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Mondjuk, legalább nem finnyásak. :D


Még gyerekkoromban csirkéket tartottunk, mikor a 2. csirkét levadászta a kutya, anyám a döglött csirkével verte el. :D

Kicsit brutálisnak tűnt, de bevált: nem volt több haláleset.

2013. okt. 28. 08:22
 9/15 anonim ***** válasza:
73%

Ha nincs elérhető távolságra a kutya, az ilyen esetekre tökéletes egy fél literes flakon, némi kővel megtöltve. Rászólsz és odavágod közvetlenül mellé, ha nem hagyta abba, amit épp csinált. Tudatosul benne, h a gazdi keze mindenhova elér.

Viszont ha működik a tiltás, ne felejtsetek el dicsérni sem!

2013. okt. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Alexandra jót írt, bár én is már csak azután folyamodtam hozzá, hogy előtte sok mindent kipróbáltunk. Én mondjuk nem odavágom mellé, hanem megcsörrentem, neki annyi is elég. Sajnos hosszútávon nehéz, mert ez a palackos megoldás is csak pár alkalomig (vagy csak pár óráig) tartja távol a kajától, mindenhova meg nem szívesen cipeltem. A kutyasuliban most tanuljuk az ételmegtagadást, egyedül az én kutyámat nem tudta sem én, sem az oktató igazán hatékonyan letiltani, azóta dolgoztunk a hangomon, és nem is olyan rég sikerült. Viszont, amit ő talál, ha nem veszem észre, akkor simán feleszi.
2013. okt. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!