Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyás sporthoz border collie-...

Kutyás sporthoz border collie-t venni érdemesebb, mint menhelyen keresni?

Figyelt kérdés

2013. okt. 29. 10:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg menhelyi kutya alkalmas kutyás sportra, de a fajtatiszták közül sem a border az egyetlen aki képes rá.
2013. okt. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudom, de ez a fajta úgy megtetszett
2013. okt. 29. 10:50
 3/8 sippara ***** válasza:
100%
Milyen sporthoz? Ezerféle kutyás sport van, például súlyhúzásra, szánhúzásra rohadtul nem válna be egy border. Nem írtad le, mit sportolnál, milyen szinten, hogy sportolsz-e jelenleg bármit, amit ezzel helyettesítenél, vagy sem, hogy lenne-e napi masszív 3-4 órád egy borderre, van-e hozzá elég tapasztalatod, az adott sportban kipróbáltad-e már magad... így ennyi infó alapján ne, ne vegyél bordert.
2013. okt. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha komolyan, versenyszerűen akarod űzni, akkor elmélteileg igen, érdemesebb lehetne venni, de kezdőként én nem javasolnék egy kemény munkavonalas bordert, mert a fejeden fogsz urgálni és vért izzadsz vele - nem amíg sikeres lesz a sportban, hanem amíg egyáltalán egy élhető kutya lesz. Ha mindenképpen bordert akarsz és tutira fogod eleget mozgatni, akkor is elsőre szerintem fogadj örökbe valami kevésbé hiperaktívat, akár keveréket is, jobban jársz, mintha szerzel egy olyan kutyát, akivel azért nem tudsz sikeres lenni a sportban, mert a te tapasztalatod kevés hozzá.
2013. okt. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Valletta ***** válasza:
100%
Szinten mindre lehet alkalmas kutyát találni menhelyen, csak keresni kell. Border jellegű is akad bőven, biztos van köztük olyan temperamentumú, ami neked megfelelne.
2013. okt. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Milyen sportra gondoltál? És mit csinálsz vele, ha nem alkalmas rá?

Van olyan border, aki azért került a fajtamentőkhöz, mert nem akart terelni, így meg a gazdinak nem kellett..

2013. okt. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is először egy menhelyi kutyussal tanuljátok meg a sport alapjait és ha úgy érzed, hogy ez neked nagyon fekszik és már van segítséged(kutyasuli), akkor szerezz be egy minőségi kutyát. :)
2013. okt. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha komolyan akarsz sportolni, akkor igen, mindenképpen gondosan kiválasztott és megtervezett kutyát vegyél tenyésztőtől. Én legalább is ebben hiszek.
2013. okt. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!