Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mindenki a kutyát védi?...

Miért mindenki a kutyát védi? Az emberi élet pótolhatatlan! Ha egy kutya megtámad egy embert, azt miért védik?

Figyelt kérdés

Nagyon nem provokáció! Nem értem miért nem egyenlő minden élőlény! Miért? Tudtok magyarázatot adni?

Igen hülye vagyok! De akkor sem értem, miért védeni egy kutyát, és a nevelésre, körülményekre fogni, ha egy ember épségét veszélyezteti is, vagy veszélyeztette!


Amikor egy kutya megtámad egy embert, és mondjuk halálosan megsebzi, de ne menjünk messzire, elég ha csak összeharapdálja az ember karját, műteni kell, eltöri a csontot, megsérti az idegeket, és benne lesz a híradóba, jönnek a szakértők, nyilatkoznak kutyások, kutya trénerek:

"nem a kutya a hibás, a gazdája, nem nevelte jól stbstb." De kérem ez a kutya fizikailag bántott egy embert, teljesen mindegy, ki a felelős, ez a kutya veszélyes!

Lehet, hogy utána 10 évig egy pillangót sem bántana, de akkor is, egyszer megtámadott egy embert, annak bizony ki kell oltani az életét, hogy ne fordulhasson még egyszer elő! Vagy dugják be zárt helyre élete végéig, de gondolom az sem lenne jó!


Jönnek a dumával, hogy "nem ismerik a kutya jelzését, az csak védte magát!" ja, de mégis támadott!

Ha egy embert sarokba szorítanak, és védi magát, és megöl valakit, azt lesittelik, senki nem fogja sajnálni, de ha a kutya ilyet tesz, jön a "nem az Ő hibája rosszul nevelték!"

Ezt nem értem! Miért nem egyenlő minden élőlény?

Van a kutyának tudata? Tud gondolkodni? Magát irányítja? Nem egy robot, amit egy ember irányít? Akkor? Miért kell védeni?

Olvasam itt kérdést, nagyon régen, ne kérjetek linket, mert évekkel ez előtt volt, tuti nem tudom előkeresni! De hogy megtámadott valakit kutya aki kirohant a kertből, és az illető azt mondta, Ő innentől fogva késsel fog arra elmenni, és ha rátámad mégegyszer a kutya leszúrja! És egyből támadták szegény, hogy "mit képzelsz, nem a kutya a hibás, hogy mernéd megölni, azt hiszed jogod van leszúrni? Nem a kutya a hibás, "én téged szúrnálak le!"

Eszem megállt: Még a srác vagy csaj lett a hibás, mert arra sétált el, és megtámadta egy kutya, és félti az életét! És úgy van vele, hogy inkább Ő mint a kutya!


Komolyan most minek védeni egy állatot, aki már bebizonyította, hogy képes veszélyes lenni egy emberre?



2013. okt. 28. 16:44
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
85%

Épp azt akartam kérdezni,hogy ugye nem tenyésztőtől vetted papírokkal,garanciával stb?

Nekem is van egy ideggyenge kutyám,szaporítótól.

Pánikbeteg is volt,nem lehetett utcára vinni,mert őrjöngve menekült.Ha nem tudott elmenekülni,megtámadta a hozzá legközelebb állót,még engem is.És képzeld,utánajárással ugyan,de találtam szakembert,aki rendbe tudta hozni és jéééé,működik a kutya!

Köszönet Joó Istvánnak a Cerberos Kutyaiskolából!

Rávezetett arra is,hogy túlzottan féltettem a kutyát és ezzel még fokoztam is a problémát,tehát itt is befigyelt az emberi tényező.

2013. okt. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
79%

40 %-osnak írom: Attól, hogy voltál vele kutyaiskolában, nem jelenti, hogy el is sajátítottad és megfelelően alkalmaztad az ott tanultakat. Eddigi nem túl hosszú pályafutásom során számos kutyát láttam, aki a gazda kezében kezelhetetlennek bizonyult, de az oktató kezében pár perc után elkezdett normálisan viselkedni. Hát még pár hét alatt milyen javulást lehetett volna elérni a kutyánál egy tapasztalt gazdánál. Nem téged hibáztatlak (bár ha szaporítótól vetted, az egyértelműen a te sarad), csak leírom a tapasztalataimat.


-kispalikee-

2013. okt. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
19%

jesszus... egy állat életét egy emberével együtt tesszük mérlegre? van baj... de csak addig míg nem a Ti szüleitek gyereketek bánja vagy Ti magatok!

5 kutya igen, de szerinted kockáztatni fogom, hogy akár egyet is harapjon? akár csak a kabátját is csípje meg? :D Sose!

És igen értelmiségi emberek vannak itt! a kutya megöléséért feljelent, de azért biztos nem ha több 100+ kilós emberrel megyek oda meggyőzni.

A kérdéshez már vissza nem térek, van itt baj a fejekben! Amíg sokaknak egy állat joga számít egy gyerekével/idősével/felnőttel szemben nincs miről beszélni.

