Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie kutyusom egyszer...

Border collie kutyusom egyszerűen nem tud sétálni. Mit tegyek, hogy végre megtanulja?

Figyelt kérdés

Jenna (1, 5 éves, szuka, border collie) minden más téren rendkívül intelligens, gyorsan tanul, engedelmes, és rengeteg trükköt tud, mindig töröm a fejem, hogy mit találjak ki neki, amit megtanulhat. De sétálni egyszerűen nem tud megtanulni....Mindig nagyon örül, ha veszem elő a pórázt meg a kulcsot, nyugodtan tűri, amíg ráteszem a nyakörvet, szépen leül, az ajtó elé, megvárja hogy kimenjek, és csak utánam jön. (fontos lehet, hogy ilyen kertvárosos részen lakunk) Ahol nincs kutya ot nincs nagy gond, csak kicsit gyorsabban menne mint én, de az még nem is lenne gond (annyira), de ha kutyás részhez érünk, és a kutyák elkezdenek ugatni, teljesen megőrül...Ugrál, ugat, morog, körbe-körbe rohangál körülöttem, meg van veszve. Már mindent próbáltam. Megálltam és megpróbáltam megvárni, hogy rám figyeljen, nem jött be. Megtorpantam és irányt váltottam. (semmi hatás) Hoztam jutalomfalatot, és azzal próbáltam magamra vonni a figyelmét. (nem volt eredmény) Hoztam a kedvenc játékát, az se érdekelte. Próbáltam tudomsát sem venni róla. Próbáltam rászólni, először nyugodtan, nem vált be, és az erélyesnek sem volt semmi hatása. Mostmár tényleg nem tudom mit tegyek, mert tény hogy így én se megyek olyan szívesen sétálni, mintha rendesen jönne, pedig szüksége van a mozgásra. Egyébként sétánk célpontja egy kivezető foldút, ahol soha nem jár senki. Szeretném azt mondani, hogy ott elengedem, és szabadon rohangálhat, de nm merem elengedni, mert félek, hogy nem jön vissza. (tudom, hogy meg kell neki tanítani, de nem tudom, hogy kedzhetnék neki)

Ebben a kettőben kérnék semígtséget, minden (értelmes) választ eőre is köszönök!


2013. nov. 2. 11:02
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Mennyit találkozik más kutyákkal?


Ha van rá lehetőség,kérd meg egy kutyás ismerősödet,hogy együtt vigyétek el a kutyákat,az övét meg a tiedet,így talán leköti a másik kutya,és ekkor dicséred,ha szépen megy el a kerítés mellett.Vagy ha a másik kutya ügyesen sétál,akkor tanulni is tud tőle a tied.


Az elengedést kezdd a legelején,vegyél egy több méter hosszú pórázt,azt tedd rá,de azért fogd a végét.Engedd el,majd így a szabadban gyakorold vele a behívást.Ha már rendben megy minden,akkor vedd le róla a pórázt és úgy engedd el.Persze ezt nem 2 nap alatt értem,hanem ha már tényleg minden esetben visszajön és behívható.


Amúgy 1,5 éves...eddig mit csináltatok?:D


Ha semmi nem használ,kutyaiskola vagy tréner házhoz.

2013. nov. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
0%

Szia !

Próbálj rá adni folytónyakörvet (tudom, ijesztőnek hangzik, de hidd el, hatásos lehet) , vagy nézz erről youtuben videókat, vagy ami még jobb, nézd a National Geographic Channelen a Csodálatos kutyadokit...

