Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mindenki a kutyát védi?...

Miért mindenki a kutyát védi? Az emberi élet pótolhatatlan! Ha egy kutya megtámad egy embert, azt miért védik?

Figyelt kérdés

Nagyon nem provokáció! Nem értem miért nem egyenlő minden élőlény! Miért? Tudtok magyarázatot adni?

Igen hülye vagyok! De akkor sem értem, miért védeni egy kutyát, és a nevelésre, körülményekre fogni, ha egy ember épségét veszélyezteti is, vagy veszélyeztette!


Amikor egy kutya megtámad egy embert, és mondjuk halálosan megsebzi, de ne menjünk messzire, elég ha csak összeharapdálja az ember karját, műteni kell, eltöri a csontot, megsérti az idegeket, és benne lesz a híradóba, jönnek a szakértők, nyilatkoznak kutyások, kutya trénerek:

"nem a kutya a hibás, a gazdája, nem nevelte jól stbstb." De kérem ez a kutya fizikailag bántott egy embert, teljesen mindegy, ki a felelős, ez a kutya veszélyes!

Lehet, hogy utána 10 évig egy pillangót sem bántana, de akkor is, egyszer megtámadott egy embert, annak bizony ki kell oltani az életét, hogy ne fordulhasson még egyszer elő! Vagy dugják be zárt helyre élete végéig, de gondolom az sem lenne jó!


Jönnek a dumával, hogy "nem ismerik a kutya jelzését, az csak védte magát!" ja, de mégis támadott!

Ha egy embert sarokba szorítanak, és védi magát, és megöl valakit, azt lesittelik, senki nem fogja sajnálni, de ha a kutya ilyet tesz, jön a "nem az Ő hibája rosszul nevelték!"

Ezt nem értem! Miért nem egyenlő minden élőlény?

Van a kutyának tudata? Tud gondolkodni? Magát irányítja? Nem egy robot, amit egy ember irányít? Akkor? Miért kell védeni?

Olvasam itt kérdést, nagyon régen, ne kérjetek linket, mert évekkel ez előtt volt, tuti nem tudom előkeresni! De hogy megtámadott valakit kutya aki kirohant a kertből, és az illető azt mondta, Ő innentől fogva késsel fog arra elmenni, és ha rátámad mégegyszer a kutya leszúrja! És egyből támadták szegény, hogy "mit képzelsz, nem a kutya a hibás, hogy mernéd megölni, azt hiszed jogod van leszúrni? Nem a kutya a hibás, "én téged szúrnálak le!"

Eszem megállt: Még a srác vagy csaj lett a hibás, mert arra sétált el, és megtámadta egy kutya, és félti az életét! És úgy van vele, hogy inkább Ő mint a kutya!


Komolyan most minek védeni egy állatot, aki már bebizonyította, hogy képes veszélyes lenni egy emberre?



2013. okt. 28. 16:44
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
80%

Nézd, megértem hogy félted a kisfiad, de akkor sem az a megoldás, hogy megölitek a kutyát - a gazdája idővel (ha nem jelent fel az előző megöléséért) úgyis szerez másikat, és ugyan ott fogtok tartani.

Többre mennél, ha a kedves gazdit próbálnád megfűzni, hogy kezdjen valamit a kutyájával (akár 100+ kilós ismerősök segítségével), vagy szólsz egy állatvédő szervezetnek és elviszik a kutyát, sőt, ha olyanok a körülmények még meg is büntetik.

2013. okt. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
91%

Mert hagyod magad, h a jegyző hülyére vegyen.


Birtokháborítás elszenvedője vagy, plusz megfejelve kutyával való veszélyeztetéssel. Mindkettő jegyzői hatáskör.

2013. okt. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
76%

És az 5 kutyád,ha állítólag védik a gyereket,szerinted malmozik vagy rejtvényt fejt,ha átjön a roti?Próbálj már meg gondolkodni!A másik,ha éjjel jön át,eleve nincs veszélyben a gyereked,mert nyilván bent tartod a lakásban,nem az udvaron alszik.Nappal meg senki nem fog neked nekiállni lövöldözni,ezt gyorsan el is felejtheted.

