Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mindenki a kutyát védi?...

Miért mindenki a kutyát védi? Az emberi élet pótolhatatlan! Ha egy kutya megtámad egy embert, azt miért védik?

Figyelt kérdés

Nagyon nem provokáció! Nem értem miért nem egyenlő minden élőlény! Miért? Tudtok magyarázatot adni?

Igen hülye vagyok! De akkor sem értem, miért védeni egy kutyát, és a nevelésre, körülményekre fogni, ha egy ember épségét veszélyezteti is, vagy veszélyeztette!


Amikor egy kutya megtámad egy embert, és mondjuk halálosan megsebzi, de ne menjünk messzire, elég ha csak összeharapdálja az ember karját, műteni kell, eltöri a csontot, megsérti az idegeket, és benne lesz a híradóba, jönnek a szakértők, nyilatkoznak kutyások, kutya trénerek:

"nem a kutya a hibás, a gazdája, nem nevelte jól stbstb." De kérem ez a kutya fizikailag bántott egy embert, teljesen mindegy, ki a felelős, ez a kutya veszélyes!

Lehet, hogy utána 10 évig egy pillangót sem bántana, de akkor is, egyszer megtámadott egy embert, annak bizony ki kell oltani az életét, hogy ne fordulhasson még egyszer elő! Vagy dugják be zárt helyre élete végéig, de gondolom az sem lenne jó!


Jönnek a dumával, hogy "nem ismerik a kutya jelzését, az csak védte magát!" ja, de mégis támadott!

Ha egy embert sarokba szorítanak, és védi magát, és megöl valakit, azt lesittelik, senki nem fogja sajnálni, de ha a kutya ilyet tesz, jön a "nem az Ő hibája rosszul nevelték!"

Ezt nem értem! Miért nem egyenlő minden élőlény?

Van a kutyának tudata? Tud gondolkodni? Magát irányítja? Nem egy robot, amit egy ember irányít? Akkor? Miért kell védeni?

Olvasam itt kérdést, nagyon régen, ne kérjetek linket, mert évekkel ez előtt volt, tuti nem tudom előkeresni! De hogy megtámadott valakit kutya aki kirohant a kertből, és az illető azt mondta, Ő innentől fogva késsel fog arra elmenni, és ha rátámad mégegyszer a kutya leszúrja! És egyből támadták szegény, hogy "mit képzelsz, nem a kutya a hibás, hogy mernéd megölni, azt hiszed jogod van leszúrni? Nem a kutya a hibás, "én téged szúrnálak le!"

Eszem megállt: Még a srác vagy csaj lett a hibás, mert arra sétált el, és megtámadta egy kutya, és félti az életét! És úgy van vele, hogy inkább Ő mint a kutya!


Komolyan most minek védeni egy állatot, aki már bebizonyította, hogy képes veszélyes lenni egy emberre?



2013. okt. 28. 16:44
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:

"Mellesleg akkor minden volt katonát is el kellene altatni, mert ők tudatukban voltak, mikor gyilkoltak"

Na miért nem ezt teszik? Támogatom!

2013. okt. 28. 16:58
 12/46 anonim ***** válasza:
75%
utolsó, hallod, jó primitív vagy. A szomszéd dolga a kutyákat féken tartani, ebben igazad van, de szerintem te is tehetnél valamit nem? Nem a kutyát kell agyonlövetni vagy megkötni, ha jól tudom, az már nem is törvényes, csak nagyon szigorúan. Sövény? magasabb kerítés? Nem feljelenteni kell, hanem beszélni a szomszéddal értelmesen.
2013. okt. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
63%
Agyonlövetn ia katonákat? Ejj, de jó is ebben az országban (vagy épp amelyikben vagy) élni, ugye? Milyen kötsögök voltak azok a katonák, hogy meg merték védeni mindenféle söpredéktől.
2013. okt. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
85%

Valóban nem látsz tovább az orrodnál, szemellenzővel közlekedsz, ilyen buta emberrel nem is érdemes vitába szállni, ahogy galambbal sem fogok nekiállni sakkozni, mert míg én ismerem a szabályokat, ő csak telesz-rja a táblát, lévén más az intelligenciaszintje. Annyit azért leírnék még az előbbi elmés válaszodra, hogy ha te elmúltál 18 éves és az országban valamilyen oknál fogva háború tör ki, téged is bevisznek kötelező sorkatonaságra. Aztán hazajössz, és az elképzelésed szerint agyonlőnek:) Kicsit irigyellek, nem kell attól félned, hogy az eszedért elrabolnak.