Ha ez sem segít, akkor tölts vele több időt, azaz dögönyözd meg, babusgasd :) vagy jutalomfalatnak használj virslit :)

2013. nov. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen volt a kutyám,egyszerűen megtaláltam azt a fokozatát a tiltásnak,ami bevált és következetesen alkalmaztam.Hónapok alatt,de fokozatosan leszokott róla,ma már mindig rám néz ilyen szituban és jön a lábam mellett.Vigyed minden nap sétálni,legyél nyugodt és közömbös.Minden hercehurca nélkül vonulj tovább,akár vontatva az ebet.Ha látja,hogy ez nem ügy neked,őt sem fogja érdekelni egy idő után.
2013. nov. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 sippara ***** válasza:
Milyen gyakran jártok sétálni? Mennyit találkozik más kutyákkal? Ha nem engeded el soha sehol, akkor mégis hogyan, mivel kéne levezetnie az eszméletlen energiáit?
2013. nov. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Ja és nálam a tiltás viszonylag brutális volt,minden dühömet ráengedtem és alaposan megrázam a grabancát és elnyomtam a földre.Úgy ėreztem,eddig és ne tovább,nem tűröm ezt a viselkedést.Néhány ilyen alkalom után elég volt csak rászólnom u azzal a dühvel,de persze nem meggyepálva a kutyát.Később pedig már ha láttam,hogy kezdene bekattanni,előre rászóltam,megelőzve,hogy bele lendüljön.Szóval a lényeg az,hogy a kutya érezze azt,hogy szilárd vagy,megingathatatlan és következetes.
2013. nov. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 Dr. Sükösd László ***** válasza:
alfa kutyaiskola - www.kutyaiskola.eu nagyon jo, s sokat tudnak segiteni!
2013. nov. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Először neked kéne megtanulni sétáltatni.

Fegyelmezés megy?

2013. nov. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Hogyhogy mit csináltunk eddig? :D Leírtam már pár módszert, hogy miket próbáltam, nem egy napig próbálkoztam egyikkel se....Az a helyzet, hogy itt a környéken nem igazán "divat", hogy az ember kutyát sétáltat, ha ez így érthető. Van nagy kert, legyen abban a kutya.-ez itt az elv. Egyébként Jennát 4 hónapos korában kaptuk, pár utcával odébbról, szaporítótól vásárolták, törzskönyve sincs, de megvették, hogy milyen ari, aztán meg nem tudták kezelni. Én meg nem akartam, hogy menhelyre kerüljön szegény. Szerencsére nincsenek olyan erős ösztönei, pont egy lustább egyed. Más a könykéne ergo nem sétáltat kutyát, vagy nem ismerem...Jutalomfalatként már virslit is próbáltam, sőt, kolbászt, meg főtt húst is, neki aztán mindegy. Köszi mindenkinek, aki edig írt, azért még várnék ötleteket. (a csodálatos kutyadoki nálam nem jön be, nem segít a módszere, vagy nem jól alkalmazom, nem tudom :( )
2013. nov. 2. 18:08
 9/27 anonim ***** válasza:

Ezen az utolsó zárójeles mondaton kéne komolyabban elgondolkozni, és megoldódnának a problémáid.

A trükkök tanítása jó dolog, de tisztelet nélkül nem sok mindent ér.

Játékból, munka szeretetből megteszi a kutyád amire kéred, de a tiszteletnek a nyomát se mutatja séta közben.

A fegyelmezés ugyanúgy a kutyanevelés része, mint a vezényszavak tanítása, vagy az etetés.

Soha nem lesz kiegyensúlyozott kutyád, ha nem tudod megfelelő erővel fegyelmezni.

Márpedig a kiegyensúlyozottság "egy kicsit" fontosabb, mint a trükkök tanítása. Az lenne az alap, és a többinek csak utána kéne jönni.


Alapjában véve az, hogy magadra akarod terelni a figyelmét, az jó, de azt csak olyan kutyával tudod megcsinálni, aki tisztel annyira, hogy azt akkor is megtegye, ha épp mással van elfoglalva, ne csak akkor mikor épp nincs más, vagy kedve van hozzá.

Lehet hogy rosszul próbálod C.M. módszerét, (nevezzük így, bár csinálják úgy még néhány millióan) de az helyzet, hogy anélkül, ilyen téren nem tudom, hogy lehetne eredményt elérni.

2013. nov. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy 100%-osan egyetértek az utolsó válaszolóval. Nem igazán tisztel...És elengedni (séta közben) is ezért nem merem, mert ha lesz érdekesebb nálam, nem fog visszajöni. Hogy érhetném el, hogy tiszteljen?
2013. nov. 2. 18:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!