Tett a roti a gyerek ellen konkrétan valamit?Talán annak is utánanézhetnél,nem a gyerek bacogatta-e poénból a kerítésen át a szomszéd kutyát és lehet,hogy azért haragszik?

2013. okt. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
92%

Ohh...

"Ha egy embert sarokba szorítanak, és védi magát, és megöl valakit, azt lesittelik". Önvédelemnek nevezik te agyoniskolázott. Nem kell börtönbe mennie, nagyon szomorú lenne az a világ, ahol az ember még csak meg sem védheti magát. Mázli, hogy az olyannak mint Te, nincs hatalma. Az kéne még csak, hogy lelőjék az országot ( egyben Téged is) védő katonákat, mert jaj megölt valakit. Az már más kérdés, hogy a háborúkat elindító személyekkel mit kéne/kellett volna tenni, de az, hogy az önkéntelenül besorozott katonát agyonlövetnéd... Na de elkanyarodtunk.

Magad ellen beszélsz, azt kérded miért nem egyenlő minden élőlény, de felháborodsz, ha egy kutya aki (a kármennyire is nehéz elképzelned) nem hibás a támadásért, megmar valakit. És akkor mi a franc van a nap mint nap állatot kínzókkal?! Akik rátaposnak a gázra, ha meglátnak az úton egy állatot?! Akik agyonverik a a kölyköket és még sorolhatnám? Őket miért nem lövik ki, ha olyan fenemód egyenlőek az élőlények, he? Az emberélet pótolhatatlanságáról pedig már egy előző válaszoló nagyon jól összefoglalta a valódi jelentőségét.

Nagyon komoly gondok vannak az eszmefuttatásoddal, csak az a baj, hogy te ezt nem fogod átlátni.

2013. okt. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
29%
Egyébként aki agyon akarja lövetni a szomszéd kutyáját! Miért kell oda költözni? Előzőleg nem vizsgáltátok meg a környéket? Ti költöztök oda, a te nyamvadt félelmed miatt más társát agyonlövetnéd?!
2013. okt. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
48%

A másik:állítólag teleraktad kamerával az udvart.Tehát ha TÉNYLEG átjött/jön a mumus roti,akkor azt fel kell hogy vegye a kamera,tehát íme a bizonyíték!

Ha nem vett fel semmit,akkor nem is ment át a kutya(elég kevés esély van rá,hogy a kedvedért láthatatlanná vált és később,a kamerák látószögén kívül visszaalakult,hogy a gyerekedre vadászhasson),érdemes egy szakemberrel beszélned az üldözési mániád miatt.

2013. okt. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
34%
Az én kutyám egy fene vad. joggal altatnák el , amugy már én is gondolkodtam rajta. ideggyenge a kutya , nagyon de nagyon agresszív , félemi agresszio, már voltunk egy csomo kutya iskolában nem tudtak rajta segíteni. talán már csak Cesar Millan tudna rajta. szal én próbálok megtenni mindent. ugy hogy aki azt mondja hogy nem a kutya a hibás hanem a gazda az téved. tényleg nagyon küzdők vele de sajnos eredménytelenül.
2013. okt. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
17%
vagy is igaza van neki de nem minden kutya esetében
2013. okt. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
15%
egy példát a sok közül felhozok . például ha megyek a kutyámmal az erdőbe csend van, hirtelen rezzen a bokor a kutyám ugy megijed hogy a lábamba harap
2013. okt. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
90%

"... ideggyenge a kutya , nagyon de nagyon agresszív , félemi agresszio, ... ugy hogy aki azt mondja hogy nem a kutya a hibás hanem a gazda az téved..."


Csak részben van igazad, ebben az esetben te nem vagy hibás. De a kutya sem! Kinek a hibájából született ideggyenge kutya? Ki nem vigyázott/figyelt eléggé a kutyájára, h ne orrba-szájba szaporodjon? Az ember! Annak az embernek köszönheted ezt, akinél a kutyád a világra jött!

2013. okt. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!