Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Földről felevés?

Földről felevés?

Figyelt kérdés

Mai sétánkon kissé elszakadt a cérna, valahogy türelmetlenebb voltam. Mitóta kijárunk, folyamatosan felenne mindent a földről. Vettem már el tőle döglött galambot, felvágottas papírt, összeaszott halat... eddig nem tudtam, mennyi minden sz*rt eldobálnak az emberek az utcán parkban.

Ez akkor fordul elő,ha szabadon van. Már 20 méterről kiszagolja a kaját, és rohan oda lélekszakadva.

Semmi tiltás nem használt, gondoltam türelmmel beérünk. Ma a parkban elhelyezett valaki fél kiló ázott kenyeret, pörköltmaradványokkal leöntve. Miután 5x tilttottam róla a kutyát, raktam pórázra, vittem el, és még utána is örömmel odarohant, odamentem, megfogtam, rászóltam... rá sem bagózott. Ígyhát elkalapáltam.:D Nem durván, de látszott rajta, hogy berezelt. Aztán jó 20 percet álltunk a megmaradt dzsuva fölött, és amint ette volna, ráripakodtam...


Tippek esetleg, hogyan szoktassam le erről a felevésről? 6 hónapos most, rendesen kap enni otthon, jó kondiban van.


2013. okt. 28. 08:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ha a kutyád nem reagál a tiltásra messziről, akkor ne engedd el, amíg ez nem változik. Ilyen egyszerű.
2013. okt. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!


Nem, ez nem olyan egyszerű. Nevelem a kutyám rendesen. A fajtáját tekinte a környék legjobb hírű kutyája. (direkt nem írok fajtát).

Mindent megcsinál, fejenáll is ha kérem - kis túlzással - a földről nem eszik föl semmit: kivéve az emberi fekália, időnként madárkaki, netán szaftosabb hús, csont darab.

Ezt én közel 4 év alatt nem tudtam letiltani, bár megjegyzem, hogy nagyon sok mindenhez nem nyúl hozzá.


Sok mindent kipróbáltam, igaz nem ütöm a kutyám, de volt már olyan, hogy az orrára koppintottam.


A flakonos odahajintásnál hazaszaladt úgy megijedt.


Mivel ennyi idő alatt a mozgásából is látom, hogy mire készül közbelépek. Az esetek 99%-ában nálunk ez működik.


(foteloktatók, kutyaszakértők kíméljenek:)

2013. okt. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Utolsó, én a kérdezőnek írtam, akinek egyértelműen azzal van a legnagyobb gondja amikor a kutyája távol van tőle. Nem neked.
2013. okt. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. El fogom engedni akkor is , ha nem sikerül erről leszoktatnom. Végülis nem egy hatalmas probléma, mintha agresszív lenne, vagy túl félős. Legjobban azt élvezi, mikor szabadon játszhat, én pedig nem venném el tőle ezt az élményt, csak azért, hogy ne egyen fel néha néha valamit.

Kulturáltabb lenne, ha az emberek nem dobálnának el minden szemetet, vagy ami épp kiesik a szájukból.

Így marad a tiltás, illetve, hogy jobban figyelek, hamarabb észreveszem a "felehető" dolgokat mint ő, így nem lesz lehetősége.

2013. okt. 28. 23:35
 15/15 A kérdező kommentje:
A parkot, ahol vagyunk amúgy iszonyatosan teleszemetelték a hétvégén. Nemtudom, de nekem eszembe nem jutna jól bevásárolni a mekiben pl, aztán az egész szemetet szétszórva otthagyni a padok körül. Vagy a felvágottas zacskót. Ki megy egyáltalán parkba felvágottat z*bálni, meg kenyeret, amit ott is hagy. Na mi1. Ezek ilyen városi problémák. :D
2013. okt. 28. 23:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!