Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó border collie kennel?

Jó border collie kennel?

Figyelt kérdés

(Hozzá értők, témában jártasak hozzászólásait várom!)

Szeretnék egy gyors,fordulékony,apportos border colliet ,aki higgadt hidegfejű tehát pl.agilityben végig "nyugodt" tud maradni kezdés előtt meg munka közben nem pörgi túl az egészet végig tiszta fejjel tud figyelni rám,tehát egy kiegyensúlyozott,jó idegrendszerű,energiáit kezelni tudó munka mániás kutyát szeretnék.

Tapasztalataitok alapján tudnátok nekem olyan magyarországi bc kennelt/kenneleket ajánlani ,aminek a tenyésztett kutyái megfelelnek az általam vágyott kutya jellemvonásainak? Illetve ezek mellet számomra elég fontos lenne ,hogy a tenyésztő már korán foglalkozzon a kölyök kutyákkal is, sok figyelmet ráfordítson a kölykök korai szocializációjára,mozgás kordinációjának fejlesztésére, zsákmányló ösztön/apportosság fejlesztésére.

Én honlap és kisebb után olvasás alapján a Perfect Sense,Posseidon,Blessed Borders és From Camilland's kennelt néztem ki magamnak. Nektek mi a véleményetek róluk, szerintetek illik őrájuk az álatalam keresett leírás? Mit hallottatok róluk?

Előre is várom válaszaitokat! :)



#munka #kennel #Border collie #agility #kiegyensúlyozottság #apportos #zsákmányos #drivos #kevert vonal
2013. nov. 2. 19:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Perfect sense! Nagyon becsületes, rendes ember, remek kutyákat ad ki, pont olyat amit keresel, és biztos, hogy nem vág át. Személyesen tapasztaltam. Írj neki, minden kérdésedre válaszolni fog.
2013. nov. 3. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Fannybaba8 ***** válasza:
Perfecr Sense, Poseidon. Bár PS-nél volt valami genetika gebasz a D alom előtti alomba... Èn inkább Poseidont ajánlanám
2013. nov. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló:

Milyen különbségeket találsz a két kennel között? Hogy hogy a Poseidont egy picivel jobbnak látod, jobban ajánlanád?

2013. nov. 3. 13:09
 4/18 anonim ***** válasza:
Én is a Poseidont vagy a Blessed Borderst ajánlanám ha sportra szeretnél bordert. Ott biztos, hogy foglalkoznak a kölykök korai szocializációjával, hozzáértéssel. Valamint van másik két kennel is akik szintén megfelelhetnek a kritériumaidnak a Vital Balance és a Speedster Borders kennelek. Mindkettő fiatal de jó irányban mozgó tenyészetnek tűnik, nekem nagyon tetszenek.
2013. nov. 4. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 gas72 ***** válasza:
Lucky for You kennel. Meg vagyok elégedve velük, főleg kiállításra tenyésztenek, de én most kezdem 1 éves kutyámmal az agilityt, de azért előtte megcsináljuk az engedelmességi vizsgát.
2013. nov. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Nem rosszak amiket néztél, bár nekem egyik sem az igazi - ahonnan én Magyarországról vennék az a Lucky Summer Border Collie Kennel illetve a Brynspire.

PS-ben nekem túl lightosak a kutyák. Maverick akivel mostanában csinálnak almokat túl érzékeny és puha kutya. BB egyre jobb bár vmi nekem még mindig hiányzik azokból a kutyákból. Meglátjuk milyen lesz ha végre nem a Kidet használják. Camillandből egy kutyát ismerek: at jó, bár magamtól nem választanám. Poseidon nekem néha nem megfontolt párosítás, csak épp amit a piaci igények hoznak - nekem nem tetszik h ugyanabban a kennelben egyszer a legfelkapottabb show kannal fedeztetnek, másszor meg az egyik legjobb vonalú magyar agilitys kutyával, a mostani almot meg nem is értem... nem látok koncepciót. A Vital Balance-ra még kíváncsi leszek...engem még nem győzőtt meg a szuka, kíváncsi vagyok a mostani alom mit hoz.

2013. nov. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló: A Lucky Summer ,azért nyerte el a tetszésedet annyira ,mert az előző alom apja Fetch Granting Pleasure leszármazottja vagy más érvei is vannak mellette? (Igen tudom ,hogy Fetch már magában érv ,de ki tudja milyen lesz a következő alom párosítása.)

Camillandből ,hogy hogy nem venné kutyát?

Előre is köszönöm a válaszodat! :)

2013. nov. 28. 08:04
 8/18 anonim ***** válasza:

Nem csak Fetch, bár megmondom őszintén, h sokat dob a kölykökön, hanem azért mert ismerem személyesen mind a szukát, mind akit megtartott a tenyésztő. És fantasztikusan energikusak, kemény karakterű kutyák, fáradhatatlanok és nagyon nagyon drive-osak. Nekem nem kell ennél több - de kevesebb sem :D

Szerintem a köv alom sem lesz rosszabb, legalábbis amiket hallok, h kiket tervez...


Igazából a Camilland ellen semmi nem szól objektív ér, annyi h nem az én típusom - ezért én személy szerint nem vennék. De mondtam, azt az egy kutyát akit ismerek a B alomból az jó, de nekem hiányzik vmi plusz.

2013. nov. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
BBt Én sem ajánlom....PR az van...
2013. dec. 4. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Te honnan vennél kedves utolsó?
2013. dec. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!