-kispalikee-

2013. okt. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
17%

2 levelet irtam, rengetegszer hivtam, sms hegyekk a valasz: majd kitalal vmit! (masfel eve gondolkozik!!!!!)

Nem primitiv az az anya aki a gyereke eletet vedi! Ugye nem vagy id.ota?

2013. okt. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
8%

180 magas akerites a szomszed a komposzto masfeel meter magasan a mi keritesunkhoz raakja! Siman atugorja a dog.

Imadom az allatokat, humanus vagyok masfel eve de ez ko..og allatmento/vedo se varja el hogy a Fiam tegyem kockara!!!

Kozterest megkerdeztem mit tehetek? Azt mondta vegyek rokacsapdat tuzzek bele egy szelet hust... Otletnek nem rossz de tul sok a vinnyogas vele mig kuzd a kutya!

2013. okt. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
76%
Igen, mindenképp agyn kell lövetni a kutyát. Ahelyett, hogy a fogyatékos valagaddal bemennél a jegyzőhöz, inkább szólsz egy vadásznak (akinek ha van esze, nem fog segíteni, mert ezért elveszik tőle az engedélyét).
2013. okt. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
20%
Olvastad amit irtam? Semmit nem tudnak tenni, csak ha kepet keszitek ahogY a kutya ugrik!!!! Hogy a fenebe? Akkor buntetnek 200-500ig. Barmit tehetek velee a kozteres szerint (a jegyzonk oda iranyitott) a roka csapda volt az ajanlat...
2013. okt. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 sippara ***** válasza:
90%
Utolsó, akkor felvilágosíthatnád a jegyzőt, hogy amennyiben a kutya láthatóan, egyértelműen ki tud jutni/harapni a kerítésen, azt bizony úgy hívják,hogy kutyával való veszélyeztetés, amely ügyben ő hivatalból KÖTELES eljárni. Ha nem akar tenni semmit, kérj erről egy ÍRÁSOS véleményt, amiben ő így kerek perec vállalja, hogy cseszett tenni bármit is - hidd el, rögtön eszébe fog jutni, mi lenne a dolga, ugyanis egy ilyenért kőkeményen megütheti a bokáját.
2013. okt. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
38%

Igen az elso oldalon ezt leirtam, hogy azt mondtak feljelenthetem amint van bizonyitekom, hogy a kutya atugrik... Nem O hivatalbol hanem EN!!!

Higyjetekel engem is idegesit es megoldast akarok, de ha a kerites fole kihuzom a szogesdrotot belegabalyodik, megdoglik, roka csapdaval ugyanugy, barmit teszek a kutyanak vege!

Azt meg senki nem varhatja el hogy a gyerekem ne helyezzem biztonsagba es ahogy tudom megvedjeem!

Mit csinalna a rotwiler vele ha a keritest tepi mikor latja szaladni? Velunk nincs baja, de a Fiammal igen! 2500 negyzetmeteres telekbol 400at tudunk hasznalni, a tobbit vaskapuval rekesztettuk el...

Megoldast akarok vagy ugy hogy tuleli vagy ugy, hogy nem! 3 hete van a kutyanak! Ha felveszi a kamera akkkor becsattogok az onkormanyzatba es megussza! Ha nem akkor vagy csapda vagy vadasz! Egy huszasert de legyen negyven barki kilovi ejjel! Neekem ez sajnos er annyit! Azzal egyutt, hogy 5 kutyam van akik mind normalis kutyak! A gyerekem sose bantjak ugatjak morogjak vagy tennenek barmit! Az egyik nemetjuhasz mikor megszuletett a Fiunk az apjatol is vedte! Nem akarta a gyerekhez engedni mikor hazajott!

2013. okt. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!