Álláspontom ismert. a kutya nem sokszor teszi át a lábát már... Vagy így vagy úgy de megoldom... és ha lesz akkor a következőt is meg a következőt is és az azt követőeket is!

2013. okt. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
74%
MI A FRANCÉRT ODA KELL KÖLTÖZNI?! Tán nincs másik eladó ház, evvel kell szórakozni?! Mitől van neked több jogod mint annak aki már ott lakott? Van gond a te fejedben is ne aggódj.
2013. okt. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
83%

Tényleg kezeltetned kéne magad.

Egyelőre SEMMI bizonyítékod az állítólagos kamerák ellenére,hogy a kutya egyszer is átment volna.Ha megteszi mondjuk éjjel,olyan ribilliót csináltak volna a kutyáid,hogy a környék összecsődül rá.Nekem két bullterrierem van,házban tartom bent őket,de ha kint vannak a kertben és betévedne bármilyen állat,atomjaira szednék.Már akkor üvöltenek,ha az utcán megy idegen kutya,mert észreveszik.Még a közvetlen szomszéd kutyát is.

5 kutya falkában?Esélye nincs egy rotinak ellenük,bármilyen vad is.

A jegyzőnek teljesen igaza van,hogy bizonyítékot kér.Mivel a kamerák nem vették fel,így biztos hogy kamu az egész.

Vagy betéptél és sz@r triped van,hallucinálod a kutyát,vagy tényleg érdemes lenne mielőbb felkeresned egy szakorvost az üldözési mániád miatt.Magadba beszéled és elhiszed azt,amit senki sem látott rajtad kívül.A kamera megijedt a rotitól és elfordult szégyenében,vagy mi?

Igazi csemege lennél a pszichiátereknek.

2013. okt. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 Szilvi & Argos ***** válasza:
78%

"MI A FRANCÉRT ODA KELL KÖLTÖZNI?! Tán nincs másik eladó ház, evvel kell szórakozni?! Mitől van neked több jogod mint annak aki már ott lakott? "


Azért álljon már meg a menet? Mi az, hogy minek kell odaköltözni? Ehhez aztán senkinek semmi köze.


Nekem is sokkoló és felháborító, amiket írt: vadásszal lelövetni, meg rókacsapda, stb. NEM A KUTYÁN KELL REVANSOT VENNI, hanem a barom gazdáján!

Szerintem is nonszensz, ha a kutya veszélyezteti a szomszéd gyerkőcöt a saját telkükön!!! Igenis be kell panaszolni, fel kell jelenteni, ahol csak lehet, mert ez nem állapot, hogy a saját telkemen félnem kell a szomszéd kutyájától. Igenis tartsa saját telkén a kutyáját, erősítse meg a kerítést, építsen nagy kennelt, vagy akármi.

2013. okt. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
29%

Nálunk is volt ilyen gond. Amikor ideköltöztünk, a szomszéd komondora rendszeresen vécének használta a kertünket. (150-es kerítés) Fogtam a vadászíjamat és kimentem lőni a kertbe. Utána szóltam a szomszédnak, hogy A: megköti a kutyáját, B: kilövöm és ráhívom a jegyzőt, rendőrt, közterest. Egy hét múlva kész lett az új, komondorbiztos, egy méterrel magasított kerítés. (Nem. Nem vagyok birka szomszéd, gond van, én szólok, ha kell, veszekszem. Nem érdekel a népszerűség. Másból nem értenek. Azt hiszik, nálam is otthon vannak, mert öt évvel korábban költöztek ide. Hát nem. Az én házam az én váram. Megvédem bárki és bármi ellen.) Hidd el, működik.

Kés meg MINDIG van nálam. A lehető leghasznosabb eszköz, ami csak lehet nálad.

2013. okt. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
84%
Hát amíg ilyen rosszindulatú, pszichopata, írástudatlan emberek életét kell mérlegre tennem egy kutya életével szemben, mint itt a rókacsapdás ősanya, hát ne is haragudj, de többre értékelem a kutyákat. Ezért kövezhet meg bárki, nem érdekel. Nekem kutya még nem tett keresztbe, nem bántott meg szándékosan, nem lopott meg az utcán fényes nappal és még sorolhatnám..
2013. okt. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
96%
Legközelebb,ha valaki az utcán ránéz a szent gyermekre,akkor az már biztosan pedofil vagy hobbyból gyerekgyilkos és kilöveti a háborodott agyú anyuka?
2013. okt. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 Szilvi & Argos ***** válasza:
97%

Amikor az említett "ősanya" típusú nőszemélyek attól is pofát vágnak és beszólnak, mert a kutya elment mellettük 5 méterrel PÓRÁZON, akkor én se vagyok elnéző :D

De amikor VALÓBAN a család testi épségét veszélyezteti a szomszéd, igenis szembe kell szállni vele! Nekem még nincs gyerekem, sokszor tényleg a kutyákat helyezem előtérbe az emberekkel szemben.

De belegondolok, hogy akár csak a kutyámat fenyegetné a SAJÁT kertemben a szomszéd kutyája, én se hagynám annyiban!!!

2013. okt. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!