Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mindenki a kutyát védi?...

Miért mindenki a kutyát védi? Az emberi élet pótolhatatlan! Ha egy kutya megtámad egy embert, azt miért védik?

Figyelt kérdés

Nagyon nem provokáció! Nem értem miért nem egyenlő minden élőlény! Miért? Tudtok magyarázatot adni?

Igen hülye vagyok! De akkor sem értem, miért védeni egy kutyát, és a nevelésre, körülményekre fogni, ha egy ember épségét veszélyezteti is, vagy veszélyeztette!


Amikor egy kutya megtámad egy embert, és mondjuk halálosan megsebzi, de ne menjünk messzire, elég ha csak összeharapdálja az ember karját, műteni kell, eltöri a csontot, megsérti az idegeket, és benne lesz a híradóba, jönnek a szakértők, nyilatkoznak kutyások, kutya trénerek:

"nem a kutya a hibás, a gazdája, nem nevelte jól stbstb." De kérem ez a kutya fizikailag bántott egy embert, teljesen mindegy, ki a felelős, ez a kutya veszélyes!

Lehet, hogy utána 10 évig egy pillangót sem bántana, de akkor is, egyszer megtámadott egy embert, annak bizony ki kell oltani az életét, hogy ne fordulhasson még egyszer elő! Vagy dugják be zárt helyre élete végéig, de gondolom az sem lenne jó!


Jönnek a dumával, hogy "nem ismerik a kutya jelzését, az csak védte magát!" ja, de mégis támadott!

Ha egy embert sarokba szorítanak, és védi magát, és megöl valakit, azt lesittelik, senki nem fogja sajnálni, de ha a kutya ilyet tesz, jön a "nem az Ő hibája rosszul nevelték!"

Ezt nem értem! Miért nem egyenlő minden élőlény?

Van a kutyának tudata? Tud gondolkodni? Magát irányítja? Nem egy robot, amit egy ember irányít? Akkor? Miért kell védeni?

Olvasam itt kérdést, nagyon régen, ne kérjetek linket, mert évekkel ez előtt volt, tuti nem tudom előkeresni! De hogy megtámadott valakit kutya aki kirohant a kertből, és az illető azt mondta, Ő innentől fogva késsel fog arra elmenni, és ha rátámad mégegyszer a kutya leszúrja! És egyből támadták szegény, hogy "mit képzelsz, nem a kutya a hibás, hogy mernéd megölni, azt hiszed jogod van leszúrni? Nem a kutya a hibás, "én téged szúrnálak le!"

Eszem megállt: Még a srác vagy csaj lett a hibás, mert arra sétált el, és megtámadta egy kutya, és félti az életét! És úgy van vele, hogy inkább Ő mint a kutya!


Komolyan most minek védeni egy állatot, aki már bebizonyította, hogy képes veszélyes lenni egy emberre?



2013. okt. 28. 16:44
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
93%

Nem vágod a lényeget:itt NEM ment át a kutya.A jegyző bizonyítékot kért,a szent tehén anyuka ilyet nem tudott mutatni annak ellenére sem,hogy állítólag full körbe van kamerázva a ház.A kamerák biztos hogy felvették volna,ha átmegy,ezzel el tudott volna totyogni a jegyzőhöz,hogy nesze bunkó,itt a bizonyíték,lehet felemelni a segged és intézkedni.

De mivel ilyen nem volt,így nem is járt náluk a kutya.

2013. okt. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
80%

Én abszolút nem értem,hogyan maradhatnak itt falun életben a gyerekek és miért sokkal normálisabbak,mint a városiak :)

Kint játszanak egész nap az udvaron,a szülő nincs folyton a seggükben,hogy jajjjháthavalakicsúnyánnéz szegény gyerekre,lövessük agyon!

Ha a gyereket megcsípi a liba vagy felborítja a borjú,nem gond,ordít kicsit és legközelebb majd nem piszkálja a jószágot.És felnőnek jó egészségben mind.Igaz,hogy itt nem is olyan idióta hisztérikák a szülők,mint a rotis válaszoló.

2013. okt. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
17%

Én azért megértem a kisgyerekes anyukát, mert a roti láthatóan egy komposzthalmon át tudna jönni. Sajnos a bürokrácia miatt a jegyzőnek kényelmesebb, ha már megtörténik a baj, mert ő nem gyanúsítgathat. Ezt kéne valahogy megváltoztatni, pl. ha egy fénykép alapján is legalább valami írásos figyelmeztetést kapna a szomszéd.

Amúgy nem hiszem, hogy túl jó nevelést kap az a roti, amelyik habzó szájjal ugat egy 3 éves kisgyerekre. A kedves szomszédnak nem most kéne összeismertetni a gyerekkel, hanem kölyökként szocializálni kellett volna és rendszeresen sétáltatni. Remélem, hogy valami normális megoldás lesz és mindenki életben marad.

2013. okt. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
65%

Át tudNA jönni,ez a kulcsszó,mivel semmi bizonyíték nincs arra,hogy egyszer is átment volna.A jegyző bizonyíték hiányában nem intézkedhet.Ha átmegy a kutya,a kamera felveszi és mindjárt ott a bizonyíték,ez nem agysebészet.

Egy kicsi gyerek is tud akár kerítésen keresztül addig szórakozni egy kutyával,amíg az megutálja.

Itt is le van írva,hogy a roti csak erre az egy bizonyos gyerekre őrjöng,nem véletlenül.Biztos hogy történt valami,ami a kutyából ezt a viselkedést kiváltotta.

2013. okt. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
73%
és ha át tudna menni az már azt is jelenti, hogy átmegy? Én is tudnék lopni, de ez nem jelenti azt, hogy meg is teszem. Egy kutya ha nagyon akar átmegy egy 2 méteres erődítményen is, komposzt ide vagy oda. Ha valóban járt volna náluk a roti, arról felvétel lenne. Pontosan az ilyen kényszerképzetes, mindent túlparázó emberek miatt kell megvárnia a jegyzőnek vagy rendőrnek, hogy valami kézzel fogható bizonyíték legyen, mert ennyi erővel minden második emberhez mehetnének bírságolni, mert mondjuk a szomszéd szerint éheztetve van a kutyám mert életében nem látott agarat.
2013. okt. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 Body-Builder ***** válasza:
ha vki tehet rola az gazda ő nevelte a kityat vadnak agresszivnak.
2014. ápr. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!